Koszty SAP | Kompendium dla początkujących | All for One Poland

Koszty SAP - kompendium

Minikompendium dla początkujących

Ile kosztuje SAP?

Ile trzeba wydać, żeby korzystać z ERP od SAP? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta. To podobna sytuacja do tej, w której chcemy wycenić koszty nowego domu.

 

Koszty budowy domu zależą od jego projektu, wielkości, wyposażenia w instalacje i sprzęty, a także bardziej ogólnie – od użytej technologii.

Cena SAP – jeśli uściślimy ją do jako "koszt wdrożenia systemu ERP od SAP, w technologii S/4HANA", zaczyna się od kilkuset tysięcy PLN. Najniższy możliwy poziom kosztów można osiągnąć, bazując na systemach wstępnie przygotowanych do pracy.

Na koszty związane z SAP składają się przede wszystkim:

 • koszt licencji SAP
 • koszt wdrożenia SAP
 • koszt utrzymania SAP

Oszacuj koszty wdrożenia SAP

Planujesz budżet na wdrożenie systemu ERP? Rozważasz SAP ale obawiasz się kosztów? Nie wiesz, co zawrzeć w zapytaniu ofertowym? Od All for One Poland otrzymasz wstępną wycenę kosztów nabycia SAP S/4HANA w ciągu jednego dnia.

Koszt wdrożenia SAP - od czego zależy?

Koszty wdrożenia SAP to wartość zakupu usług, potrzebnych do uruchomienia SAP, a dostarczanych przez firmę wdrożeniową.

Wycena wdrożenia SAP zależy od oceny pracochłonności projektu, a na nią mają wpływ takie elementy jak:

 • zakres funkcjonalny wdrożenia (obszary biznesowe firmy objęte wdrożeniem)
 • złożoność, stopień skomplikowania procesów obsługiwanych przez system
 • złożoność organizacyjna (np. firma jednozakładowa vs. grupa kapitałowa o zróżnicowanej strukturze i jednostkach z różnymi liniami biznesowymi)
 • rozwiązania przygotowywane na indywidualne zlecenie klienta (custom development)
 • liczba i złożoność interfejsów SAP z innymi systemami

Dodatkowym elementem są koszty parametry platformy sprzętowej – w przypadku decyzji o rozwiązaniu chmurowym element nie występuje.

Koszty licencji SAP

Wykorzystanie software SAP, jak każdego innego oprogramowania, wymaga wykupienia licencji. W przypadku produktów SAP oferowanych w modelu SaaS, będzie to koszt subskrypcji SAP.

Koszty licencji SAP (lub subskrypcji dla Software as a Service) są obliczane według różnych modeli, w zależności od rozwiązania SAP, które jest przedmiotem transakcji. Te modele oparte są na:

 • ilości użytkowników SAP korzystających z rozwiązania
 • ilości użytkowników objętych rozwiązaniem (np. ilość pracowników, których dane są przetwarzane w systemie HR)
 • ilości transakcji, zarejestrowanych / przetwarzanych w rozwiązaniu

Koszty utrzymania SAP

Koszty utrzymania systemu to koszty ponoszone już po uruchomieniu SAP.

Utrzymanie SAP wiąże się z kosztami w kilku głównych płaszczyznach, opisanych poniżej.

Koszty związane z licencjami

 • dla produktów z licencjami zakupionymi na własność – koszty maintenance SAP. Zdecydowana większość klientów SAP decyduje się na wykupienie tej usługi, dającej dostęp do kolejnych nowych wersji aplikacji SAP, a także poprawek. Opłata maintenance SAP naliczana jest jako % wartości zakupionych licencji.
 • dla produktów SaaS – koszt subskrypcji SAP

Koszty platformy sprzętowej dla SAP

 • koszty usługi dostępu do platformy w chmurze / outsourcingu
 • alternatywnie, koszty utrzymania i aktualizacji własnej platformy

Koszty wsparcia i serwisu SAP

 • koszty utrzymania wewnetrznych specjalistów zajmujących się administracją SAP (o ile decyduje się utrzymywać własny zespół SAP)
 • koszty zakupu usług zewnętrznego wsparcia

All for One Poland - nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce, wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com