Arkusze MS Excel na pomoc w HR | All for One Poland

Arkusze MS Excel na pomoc w HR

EasyInput w procesach kadrowo-płacowych

Udostępnij
Drukuj:
SNP EasyInput to narzędzie, które umożliwia zdalne wykonywanie transakcji SAP i szybki transfer danych z Excela do SAP. EasyInput pozwala także na odczyt danych z systemu SAP do arkuszy MS Excel. Rozwiązane można wykorzystać w obszarze HR do zautomatyzowania codziennych procesów wprowadzania danych do systemów kadrowo-płacowych SAP HR i SAP SuccessFactors na wszystkich etapach zatrudnienia – od momentu rekrutacji pracownika, poprzez szkolenia, transfery, aż do przejścia na emeryturę.
 

Zmiana danych o pracownikach, ich aktualizacja i uzupełnianie w systemie SAP to duża część działań w działach personalnych przedsiębiorstw. Oprócz wspomnianych wyżej zmian związanych z kluczowymi wydarzeniami, takimi jak zatrudnienie, awans, przeniesienie, przejście na emeryturę czy odejście pracownika, SNP EasyInput można wykorzystać w codziennej pracy z danymi. Wiele działań kadrowych związanych z pracownikiem można zautomatyzować, np. zmianę opisów stanowisk pracy, ról pracownika, informacji kontaktowych, czy przypisań organizacyjnych.

Zalety narzędzia EasyInput:

 • Intuicyjny Interfejs MS Excel, umożliwiający samoobsługę pracowniczą – przygotowanie skoroszytów do wczytywania danych przez użytkowników biznesowych (za pomocą nagrywania transakcji);
 • Integracja z narzędziami wybierania danych do wprowadzania i sprawdzania poprawności przygotowanych w skoroszycie danych (możliwość wykorzystania pomocy wyszukiwania SAP – w Excelu działa klawisz F4 do wyświetlenia listy możliwych wpisów i wybrania właściwego oraz dodatkowe sprawdzenie danych na podstawie typów danych przed uruchomieniem transferu do SAP);
 • Przebieg testowy umożliwia sprawdzenie poprawności danych względem już istniejących danych w systemie SAP i ewentualnie szybkie poprawienie błędów raportowanych na poziomie błędnego rekordu w MS Excel;
 • Możliwość wykorzystania funkcji MS Excel do wprowadzenia przetwarzania warunkowego (brak konieczności umiejętności programowania).

Na załączonych zrzutach ekranu przedstawiamy kilka typowych przykładów użycia SNP EasyInput w procesach kadrowo-płacowych.

W obszarze HR EasyInput jest najczęściej wykorzystywany do wprowadzania zdarzeń kadrowych, np. zatrudnienia, w transakcji PA40, zmiany danych pracownika w transakcji PA30, zmiany przypisań organizacyjnych w transakcji PP03, wprowadzania czasów pracy w transakcjach międzyaplikacyjnego arkusza czasu pracy (CATS, CAT2), a czasem także do raportowania.

Użytkownicy wykorzystują rozwiązanie EasyInput w bardzo różnych obszarach HR. Wraz ze wzrostem dynamiki otoczenia biznesowego coraz częściej wymagana jest szybka masowa zmiana danych pracowników, np. zatrudnienie/zwalnianie dużej liczby pracowników w przypadku przekształceń własnościowych, masowa zmiana wynagrodzeń itp. Możliwość wykonania takich akcji samodzielnie przez osoby z działu HR, na podstawie danych zgromadzonych w skoroszytach MS Excel, ma nieocenioną wartość.

SNP EasyInput dla HR – przykłady

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

baza artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}
Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com