SAP w Polsce | Kompendium dla początkujących | All for One Poland

SAP Polska

Minikompendium dla początkujących

Firma SAP Polska

Spółka SAP Polska funkcjonuje od 1995 roku. Jej przedmiot działalności to m.in.:

 • reprezentowanie SAP SE w Polsce
 • lokalizacja produktów SAP (dostosowanie systemów SAP do polskich przepisów prawnych)
 • Centrum Szkoleniowe SAP (SAP Tranining Center) – prowadzenie
 • organizacja sieci partnerskiej w Polsce

Partner SAP Polska to niepowiązana kapitałowo z SAP firma, dostarczająca usługi związane z systemami SAP (przede wszystkim wdrożenie SAP i utrzymanie SAP). Największym partnerem SAP w Polsce jest All for One Poland (wcześniej SNP Poland, a w latach 1995-2017 działające jako BCC – Business Consulting Center).

Wersja polska SAP

Hasło "polska wersja SAP" można rozumieć w dwóch znaczeniach:

 • polska wersja językowa systemu SAP – najważniejsze rozwiązania SAP (w tym system ERP) są udostępnione w języku polskim. Standardowe menu, komunikaty, itp. dla każdego systemu SAP są dostępne w wersji polskiej.
 • system SAP dostosowany do polskich wymogów prawnych – z funkcjami uwzględniającymi specyficzne dla Polski i obowiązujące w danym momencie przepisy prawne (np. sprawozdawczość finansowa, kodeks pracy). Najważniejsze programy SAP (w tym system ERP) są dostosowane do polskich przepisów. Dodatkowo All for One Poland dostarcza szereg dodatków do SAP, znacznie ułatwiających pracę użytkowników w zakresie specyfiki prawnej.

W praktyce, te dwa znaczenia są mylone. Przykładowo, system SAP funkcjonujący w niemieckiej centrali, udostępniony użytkownikom w Polsce, nie stanie się automatycznie systemem dostosowanym do polskiego prawa. Po przełączeniu na język polski, użytkownik będzie widział polską wersję językową systemu funkcjonującego w Niemczech. Praca w systemie zgodnie z polskimi przepisami wymaga dostosowania SAP (np. przy wykorzystaniu gotowych dodatków All for One Poland – JPK w SAP, biała lista podatników w SAP i wiele innych).

Klienci SAP w Polsce

Użytkownicy systemów SAP w Polsce to kilka tysięcy organizacji. Można wśród nich wyróżnić 3 duże grupy:

 • polskie oddziały międzynarodowych korporacji, zatrudniające od kilkudziesięciu tysięcy pracowników do kilku)
 • duże polskie przedsiębiorstwa z różnych branż (zwłaszcza: sektor dóbr konsumpcyjnych w tym branża spożywcza; sektor motoryzacyjny i maszynowy; branża chemiczna)
 • organy administracji (w tym ministerstwa), instytucje centralne, największe placówki edukacyjne (m.in. uniwersytety)
 • sektor MŚP – polskie małe i średnie firmy (zwłaszcza – program SAP Business One)

All for One Poland - nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce, wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com