Wdrożenie SAP | Kompendium dla początkujących | All for One Poland

Wdrożenie SAP – kompendium

Minikompendium dla początkujących

Wdrożenie SAP – na czym polega?

Wdrożenie SAP to projekt na styku IT i biznesu, którego celem jest dostosowanie systemu SAP do potrzeb danej firmy.

Podczas wdrożenia decydujemy, z jakich funkcji systemu będziemy korzystać, kto będzie ich używał i w jaki sposób, przygotowujemy system SAP do pracy i wypełniamy go danymi podstawowymi, a także szkolimy użytkowników.

We wdrożeniu biorą zwykle udział pracownicy firmy oraz jej partnera wdrożeniowego (więcej na ten temat – Konsultanci SAP). W przypadku wdrożeń bazujących na korporacyjnym wzorcu SAP z centrali (tzw. rollout SAP) często występują trzy strony (centrala – czasami z firmą współpracującą; spółka lokalna; lokalny partner wdrożeniowy).

Czas wdrożenia SAP zależy od zakresu uruchamianych funkcji oraz od skali firmy. Wdrożenie systemu ERP trwa zwykle od kilku do kilkunastu miesięcy. Wdrożenie pojedynczego modułu SAP zajmuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni.

Zobacz też: koszty SAP.

Metodyka wdrożeń SAP

SAP Activate to elastyczna i skalowalna metodyka zawierająca elementy metodyk zwinnych. Ułatwia i przyspiesza wdrożenie, rollout lub migrację do systemu SAP S/4HANA. Jej integralną częścią SAP Best Practices – zbiór kilkuset prekonfigurowanych, dostosowanych do standardów różnych branż procesów biznesowych, dostępnych zarówno dla wersji publicznej, jak i prywatnej S/4HANA Cloud.

Więcej o metodyce wdrożeń SAP dowiesz się z naszego poradnika.

Rozwój aplikacji SAP

Standardowa wersja systemu SAP  pokrywa większość potrzeb firmy w zakresie zarządzania zintegrowanego. Zdarzają się jednak sytuacje i obszary, w których potrzebne są dedykowane aplikacje biznesowe, zintegrowane z środowiskiem SAP przedsiębiorstwa. Zespół All for One łączy kompetencje firmy wdrożeniowej SAP i zarazem dostawcy oprogramowania na zamówienie.

Rollout SAP

Twoja korporacja planuje wdrożenie SAP S/4HANA w Polsce? Najprawdopodobniej będzie to projekt typu rollout. Wspieramy rollouty SAP, zapewniając zgodność z polskimi regulacjami prawnymi i specyfiką biznesową.

Utrzymanie SAP

Start systemu to nie koniec. Przy tak dużym i ważnym rozwiązaniu obsługującym kluczowe procesy biznesowe zawsze jest coś do zrobienia. Utrzymanie SAP można podzielić na:

 • administrację SAP – utrzymanie w zakresie technologii (nadzór nad bezpieczeństwem, wydajnością i ciągłością działania systemu)
 • wsparcie aplikacyjne w formie usługi serwisu aplikacyjnego SAP (Application Management Services, AMS). Jest to zdalne wsparcie użytkowników w ich codziennej pracy z systemem, dbanie o ciągłość i niezawodność procesów biznesowych, a także drobny rozwój, w tym m.in. dostosowanie do zmieniających się przepisów prawa

All for One Poland – nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.