Outsourcing administracji siecią LAN i WAN | All for One Poland
PL EN
Najlepsze praktyki zarządzania usługami SAP

Dedykowana organizacja serwisowa All for One zapewnia jakość i ciągłość obsługi kontraktów SAP Managed Services. Pracujemy w oparciu o standardy ISO 20000 i ISO 27001. Posiadamy certyfikat PCoE - SAP Partner Center of Expertise.

Jesteśmy liderem rynku usług SAP w Polsce.
Zapewniamy pełen zakres wdrożeń, rozwoju i utrzymania systemów SAP. Dostarczamy usługi bezpieczeństwa IT i rozwoju oprogramowania. Wcześniej SNP Poland, a do 2017 - BCC.

Jesteśmy częścią Grupy All for One – wiodącego partnera SAP w Europie Środkowej.

Od 1995 roku zrealizowaliśmy z sukcesem setki projektów IT w Polsce i kilkudziesięciu innych krajach.

Nasi eksperci przedstawiają najciekawsze rozwiązania i nowości ze świata IT.

Zobacz archiwum nagrań z webinarów, zarejestruj się na kolejne edycje.

Jest nas niemal 500 – konsultantów SAP, programistów i specjalistów IT, kierowników projektów. Działamy w międzynarodowym środowisku, pracujemy w nowoczesnych technologiach, wdrażamy i tworzymy rozwiązania IT dla biznesu. Realizujemy ciekawe projekty dla liderów w swoich branżach. U nas rozwijasz się każdego dnia. Dołącz do nas!

Ramirent: Outsourcing administracji siecią LAN i WAN

Rozległe sieci, rozległe kompetencje

Udostępnij
Drukuj:
Firmowe sieci LAN i WAN stanowią krwiobieg obiegu informacji zarówno wewnątrz firmy, jak i łączący ją ze światem zewnętrznym. Nad zapewnieniem ich wydajności i dostępności, a także bezpieczeństwem przesyłu danych czuwają zastępy administratorów. Im firma większa lub bardziej rozproszona, tym wyzwania z tym związane większe. Ramirent zdecydował o skorzystaniu ze wsparcia administracji siecią w SNP Data Centers.

W obecnych czasach działalność wielu organizacji jest uzależniona od funkcjonowania sieci globalnej. Sposoby docierania do klienta oraz dystrybucji informacji zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach, kierując się w stronę jak najszerszego wykorzystania zasobów wspólnych, czyli po prostu Internetu.

Dla każdej firmy kluczowy jest stabilny i nieprzerwany dostęp do informacji na potrzeby wewnętrze, a także na potrzeby jej klientów. Aby osiągnąć wyznaczony powyżej cel: udostępnienia przechowywanych w centrum przetwarzania danych informacji, konieczne jest zbudowanie i utrzymywanie odpowiednich połączeń. Po pierwsze służących zaspokajaniu potrzeb informacyjnych wewnątrz organizacji – tak zwana sieć lokalna LAN (Local Area Network), a po drugie na potrzeby kontaktu z „resztą świata” – tzw. sieć rozległa WAN (Wide Area Network).

Sieć WAN mogą stanowić różne media, w tym czysty Internet, jak również bezpośrednie połączenia między oddziałami firmy za pomocą światłowodów, dzierżawionych linii, tuneli VPN lub też MPLS (Multiprotocol Label Switching), stosowanej główne przez operatorów sieciowych.

Połączone oddziały firmy, pracujące w jednym wspólnym organizmie, muszą również uzewnętrzniać swoje informacje za pomocą sieci Internet, skąd klienci i partnerzy mogą pobierać dane przez strony WWW, a także wysyłać e-maile, korzystać z portali samoobsługowych (np. platformy B2B do wymiany dokumentów czy składania ofert, portali EDI) bądź brać udział w wideo- i tele- konferencjach. Dodatkowo pracownicy mobilni, którzy z reguły pozostają poza oddziałami firmy (np. przedstawiciele handlowi, serwisanci itp.) mają możliwość dostępu do danych i systemów służbowych, aktualnych materiałów marketingowych czy poczty elektronicznej.

Zbudowanie efektywnych i wydajnych sieci LAN i WAN to połowa sukcesu. Równie ważne jest ich sprawne zarządzanie i bieżąca aktualizacja przez administratora sieci. Zadanie wcale nie jest proste, bo wymaga sprawnego poruszanie się w coraz bardziej złożonej architekturze IT i połączenia kompetencji z zakresu różnych technologii sieciowych.

Jednym z modeli utrzymania firmowych sieci LAN/WAN jest powierzenie ich administracji wyspecjalizowanemu dostawcy usług outsourcingu IT.

