Positano: Rozwiązanie POS dla SAP | All for One Poland

Positano: Rozwiązanie POS dla SAP

Łatwa obsługa punktów sprzedaży

Udostępnij
Drukuj:
Stałe punkty sprzedaży detalicznej, sieć sklepów firmowych czy przyzakładowych… Firmy z placówkami handlowymi, w których system ERP obsługuje obszary sprzedaży i dystrybucji oraz magazyny, potrzebują systemu POS, zintegrowanego z centralnym rozwiązaniem informatycznym. SNP Positano to łatwy w obsłudze program stworzony z myślą o zaspokojeniu takich potrzeb. Rozwiązanie jest dostępne w SNP.
 

Jednym z wyzwań w branży detalicznej jest zapewnienie odpowiedniej obsługi klienta w punktach sprzedaży. Klienci oczekują wysokich standardów obsługi bez względu na miejsce – czy robią zakupy w ogólnopolskim sklepie RTV czy wyspie handlowej lokalnej piekarni.

Aby szybko i sprawnie obsługiwać klienta w punkcie sprzedaży nie wystarczy już kartka, długopis i kalkulator. Dziś pracę kasjera wspiera szereg rozwiązań IT. Do tego standardu muszą dostosować się również małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wsparcie dla sprzedaży

SNP Poland korzystając z wieloletnich doświadczeń we współpracy z firmami z sektora MŚP, rozszerza swoją ofertę o rozwiązania komplementarne do systemów ERP, pozwalające jeszcze lepiej wykorzystać potencjał organizacji. SNP Positano to autorskie rozwiązanie POS (point of sale) przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które poza głównym kanałem sprzedaży (hurtownie, stali odbiorcy), prowadzą także własną sieć sprzedaży detalicznej. Aplikacja została stworzona do obsługi punktów sprzedaży detalicznej, stanowisk sprzedaży lokowanych w centrach handlowych, może być także wykorzystywane w sieci sklepów firmowych czy przyzakładowych.

Głównym celem rozwiązania jest usprawnienie działalności punktów handlowych. System umożliwia szybką ewidencję sprzedaży wraz z kontrolą stanów magazynowych. Sprzedaż jest dokumentowana wydrukami z drukarek fiskalnych, program ewidencjonuje podstawowe operacje kasowe. Co ważne, program został zaprojektowany tak, aby operator miał dostęp do wszystkich funkcji z poziomu ekranu głównego. Rozwiązanie posiada przyjazny interfejs i jest intuicyjne w obsłudze – nie wymaga skomplikowanego szkolenia pracowników.

Rozwiązanie zostało tak przygotowane, aby integracja z systemami SAP – SAP ERP i SAP Business One – przebiegła szybko i sprawnie. Połączenie z systemem ERP to dla firmy szereg korzyści – aktualizacja cenników, pobranie informacji o aktualnych promocjach oraz automatyczne przekazywanie danych na temat sprzedaży do centralnego systemu firmy. Dzięki SNP Positano firma może raportować i weryfikować wyniki sprzedaży ze swoich punktów sprzedaży.

Akceptacja sprzedaży w SNP Positano

Aplikacja SNP Positano jest zintegrowana z systemem zarządzania przedsiębiorstwem dzięki usłudze sieciowej, która udostępnia punktom sprzedaży cenniki towarów oraz gromadzi dane o wykonanej sprzedaży. Instalacja i przygotowanie rozwiązania do pracy na komputerze w punkcie sprzedaży jest szybkie bardzo proste i nie wymaga pomocy z zewnątrz.

Aplikacja posiada wszystkie funkcje wymagane od programu typu Point of Sale.

Raport zmiany

Zamykanie zmiany

Ewidencja paragonów

Identyfikacja towarów może się odbywać na kilka sposobów: kodem kreskowym z użyciem czytnika, w oknie szybkiego wyszukiwania (po kodzie lub nazwie) oraz z listy wszystkich towarów dostępnych do sprzedaży. SNP Positano umożliwia przyjmowanie płatności gotówką i/lub kartą. Transakcja jest poświadczana paragonem drukowanym na drukarce fiskalnej. Aplikacja umożliwia udzielanie rabatów procentowych dla wybranych pozycji lub całości paragonu. Możliwe jest także anulowanie wybranych pozycji i całości paragonu.

Lista paragonów

Zestawienie paragonów posiada funkcję filtrowania, podglądu wybranych dokumentów oraz podsumowania sprzedaży.

Dodatkowo zestawienia w SNP Positano posiadają opcję definiowania schematów wyszukiwania, które umożliwiają zapamiętanie często stosowanych kryteriów filtrowania danych. Dzięki temu dostęp do listy dokumentów z bieżącej zmiany, dowodów określonego typu lub informacji o wartości z danego przedziału jest szybki i nie wymaga powtarzania czynności.

