Rekordowe wyniki finansowe BCC w I kwartale 2008 | All for One Poland

Rekordowe wyniki finansowe BCC w I kwartale 2008

Pierwszy kwartał nowego roku był bardzo udany dla BCC. Przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 76% w stosunku do analogicznego okresu w 2007 roku. Najbardziej dynamiczny wzrost (o 118%) został odnotowany w obszarze usług outsourcingowych i serwisowych.

W pierwszych trzech miesiącach 2008 roku przychód ze sprzedaży BCC osiągnął 18 mln zł, co stanowi 76% wzrost w stosunku do kwoty 10,2 mln złotych, wypracowanej w I kwartale 2007 roku.

Tak dynamiczny rozwój spółki jest efektem realizacji dużych przedsięwzięć wdrożeniowych SAP w Polsce i za granicą, a także intensywnie rosnącej sprzedaży usług outsourcingowych i serwisowych.

Aż 38% przychodów spółki w I kwartale 2008 r. stanowił eksport usług IT. Największymi projektami BCC poza granicami Polski były kompleksowe wdrożenia SAP w przedsiębiorstwach branży spożywczej na Węgrzech i w Rumunii oraz rozwój SAP dla firmy z sektora high tech z Finlandii.

Niezależnie od dochodów, jakie przynosi spółce eksport usług IT, głównym źródłem wzrostu jest dla BCC rynek polski. W pierwszych 3 miesiącach 2008 r. BCC współpracowało z ponad 100 klientami. Do najpoważniejszych przedsięwzięć, realizowanych w tym czasie, należały: wdrożenia SAP ERP i SAP Oil&Gas w trzech spółkach grupy kapitałowej, wdrożenie SAP ERP w grupie Krośnieńskich Hut Szkła, oraz kompleksowy projekt SAP w firmie AmRest (m.in. operator sieci restauracji KFC i Pizza Hut), obejmujący również swoim zasięgiem spółki zagraniczne.

Znaczącą i ciągle rosnącą pozycją w przychodach BCC są usługi outsourcingowe i serwisowe, świadczone dla ponad 60 przedsiębiorstw. W ostatnim kwartale 2007 i pierwszym kwartale 2008 r. BCC zawarło 13 nowych kontraktów na te usługi (w tym z firmami: Amica, Hochtief, Pekaes). Przychody z tego sektora usług w I kwartale 2008 r. były aż o 118% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu 2007 r.

„Nowe kontrakty na usługi stałego wsparcia SAP, oraz kolejne powierzane nam duże przedsięwzięcia wdrożeniowe, wzmacniają BCC na pozycji największego dostawcy usług SAP w Polsce. Cieszy wzrost przychodów z eksportu, bo potwierdza on wysoką ocenę kompetencji polskich specjalistów SAP za granicą” – mówi Bartłomiej Buszczak, Prezes BCC.

Tak duży wzrost przychodów był możliwy dzięki rozbudowie potencjału osobowego BCC. W 2007 r. zespół konsultantów SAP BCC powiększył się o 50%. Obecnie BCC zatrudnia ponad 180 specjalistów od SAP, a w całej Grupie BCC pracuje ponad 200 konsultantów SAP. Jest to największy zespół specjalistów SAP w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.