KSeF i integracja z SAP: nie czekać! | All for One Poland

KSeF i integracja z SAP: nie czekać!

Obowiązek KSeF znów przesunięty. Tym razem aż do lutego 2026 r. Jednak firmy, które już zdecydowały się dostosować swoje systemy SAP do integracji z Krajowym Systemem e-Faktur, wykorzystując pakiet All for One KSeF, nie zwalniają tempa. Dla wielu z nich elektroniczny obieg faktur okazał się dobrym punktem wyjścia do digitalizacji i automatyzacji kolejnych procesów na styku z partnerami biznesowymi. Z innych korzyści – uniknęli problemu ze znalezieniem profesjonalnego partnera wdrożeniowego, który na pewno nastąpi „za pięć dwunasta”.

Na konferencji prasowej 26 kwietnia 2024 r. Minister Finansów Andrzej Domański ogłosił, że data wprowadzenia obowiązkowego KSeF została przesunięta. Od 1 lutego 2026 r. Krajowy System e-Faktur stanie się obligatoryjny dla firm o obrotach powyżej 200 mln zł rocznie, a od 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych.

JPP CIT

Decyzja jest wynikiem audytu, który ministerstwo zleciło niezależnemu podmiotowi. Wnioski z audytu wskazują głównie na zagrożenia wnikające ze źle zaprojektowanej architektury IT, która wpływała na wydajność i bezpieczeństwo, a także możliwość utrzymania i dalszego rozwoju systemu.

W ślad za tą informacją większość firm wstrzymała przygotowania do integracji swoich systemów z Krajowym Systemem e-Faktur. Jako wiodący dostawca oprogramowania do integracji SAP z KSeF aktywnie uczestniczymy w konsultacjach z Ministerstwem Finansów i wykonawcą KSeF (spółką Aplikacje Krytyczne). Podczas tych spotkań potwierdzono, że odroczenie terminu nie ma wpływu na model i założenia KSeF, ani na tzw. schemę FA(2). Dla firm pracujących na SAP oznacza to, że nie ma przesłanek do odkładania projektów integracyjnych na przyszłość.

Obowiązek integracji z KSeF dotyczy kilku tysięcy firm użytkujących SAP w Polsce. Ponad 140 firm, które zdecydowały się na integrację KSeF z SAP, wykorzystując pakiet All for One KSeF, przekonało się, że jest to zadanie wymagające i czasochłonne. Tylko przygotowanie się do tej integracji z dużym wyprzedzeniem pozwoli uniknąć problemów w znalezieniu profesjonalnego partnera wdrożeniowego przed zbliżającym się deadlinem.

Dodatkowo digitalizacja procesu obiegu faktur pozwala na wdrożenie kolejnych automatyzacji zarówno w obsłudze faktur wychodzących, jak i przychodzących.

Zobacz więcej

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.