Grupa Colian: migracja systemów SAP na platformę HANA w BCC Data Centers | All for One Poland

Grupa Colian: migracja systemów SAP na platformę HANA w BCC Data Centers

Dla spożywczego potentata, właściciela marek Goplana, Jutrzenka, Solidarność i Hellena, BCC zrealizowało migrację systemów SAP ERP oraz SAP BW na platformę SAP HANA w modelu Tailored Data Center Integration (TDI). Od lutego br. Colian korzysta z hostingu i administracji SAP w BCC Data Centers.

Colian zdecydował się na migrację swoich systemów na platformę SAP HANA, ze względu na nowe możliwości raportowania i analizowania danych, wynikające z przewagi technologicznej tego rozwiązania. SAP HANA to innowacyjna technologia oparta na przetwarzaniu danych w pamięci (In-Memory). Rewolucja SAP HANA polega na zarządzaniu wielkimi zbiorami danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej.

Eksperci BCC przeprowadzili migrację całego środowiska SAP Grupy Colian na nową platformę, m.in. systemu SAP ERP oraz systemu raportowania opartego o hurtownię danych SAP BW.

Obecnie te aplikacje są utrzymywane w outsourcingu w BCC Data Centers, w modelu Tailored Data Center Integration (TDI). Oznacza to, że wykorzystywane przez centra przetwarzania danych BCC zasoby i kompetencje spełniają restrykcyjne wymagania co do wydajności, dostępności i bezpieczeństwa, w kontekście utrzymywania aplikacji bazujących na SAP HANA. Model TDI umożliwia także elastyczne wykorzystanie zasobów data center. Warto dodać, iż BCC posiada również unikalny w skali europejskiej certyfikat SAP Certified in SAP HANA Operations Services.

Grupa Colian to jeden z największych producentów żywności w Polsce. Specjalizuje się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży wysokiej jakości artykułów spożywczych. Firma funkcjonuje w ramach trzech dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przypraw, bakalii) oraz napojów, a także wspierającej je logistyki. Należą do niej takie marki jak Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. Do Grupy Colian należy też Elizabeth Shaw – dostawca luksusowych wyrobów czekoladowych z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Za przejęcie tej spółki Colian otrzymał Nagrodę Rynku Spożywczego 2016 w kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego. Została ona przyznana za wskazywanie kierunku rozwoju polskim firmom przez przejmowanie zagranicznych podmiotów na ich rodzimych rynkach. Za magazynowanie i dystrybucję produktów wytwarzanych w grupie odpowiada spółka Colian Logistic. Siedziba spółki znajduje się w Opatówku k. Kalisza. Tam mieści się też jeden z zakładów produkcyjnych. Pozostałe fabryki działają w Bydgoszczy, Lublinie, Kaliszu i Wykrotach. Wyroby firmy trafiają na polski rynek oraz do ponad 60 państw na całym świecie.

Nasza oferta

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com