SNP i LPP – polski lider branży odzieżowej usprawnia zarządzanie kapitałem ludzkim dzięki najnowszym rozwiązaniom SAP | All for One Poland

SNP i LPP

Polski lider branży odzieżowej usprawnia zarządzanie kapitałem ludzkim dzięki najnowszym rozwiązaniom SAP

Firma LPP, jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w Europie Środkowo-Wschodniej, właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, uruchomiła wraz z SNP Poland innowacyjną platformę zarządzania procesami HR. Składają się na nią narzędzia SAP SuccessFactors, system SAP HR oraz aplikacje SNP, m.in. SNP E-Time, która skraca czas przygotowania miesięcznych grafików pracy w salonie do zaledwie kilku minut.

Przedsięwzięcie informatyczne było odpowiedzią na konieczność usprawnienia procesów personalnych w sieci sprzedaży w Polsce liczącej prawie 1000 salonów. Celem zmian było wdrożenie narzędzia HR, pozwalającego na efektywne i szybkie realizowanie wszystkich zdarzeń personalnych w rozproszonej strukturze zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem modułu do zarządzania czasem pracy. W rezultacie, pracownicy i menedżerowie otrzymali portal samoobsługi, zaś centralny dział HR – narzędzie do monitorowania i zdalnego zarządzania procesami kadrowymi.

Nowymi rozwiązaniami HR zostało objętych ponad 10 tys. pracowników salonów sieci Reserved i pozostałych marek LPP w Polsce.

Istotnym elementem nowej platformy jest rozwiązanie SuccessFactors Employee Central. Aplikacja, dostępna w modelu chmurowym (SaaS – Software as a Service) przez przeglądarkę www, udostępnia szeroki zakres funkcji samoobsługi pracowniczej. Z kolei, naliczanie płac jest realizowane w systemie SAP HR, który został zintegrowany przez specjalistów SNP z rozwiązaniem SuccessFactors.

Kluczową innowacją jest aplikacja SNP E-Time, służąca kierownikom sklepów do elastycznego planowania czasu pracy zespołów. Aplikacja automatycznie uwzględnia uwarunkowania prawne oraz specyficzne potrzeby dla każdego zatrudnionego (np. praca tylko w wybrane dni tygodnia, w określonych godzinach).

„Tworzenie grafików pracy w salonach to krytyczny dla nas proces, gdyż od niego zależy dostępność naszych pracowników dla klientów i możliwość dopasowania odpowiedniej ilości obsady do harmonogramu zadań na salonie. Z jednej strony grafik musi być optymalny z punktu widzenia efektywności pracy kilkudziesięcioosobowego zespołu, z drugiej zaś – w pełni zgodny z prawem pracy i dostępnością konkretnych pracowników. Dotychczas stworzenie takiego planu zajmowało kierownikowi co miesiąc nawet dwa do trzech dni pracy. Teraz, dzięki SNP E-Time, menedżerowie korzystający z funkcji automatycznego obsadzania zmian przygotowują grafik miesięczny w zaledwie kilka minut. W skali setek salonów daje to olbrzymie oszczędności” – komentuje Danka Krzysiak, Head of HR Administration and Payroll w LPP SA.

Platformę HR uzupełniają inne rozwiązania, m.in. aplikacja do wyświetlania elektronicznych pasków płacowych SNP E-Payslips, aplikacja wysyłająca powiadomienia do pracowników i kierowników poprzez wiadomości email lub SMS. Wszystkie rozwiązania są przygotowane przez SNP w nowatorskiej technologii SAP UI5 na SAP Cloud Platform, pozwalającej na elastyczny rozwój rozwiązań w przyszłości.

LPP SA jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od ponad 25 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. LPP SA zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć ponad 1700 salonów oraz sklepy on-line wszystkich swoich marek i tworzy miejsca pracy dla ok. 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Więcej informacji: www.lppsa.com

Polecana oferta

Poradniki

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com