Utrzymanie SAP | Kompendium dla początkujących | All for One Poland

Utrzymanie SAP

Minikompendium dla początkujących

Systemy SAP, jak wszystkie inne aplikacje IT, wymagają administracji i bieżącego zarządzania. Utrzymanie SAP można realizować w różnych modelach, a decyzję o zakładanym modelu utrzymania z reguły podejmuje się już przed rozpoczęciem wdrożenia.

Utrzymanie środowiska SAP ma kilka podstawowych aspektów:

 • platforma sprzętowa
 • administracja systemami, bieżące utrzymanie systemu
 • aktualizacja techniczna systemu, upgrade’y
 • zapewnienie wsparcia użytkownikom w pracy
 • aktualizacja np. o zmiany prawne
 • dalszy rozwój i rozbudowa

Podstawowa decyzja do podjęcia to wybór pomiędzy utrzymaniem SAP w chmurze a zakupem własnej platformy sprzętowej. Niezależnie od wyboru, systemami ktoś musi administrować, a nie każdy dostawca chmury dla SAP zapewnia usługi zarządzania systemem (SAP Managed Services). Profesjonalny dostawca chmury zarządzanej dla SAP zapewni komplet usług monitoringu i administracji systemów.

Usługę administracji SAP (lub wsparcia własnych administratorów SAP) można też wykupić dla środowiska SAP utrzymywanego na własnej platformie.

Wreszcie, zwłaszcza w dużej firmie jest konieczne zapewnienie użytkownikom SAP wsparcia w codziennej pracy, pomocy w rozwiązywaniu problemów. Niezależnie od zapewnienia wsparcia u wewnętrznych specjalistów (wewnętrzny helpdesk SAP, pierwsza linia wsparcia SAP) firmy decydują się na usługę zewnętrzną wsparcia użytkowników SAP przez organizację serwisową (serwis aplikacyjny SAP).

All for One Poland - nr 1 rynku SAP w Polsce

Jesteśmy największą firmą w Polsce, wdrażającą i rozwijającą systemy SAP w przedsiębiorstwach. SAP to nasza specjalizacja.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com