Mokate wybrało SPRINT – prekonfigurowany system SAP | All for One Poland

Mokate wybrało SPRINT - prekonfigurowany system SAP

Lider polskiego rynku kawy capuccino, Mokate SA, skorzysta z SPRINT – prekonfigurowanego systemu SAP dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Prace wdrożeniowe prowadzi BCC.

Rozwiązania SAP zostaną uruchomione w Mokate w następującym zakresie: rachunkowość finansowa, księgowość majątku trwałego, kontroling, zarządzanie płynnością finansową i budżetowanie, gospodarka materiałowa i zaopatrzenie, sprzedaż i dystrybucja. Oprócz wymienionych funkcjonalności, zawartych w SPRINT, wdrożenie SAP w Mokate obejmuje także obszar planowania produkcji. Rozpoczęcie użytkowania systemu planowane jest na lipiec 2003 roku.

Decyzja o wyborze SPRINT została poprzedzona projektem biznesowym – pogłębioną analizą procesów finansowych i logistycznych Mokate. Wynikiem tego projektu, prowadzonego również przez BCC, było szczegółowe zdefiniowanie zakresu przyszłego wdrożenia, wraz ze specyfikacją rekomendowanych zmian organizacyjnych.

W ocenie kierownictwa firmy, uruchomienie rozwiązań SAP umożliwi uzyskanie przewagi konkurencyjnej głównie dzięki dostępowi do wieloprzekrojowych raportów sprzedaży i rentowności, a także dzięki możliwościom sprawnego planowania sprzedaży, wielkości produkcji i kosztów, oraz optymalizacji zapasów materiałowych.

Marek Tarnowski, Prezes Zarządu Mokate, podkreśla: "Wybraliśmy BCC przede wszystkim ze względu na duże doświadczenie wdrożeniowe w branży spożywczej. Za wyborem BCC przemawiała też możliwość wykorzystania SPRINT, co oznacza dla nas krótszy czas i niższe koszty wdrożenia SAP".

Teresa Mokrysz, właściciel Mokate, stwierdziła: "Mokate jest rdzennie polskim przedsiębiorstwem, które w ciągu dziesięciu lat działalności wyrosło z małej rodzinnej firmy na lidera branży i na jedną z najbardziej znanych za granicą firm polskich. Jestem przekonana, że użytkowanie rozwiązań SAP pozwoli nam umocnić naszą pozycję na rynku i zapewni warunki do wzrostu firmy na długie lata – bez ograniczeń, jakie narzucały rozwiązania informatyczne, z których korzystaliśmy dotychczas".

Mokate jest największym w Polsce producentem kawy capuccino (ok. 70% udziału w rynku). Mokate jest też producentem kaw rozpuszczalnych "MOKATE CAFE INSTANT", kakao "Biały Miś", czekolad do picia, śmietanek w proszku "Carmen" oraz jedynej na polskim rynku kawy wspomagającej odchudzanie – "Mokatelli". Produkty Mokate eksportowane są do ponad 30 krajów świata.

SPRINT jest przygotowanym przez BCC rozwiązaniem prekonfigurowanym, umożliwiającym szybsze i tańsze uruchomienie systemu SAP w przedsiębiorstwach średniej wielkości. SPRINT jest jedynym rozwiązaniem prekonfigurowanym, certyfikowanym przez SAP Polska. Dotychczas SPRINT został uruchomiony w firmie Elite Cafe, oraz w dwunastu spółkach, prowadzących działalność wydawniczą i drukarską, należących do międzynarodowej grupy medialnej. Obecnie trwa również wdrożenie SPRINT w pięciu jednostkach Polskich Wydawnictw Profesjonalnych (PWP).

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com