BCC: Rekordowe wyniki za 2008 na rynku usług SAP | All for One Poland

BCC: Rekordowe wyniki za 2008 na rynku usług SAP

W minionym roku BCC zanotowało niemal 60% wzrostu przychodów w porównaniu do 2007 r. Aż 40% przychodów spółki pochodziło z eksportu usług.

Przychody netto ogółem – z wdrożeń i rozwoju systemów SAP oraz usług outsourcingowych – wyniosły 79,64 mln zł, wobec 50,2 mln zł w roku 2007. Obroty wszystkich spółek Grupy BCC (BCC, 7milowy, External Services) sięgnęły w sumie niemal 100 mln zł.

„Wzrost przychodów miał trzy główne źródła. Po pierwsze, znaczny wzrost eksportu usług BCC. Po drugie – realizacja bardzo dużych kontraktów wdrożeniowych SAP w Polsce. Po trzecie – rosnąca liczba kontraktów outsourcingowych” – mówi Bartłomiej Buszczak, Prezes Zarządu BCC.

Specjaliści BCC uczestniczyli w projektach SAP prowadzonych w ponad 20 krajach, w tym w Holandii, Finlandii, państwach Środkowej i Wschodniej Europy, w Egipcie, na Bliskim Wschodzie (m.in. Jordania, Liban) i w Indonezji. Konsultanci BCC realizowali tam m.in. kompleksowe wdrożenia SAP, wspierali projekty rozwoju i rolloutów rozwiązań korporacyjnych SAP oraz przedsięwzięcia migracji danych.

Wśród największych projektów SAP, realizowanych i kontynuowanych przez BCC w Polsce, warto wymienić m.in. wdrożenia SAP ERP w  Rafinerii Trzebinia, w AmRest (operator m.in. KFC, Pizza Hut – projekt objął również Czechy i Węgry), w poznańskim Aquanecie; a także największe w kraju wdrożenie rozwiązań samoobsługowych w SAP HR i projekt SAP CRM w Wolters Kluwer Polska. Firma wspierała także kilka dużych rolloutów rozwiązań korporacyjnych SAP do Polski, m.in. w branży farmaceutycznej, logistycznej, lotniczej i spożywczej. W minionym roku BCC zrealizowało również pierwsze wdrożenia narzędzi Business Objects (m.in. projekt w Grupie Onet.pl).

O ponad połowę wzrosły przychody BCC z usług outsourcingowych. W 2008 roku firma zawarła 32 kontrakty outsourcingowe, zdobywając 20 nowych Klientów na usługi hostingu, administracji i serwisu SAP – w tym m.in. producent bielizny Atlantic, spółki z grupy energetycznej EdF, budowlany potentat Hochtief, Pekaes, firmy z grupy Volkswagena, sieć sklepów Żabka. W listopadzie 2008 r. centrum outsourcingowe BCC otrzymało jako pierwszy polski dostawca IT certyfikat ISO 20000, potwierdzający zgodność zarządzania usługami IT z kodeksem dobrych praktyk ITIL.

„W 2007 roku rozbudowaliśmy zespół specjalistów SAP o 50%. Dzięki temu byliśmy gotowi do przejęcia odpowiedzialności za tak duże przedsięwzięcia. Dziś BCC to ponad 230 specjalistów SAP, kilkanaście lat doświadczeń na rynku usług SAP, własne centrum outsourcingowe stosujące najwyższe światowe standardy zarządzania. Jesteśmy największym w Polsce dostawcą usług SAP” – ocenia Bartłomiej Buszczak.

Plany BCC na 2009 rok zakładają umocnienie pozycji lidera rynku SAP i utrzymanie poziomu przychodu z ubiegłego roku. Firma zamierza intensywnie rozwijać usługi hostingu, a także outsourcingu procesów biznesowych (przez spółkę zależną External Services). Plany Grupy BCC przewidują również wzmocnienie spółki 7milowy na rynku rozwiązań SAP dla sektora MSP.

Rok 2008 w BCC – liczby:

 • 79,64 mln zł przychodów BCC (97 mln – Grupa BCC)
 • 59% – wzrost przychodów BCC ogółem
 • 56% – wzrost przychodów BCC z usług outsourcingowych i serwisowych
 • 40% przychodów generuje eksport usług
 • ponad 100 klientów w zakresie wdrożeń i rozwoju SAP
 • 80 klientów w zakresie usług outsourcingowych (w tym 20 – nowych)

Nasza oferta

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com