Zwroty i stany magazynowe

Program prowadzi kontrolę stanów magazynowych, nie pozwalając na przeprowadzenie sprzedaży towaru, który nie jest dostępny w magazynie punktu sprzedaży. W SNP Positano stale dostępne są informacjach o stanach magazynowych na początek zmiany, ilości wydanej, przyjętej oraz stanie aktualnym. Aplikacja pozwala także na rejestrację zwrotów do paragonu.

Ewidencja dokumentów kasowych

Aplikacja rejestruje dowody wpłaty (KP) i wypłaty (KW). Operator ma także w każdej chwili możliwość podglądu stanu kasy. Dostępne zestawienie dokumentów kasowych pozwala na filtrowanie, podgląd wybranych dokumentów, podsumowanie przychodów i rozchodów z uwzględnieniem różnych form płatności.

Kontrola uprawnień

System pozwala na definiowanie uprawnień użytkowników. Specjalne uprawnienia posiada administrator, do którego zadań należy konfiguracja punktu sprzedaży. Administrator definiuje menedżera punktu sprzedaży, który z kolei udziela dostępu do aplikacji sprzedawcom. Dostęp do wybranych funkcji programu podlega kontroli.

Komunikacja z systemem centralnym

Komunikacja z systemem centralnym (np. SAP) odbywa się za pośrednictwem usługi w sieci rozległej. Zwykle połączenie jest nawiązywane dwa razy dziennie. Rano, na początku dnia pracy, aplikacja zainstalowana w punktach sprzedaży pobiera dane wymagane do bieżącej pracy, w tym kartoteki i cenniki towarów. Po zamknięciu punktów usługa sieciowa odbiera od SNP Positano raporty dziennej sprzedaży oraz raporty kasowe. Na podstawie tych danych tworzone są odpowiednie dokumenty sprzedaży oraz kasowe w systemie ERP.

Aplikacja powstała jako łatwe w obsłudze rozwiązanie Point of Sales, będące niejako „przedłużeniem” systemu centralnego.

Rozwiązanie sprawdzone w praktyce

SNP Positano to rozwiązanie, które zostało już zweryfikowane przez rzeczywistość biznesową. Rozwiązanie z sukcesem wspiera działalność detaliczną ponad 250 punktów handlowych rozsianych po całej Polsce. SNP zajmuje się wdrażaniem rozwiązania, jego serwisem oraz integracją z systemami ERP. Spółka jako autor rozwiązania oferuje również customizację programu pod indywidualne oczekiwania klienta.

Elastyczność i niskie koszty

Program SNP Positano został przygotowany z myślą o wsparciu działalności małych i średnich firm. W konsekwencji spełnia nie tylko oczekiwania funkcjonalne sektora MŚP, ale przede wszystkim możliwości finansowe firm z tego rynku. Jest przystępnym cenowo rozwiązaniem POS, który dzięki zmniejszeniu stałych kosztów operacyjnych, szybko przyniesie zwrot z inwestycji.

Sieć sklepów eSmoking World wdrożyła system SAP i Positano
Grupa Chic, lider europejskiego rynku e-papierosów i właściciel sieci eSmoking World, zakończyła proces informatyzacji systemów sprzedaży i zarządzania. Jest pierwszą firmą branżową, która posiada system SAP Business One zintegrowany z narzędziami POS w sieci detalicznych punktów handlowych. Obsługę projektu zapewniła firma 7milowy z Grupy BCC, obecnie SNP Poland.
Głównym celem projektu była optymalizacja procesów biznesowych oraz wsparcie kluczowego obszaru firmy – sprzedaży detalicznej. Licząca ponad 1,200 punktów sprzedaży sieć eSmoking World jest największą tego typu platformą sprzedaży detalicznej papierosów elektronicznych w Europie.
System ERP SAP Business One został wdrożony w zakresie obejmującym obsługę finansów, zakupów, sprzedaży i dystrybucji, obsługi klienta wraz z CRM, produkcji oraz zarządzania magazynem. Z uwagi na dużą aktywność Grupy Chic w sektorze e-commerce, firma zintegrowała również platformę sprzedaży online eSmokingWorld.com z systemem ERP. Jednym z kluczowych elementów projektu było wdrożenie rozwiązania POS (point of sales) w punktach sprzedaży eSmoking World. Grupa Chic zastosowała autorskie rozwiązanie POS – SNP Positano, zintegrowane ze środowiskiem SAP Business One. Tak skonfigurowana platforma umożliwia punktom handlowym m.in. aktualizację cenników, pobranie informacji o aktualnych promocjach, a centrum operacyjnemu Chic w Ostrzeszowie gwarantuje bieżący wgląd w dane sprzedażowe.

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

baza artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}
Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com