Co to jest SAP? | Kompendium dla początkujących | All for One Poland

Co to jest SAP?

Minikompendium dla początkujących

Czym jest system SAP? Jakie są korzyści z programów SAP? Kto pracuje na tych rozwiązaniach, a kto je wdraża? Ile kosztuje SAP? Poniżej przedstawiamy garść informacji dla początkujących.

SAP to jedno z najważniejszych słów w świecie IT. Potocznie, określenia SAP używa się w znaczeniu firmy, jak i jej produktów.

Firma SAP (SAP SE, a wcześniej SAP AG) to największy na świecie producent oprogramowania do zarządzania firmami. Spółka SAP została założona w 1972 roku, a jej siedzibą jest Walldorf w Badenii-Wirtembergii (Niemcy). Skrót SAP pochodzi od słów Systeme, Anwendungen und Produkte in der Datenverarbeitung (po angielsku: Systems Applications and Products in Data Processing).

Programy SAP są obecne w większości krajów świata. Rozwiązania SAP są przystosowane do lokalnych wymagań prawnych (np. system ERP w zakresie księgowości). Aplikacje SAP są dostępne w wielu językach. Z różnych rozwiązań SAP na świecie korzysta ponad 100 000 organizacji. Wbrew utartej opinii, nie są to tylko korporacje i duże przedsiębiorstwa.

Do czego służy SAP?

Oprogramowanie SAP (SAP software) to systemy, aplikacje tworzone dostarczane przez firmę SAP. Ich zastosowanie to zarządzanie przedsiębiorstwami i instytucjami.

Kluczowym obszarem oferty SAP są rozwiązania ERP (Enterprise Resource Planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa). System ERP firmy SAP zapewnia pomoc w zarządzaniu bardzo szerokim zakresem biznesu, od finansów, księgowości i kontrolingu, przez zaopatrzenie, zarządzanie zapasami, gospodarkę magazynową, po zarządzanie produkcją; następnie w zarządzaniu sprzedażą i dystrybucją.

Osobną sferą jest zarządzanie kapitałem ludzkim w SAP, z całą rodziną aplikacji wspierających kadry, płace w SAP oraz tzw. miękki HR w SAP.

Ponadto, w ofercie SAP są dziesiątki aplikacji dedykowanych dla kolejnych większych i mniejszych obszarów, jak np. CRM – zarządzanie relacjami z klientami, SCM – zarządzanie łańcuchem dostaw, i wiele innych.

Dowiedz się więcej

Przejdź do kolejnych stron tematycznych naszego minikompendium.

Polskie przedstawicielstwo SAP istnieje od 1995 roku, a klienci SAP w Polsce są liczeni w tysiącach.

SAP Polska – dowiedz się więcej.

Określenie „system SAP” jest niejednoznaczne. SAP to nie tylko systemy ERP. To także rozwiązania HR czy SCM i wiele innych.

System SAP – co oznacza? Dowiedz się więcej.

Wdrożenie systemu SAP to dostosowanie oprogramowania do potrzeb danej organizacji, trwające zwykle kilka miesięcy.

Wdrożenie SAP – na czym polega?

Konsultanci SAP, specjaliści wdrożeniowi, freelancerzy, kierownicy projektów…

Konsultant SAP – co to znaczy?

Ile trzeba wydać, żeby mieć SAP? Od czego zależy koszt wdrożenia SAP w danej firmie?

Koszty SAP – dowiedz się więcej

Systemy SAP, jak wszystkie inne aplikacje biznesowe, wymagają administracji i bieżącego zarządzania. To osobna dziedzina wiedzy, niemniej ważna od tematyki wdrożeń SAP.

Utrzymanie SAP – dowiedz się więcej

All for One Poland - nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce, wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com