Badanie Klientów BCC: innowacyjne organizacje biorą kurs na „miękki” HR | All for One Poland

Badanie Klientów BCC: innowacyjne organizacje biorą kurs na "miękki" HR

Wyniki badania, zrealizowanego przez konsultantów BCC, są jednoznaczne: największe i innowacyjne organizacje zamierzają skoncentrować się na rozwoju tych funkcjonalności SAP, które wspierają procesy „miękkiego” HR.

Celem przeprowadzonego od lipca do września przez BCC badania była wymiana opinii organizacji, przodujących w Polsce w rozwoju narzędzi SAP HCM (SAP HR), na temat potrzeb i zamierzeń w tym obszarze. Zagregowane wyniki badań otrzymali wszyscy respondenci.

W badaniu wzięli udział przedstawiciele kilkunastu Klientów BCC – głównie sieci handlowych, operatorów telekomunikacyjnych oraz producentów z sektora FMCG, zatrudniających w sumie około 50 000 pracowników. Respondentami były osoby zaangażowane w rozwój systemów IT wspierających zarządzanie kapitałem ludzkim – menedżerowie działów HR i specjaliści IT.

Respondenci byli pytani przede wszystkim o plany rozwoju systemów SAP HCM, w kontekście zmieniających się potrzeb ich organizacji. Wśród najważniejszych obszarów planowanego rozwoju wskazywano m.in. zarządzanie szkoleniami, e-learning, rozwój pracowników, zarządzanie kompetencjami, systemy ocen pracowniczych, zarządzanie przez cele (MBO – Management by Objective), a także narzędzia samoobsługi pracowniczej oraz rozwiązania wspierające proces rekrutacji (w tym przez Internet).

„Wyniki badań potwierdzają to, czego doświadczamy ze współpracy z wieloma naszymi Klientami. Wsparcie systemem SAP takich procesów jak administracja kadrami czy naliczanie płac stało się oczywistym standardem. O kursie na miękki HR mówiło się już od dawna. Teraz ta tendencja znajduje odzwierciedlenie w realizowanych i planowanych projektach. Reagując na zmiany na rynku pracy, nasi Klienci chcą rozwijać te funkcje SAP HCM, które przyczyniają się do długofalowego rozwoju potencjału ludzkiego organizacji” – komentuje Michał Szymaczek, Menedżer ds. Rozwoju Biznesu BCC – Zarządzanie Kapitałem Ludzkim.

Wyniki badań są także przyczynkiem do dalszego rozwoju zespołu specjalistów BCC od rozwiązań SAP HCM. Obecnie BCC zatrudnia niemal 30 konsultantów SAP HCM, zajmujących się wdrożeniami, rozwojem i serwisem SAP HCM. „W tym roku obszar szeroko pojętego miękkiego HR jest tym, w którym rekrutujemy i kształcimy najwięcej specjalistów” – dodaje Michał Szymaczek.

BCC jest obecne na rynku usług SAP HR od samego początku dostępności tych rozwiązań w Polsce, specjaliści firmy brali udział w lokalizacji SAP HR i w pierwszych wdrożeniach w kraju. Z usług BCC – wdrożeń, rozwoju o innowacyjne funkcje SAP HR, skorzystało kilkadziesiąt firm, w tym Grupa Metro (sieci Real i Makro), Praktiker, Polska Telefonia Cyfrowa. Firma świadczy także serwis – stałe wsparcie użytkowników SAP HR, m.in. dla ABB, Grupy Metro, Kompanii Piwowarskiej, Tchibo. Od 2005 r. BCC posiada status Partnera Eksperta SAP w zakresie SAP HCM/SAP HR.

Nasza oferta

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com