Sitech optymalizuje procesy zakupów i produkcji w oparciu o rozwiązania SAP | All for One Poland

Sitech optymalizuje procesy zakupów i produkcji w oparciu o rozwiązania SAP

Sitech, polkowicki producent siedzeń samochodowych, korzysta z rozwiązań SAP w zakresie zaopatrzenia, planowania produkcji i gospodarki remontowej.

Sitech sp. z o.o., fabryka należąca do koncernu Volkswagena, wykorzystywała już wcześniej system SAP w obszarze finansów i kontrolingu, w tym wdrożone przez BCC rozwiązanie do zarządzania kosztami przygotowania nowych produktów.

"Zdecydowaliśmy się na rozbudowę systemu SAP w Sitech, ponieważ jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych możliwości, jakie daje nam platforma SAP. Wcześniej wdrożone funkcje pozwalają nam m.in. planować, budżetować i śledzić nakłady na inwestycje związane z nowymi produktami. Teraz rozszerzyliśmy korzyści z SAP na sferę działalności operacyjnej. Wdrożeniem nowych modułów SAP objęto działy pośrednio produkcyjne, jak np. dział utrzymania ruchu" – powiedziała Jagoda Damrath, Dyrektor Finansowy Sitechu.

BCC w ciągu 2004 roku uruchomiło w Sitechu rozwiązania SAP w obszarach gospodarki materiałowej i zaopatrzenia (MM), wystartowało pilotażowy moduł planowania produkcji (PP) oraz wdrożyło moduł gospodarki remontowej i utrzymywania ruchu (PM).

Przedsięwzięcie w Sitechu to kolejny etap współpracy BCC z firmami z grupy Volkswagena w Polsce. Realizowane przez BCC w latach 1996-1997 wdrożenie SAP w poznańskim Volkswagenie było jednym z pierwszych wdrożeń SAP w Polsce. W kolejnych latach BCC wdrożyło w Volkswagenie Poznań rozwiązanie SAP w zakresie zarządzania podróżami służbowymi (pierwszy projekt w Polsce). Wśród innych prac BCC można wymienić m.in. wdrożenie innowacyjnych funkcjonalności e-bankingu w SAP dla polkowickiego Volkswagen Motor, a także upgrade SAP w gorzowskim zakładzie Volkswagen Elektro-Systemy.

Sitech sp. z o.o. jest producentem siedzeń samochodowych z Polkowic. Należąca do koncernu Volkswagena fabryka funkcjonuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zakład jest jedną z największych inwestycji w branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku. Zatrudnia obecnie ponad 1200 osób.

1

Nasza oferta

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email






    Informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności. Wysłanie wiadomości jest równoznaczne z zapoznaniem się z polityką prywatności All for One Poland Sp. z o. o.

    61 827 70 00

    Biuro jest czynne
    od poniedziałku do piątku
    w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

    Kontakt ogólny do firmy
    office.pl@all-for-one.com

    Pytania o produkty i usługi
    info.pl@all-for-one.com

    Pytania na temat pracy i staży
    kariera@all-for-one.com

    This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.