Firma już od sześciu lat korzysta z usług SNP Data Centers w zakresie zapewnienia zapasowego centrum przetwarzania danych, w tym także utrzymania replikacji danych oraz obsługi środowiska zapasowego. Od lipca 2016 r. zdecydowała się rozszerzyć zakres usług o wsparcie administracji swoich sieci LAN/WAN. Zespół administratorów SNPw wyznaczonym przez klienta terminie przejął w administrację sieci LAN i WAN wraz dostępem do Internetu. Po zapoznaniu z topologią sieci oraz przysposobieniu schematów sieciowych i konfiguracji urządzeń przystąpiono do bieżącej pracy połączonej z elementami monitoringu.

Infrastruktura sieciowa Ramirent, połączona z firmowymi centrami przetwarzania danych, stanowi część większej międzynarodowej sieci korporacyjnej. W Polsce sieć WAN łączy ponad 40 oddziałów firmy z jej CPD. Zarządzanie siecią w tak rozległej organizacji stanowi duże wyzwanie. Obecnie większość prowadzonych prac administracyjnych odbywa się zdalne. Urządzenia, które wymagają przeprogramowania lub rekonfiguracji, są wysyłane do siedziby SNP w Złotnikach pod Poznaniem, gdzie są dostosowywane do nowych wymagań i następnie odsyłane do lokalizacji wskazanej przez Ramirent.

Poza podstawową administracją zasobami sieciowymi administratorzy sieci w SNP pełnią dyżury poza standardowymi godzinami pracy, reagując na zgłoszenia i rozwiązując krytyczne problemy w działaniu sieci wewnętrznej i zewnętrznej.

Powyższe udogodnienie pozwala w sytuacji kryzysowej rozpocząć działania naprawcze jeszcze zanim pracownicy przystąpią do pracy, skracając tym samym czas niedostępności systemów i zasobów sieciowych. Dodatkową zaletą z oddania sieci w outsourcing jest oszczędność w nakładach na pozyskiwanie, utrzymanie i rozwój kompetencji w tym zakresie. Do dyspozycji Ramirentu pozostają administratorzy sieci z SNP posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i administrowaniu firmowych sieci, potwierdzone certyfikatami wiodących dostawców technologii sieciowych.

Kamil Lisiecki, Menedżer IT w Ramirent

Jak podkreśla Kamil Lisiecki, Menedżer IT w Ramirent: „Niezawodna i bezpieczna infrastruktura sieciowa, zapewniająca poufność transmisji jest krytyczna dla działania organizacji rozproszonej, jaką jest Ramirent. Znamy i doceniamy standardy bezpieczeństwa przechowywania i dystrybucji danych, jakie obowiązują w SNP. Już wcześniej, w ramach zapewnienia zapasowego centrum danych, współpracowaliśmy z SNP także w zakresie monitoringu naszych zasobów dostępnych w SNP Data Centers. Obok takich warstw jak serwery i systemy monitoring obejmował także łącza danych. W pewnym momencie zdecydowaliśmy o skorzystaniu także w tym zakresie z pomocy SNP. Obecnie SNP monitoruje stan naszych sieci LAN/WAN i zarazem realizuje prace konieczne do utrzymania ich wysokiej sprawności i przepustowości. To idealna forma wsparcia dla naszego Działu IT”.

Ramirent jest największą w Polsce i czołową na rynkach europejskich siecią wypożyczalni sprzętu budowlanego, podnośników, kontenerów, rusztowań oraz podestów roboczych. Firma oferuje wynajem wysokiej jakości, renomowanego sprzętu bez operatora i powiązane z nim usługi dodatkowe, takie jak doradztwo techniczne, serwis oraz transport. Grupa zatrudnia ponad 3 tys. specjalistów w ponad 370 punktach obsługi klienta, w 10 państwach w północnej, centralnej i wschodniej Europie. W Polsce Ramirent obecny jest od 2000 roku, firma posiada ponad 40 oddziałów na terenie całego kraju oraz zatrudnia 500-osobową wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

Przejdź do bazy artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}

Formularz kontaktowy


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  Napisz maila lub zadzwoń

  E-mail: office.pl@snpgroup.com
  Tel. 61 827 7000

  All for One Poland sp. z o.o.

  Centrala:
  Złotniki, ul. Krzemowa 1
  62-002 Suchy Las k. Poznania

  Skontaktuj się z nami

  W czym możemy pomóc?
  Napisz do nas
  Wyślij email
  Zadzwoń


   1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
   2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
   3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
   4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
   5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
   6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
   7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

   Kontakt ogólny do firmy
   office.pl@snpgroup.com

   Pytania o produkty i usługi
   info.pl@snpgroup.com

   Pytania na temat pracy i staży
   kariera@snpgroup.com

   61 827 70 00

   Biuro jest czynne
   od poniedziałku do piątku
   w godz. 8:00 – 17:00