Kto bierze udział we wdrożeniu SAP? | All for One Poland

Konsultant SAP - kompendium

Minikompendium dla początkujących

We wdrożeniu systemu SAP, a także jego późniejszym rozwoju, bierze udział grupa ludzi o zróżnicowanych rolach. Konsultant SAP to używane często ogólne określenie różnych specjalistów od rozwiązań SAP.

Ze strony firmy wdrożeniowej, np. All for One Poland , w projekcie SAP dla klienta biorą udział m.in.:

 • kierownik projektu SAP (SAP project manager), koordynujący całość przedsięwzięcia wdrożeniowego
 • konsultant SAP – w zależności od zakresu projektu może to być jeden lub więcej specjalistów z określonego zakresu biznesowego (moduły SAP) – konsultant FI, konsultant CO, konsultant MM, konsultant PP… Konsultanci wspólnie z pracownikami klienta wypracowują docelowe rozwiązania w danym obszarze systemu
 • konsultanci od technologii SAP (konsultant Basis, specjalista od bazy HANA itd.) – grupa osób odpowiedzialnych za przygotowanie i uruchomienie platformy sprzętowo-programowej dla systemu SAP
 • zespół programistów (np. programista ABAP, programista Java) przygotowujący niestandardowe rozszerzenia funkcjonalności
 • specjaliści od integracji SAP – realizujący interfejsy SAP z innymi aplikacjami

Ze strony klienta, w projekcie SAP uczestniczą:

 • analogicznie, kierownik projektu SAP
 • tzw. właściciele procesów (ang. BPO – Business Process Owners) i użytkownicy kluczowi SAP (SAP key user) – wypracowujący wspólnie z konsultantami rozwiązania dla "swoich" obszarów
 • dział IT, odpowiedzialny za całość przedsięwzięcia od strony techniczno-informatycznej

Nad całością przedsięwzięcia zwykle czuwa komitet sterujący, ze sponsorem projektu ze strony klienta (często jest to członek zarządu) i pełnomocnikiem ze strony firmy wdrożeniowej. Komitet sterujący odbiera i zatwierdza efekty faz projektu.

All for One Poland - nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce, wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com