SNP Financial Day | All for One Poland

Zapraszamy na SNP Financial Day

18 października 2019 (piątek), Hotel Polonia Palace, Warszawa

SNP, największy partner SAP w Polsce, zaprasza managerów działów finansowych i księgowych z firm korzystających z SAP, na konferencję poświęconą zmianom w rozwiązaniach SAP dla finansów, w warszawskim Hotelu Polonia Palace, 18 października br.

Środowisko użytkowników rozwiązań finansowych SAP czekają wielkie zmiany. Już dzisiaj działy finansowe i księgowe zmagają się z dostosowaniem się do nowych wymagań prawnych, związanych z podatkiem VAT ("biała księga podatników"). Wkrótce rozpocznie się masowe przechodzenie firm na S/4HANA. Do tego dochodzi rosnąca popularność rozwiązań chmurowych i ogólny trend do digitalizacji procesów.

Na SNP Financial Day przedstawimy najważniejsze wyzwania i możliwości, wynikające ze zmian prawnych i technologicznych; a także dostępne opcje wyboru i praktyczne rozwiązania. Do udziału w spotkaniu zachęcamy dyrektorów finansowych, głównych księgowych, managerów działów finansów i księgowości, a także managerów IT zainteresowanych rozwojem narzędzi wspierających obszar finansowo-księgowy.

SNP Poland (do 2017 – BCC), organizator spotkania, to Złoty Partner SAP i największa firma wdrożeniowa SAP w Polsce. SNP dostarcza unikalne rozwiązania i narzędzia wspierające migrację do S/4HANA. SNP Poland jest także twórcą unikalnych dodatków do SAP, wspierających pracę działów finansów.

Agenda konferencji

11:00 – 11:15 Wprowadzenie. Migracja do S/4HANA – kiedy, jak?

Do 2025 roku 40 000 firm korzystających z SAP ERP (ECC) musi przejść na najnowszy system SAP – S/4HANA. Aby uniknąć problemów z zasobami projektowymi, już teraz należy podjąć przygotowania. Jak wybrać scenariusz migracji optymalny dla danej organizacji?


Prowadzący: Andrzej Moskalik
Sales Director, SNP Poland
11:15 – 11:45 S/4HANA Finance a finanse w SAP ERP/ECC

Czym różni się obsługa procesów finansowych w S/4HANA, w porównaniu do "starego" SAP ERP, z punktu widzenia działów finansowych? Zaprezentujemy krótki przegląd innowacji w nowym systemie, w tym m.in.:

 • nowa architektura systemu w obszarze finansów
 • nowa księga główna
 • nowe środki trwałe
 • nowe funkcje raportowania płynności
 • kontrola kredytowa (FSCM)
 • funkcjonalność Business Partnera
 • księga materiałowa
 • raportowanie rentowności

Prowadzący: Arkadiusz Babiński
Business Development Manager – Financials, Analytics, Planning, SNP Poland
11:45 – 11:55 Przerwa kawowa
11:55 – 12:40 Praktyczne rozwiązania na nowe wyzwania: dodatki do SAP dla działów finansowych

Zmiany w prawie wymuszają modyfikacje w systemie, ale także dają możliwość przyspieszenia procesów i pracy użytkowników. Przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania wspomagające pracę działów finansowych i księgowych w SAP zgodnie z nowymi przepisami:

 • SNP Partner Checker – weryfikacja danych kontrahentów z poziomu SAP (NIP, nry rachunków bankowych, tzw. biała księga podatników)
 • SNP Split Payment– obsługa płatności podzielonej
 • SNP Finstat – elektroniczne sprawozdania finansowe
 • SNP JPK – Jednolity Plik Kontrolny wg nowej struktury VDEK

Prowadzący: Karol Ginter
Team Leader – Financials & Controlling, SNP Poland
12:40 – 13:10 Nowa paleta możliwości w raportowaniu danych finansowych – co wybrać?

Nowa baza danych HANA, perspektywa nowego systemu ERP jakim jest S/4HANA, a także rozwój produktów cloudowych, otwierają zupełnie nowe możliwości analiz, raportowania i wizualizacji danych finansowych. Omówimy opcje:

Prowadzący: Bartosz Woźniak
Team Leader – Business Intelligence, SNP Poland
13:10 – 13:20 Przerwa kawowa
13:20 – 13:50 Nowa generacja rozwiązań HR a efektywność finansowa

Samoobsługa pracownicza, mobilny dostęp, digitalizacja dokumentów i procesów HR w chmurze… Rewolucja cyfrowa w HR staje się rzeczywistością. Czy trendy w HR mogą pomóc zwiększyć finansową efektywność? Skupimy się na potencjale w zakresie planowania i rozliczania czasu pracy oraz planowania kosztów osobowych (rozwiązania SNP E-Time oraz SNP EmployeeCostPlanner).


Prowadzący: Michał Szymaczek
Business Development Manager – Human Capital Management, SNP Poland
13:50 – 14:10 Chmura dla SAP – jak to się ma do kosztów?

Plan przejścia na S/4HANA łączy się z pytaniem o przyszły model utrzymania SAP. Wbrew pozorom to nie jest temat tylko dla IT – bo dotyczy kosztów utrzymania systemu i ich przewidywalności. Czym kierować się w wyborze strategii utrzymania SAP, w tym ofert chmurowych?


Prowadzący: Tomasz Wawrzonek
Wicedyrektor IT, SNP Poland
14:10 – 14:20 Przerwa kawowa
14:20 – 14:40 SNP Near Zero Downtime – jak ograniczyć niechciane koszty i nadmierne ryzyko w projektach transformacji systemów SAP

Nieodpowiednio przygotowane przejście na S/4HANA, migracja do chmury, złożony upgrade czy inne duże zmiany w środowiskach SAP mogą oznaczać nieplanowane przestoje w pracy i zagrażać ciągłości działania organizacji. To z kolei może przekładać się na nieplanowane straty finansowe. Na prezentacji przedstawimy podejście SNP do migracji systemów SAP z wykorzystaniem unikalnej koncepcji minimalnego czasu przestoju, dzięki której można zredukować czas i ryzyko projektów transformacji dla złożonych środowisk SAP.


Prowadzący: Wojciech Nowak
Sales Team Manager, SNP Poland
14:40 – 15:00 Portal pracowniczy BeeOffice dla finansów i księgowości

BeeOffice to proste i skuteczne narzędzie samoobsługi pracowniczej, wspierające codzienne procesy administracyjne, jak elektroniczne rozliczanie delegacji i aut, a także kontrolę kosztów poprzez e-wnioski zakupowe. Dzięki BeeOffice dziesiątki firm, w tym także spółki Grupy SNP, codziennie oszczędzają czas pracowników i koszty.


Prowadzący: Piotr Rogala
Finance & Administration Director, SNP Poland
15:00 – 15:20 Robotic Process Automation: cyfrowi pracownicy w Twoim dziale finansów i księgowości

Robotic Process Automation (RPA) oznacza tworzenie robotów software’owych, które symulują działanie użytkowników, wykonujących powtarzalne zadania w systemach IT. Korzyści to m.in. ograniczenie pracochłonności, przyspieszenie procesów, odciążenie pracowników od powtarzalnych zadań. Scenariusze RPA w SAP to np.:

 • okresowe księgowanie danych na podstawie plików (karty paliwowe, rozliczenia firmowych kart płatniczych)
 • czynności związane z zamknięciem miesiąca lub roku
 • aktualizacja limitów kredytowych
 • przygotowywanie raportów łączących informacje z kilku źródeł danych

Prowadzący: Michał Kunze
Software Development Director, SNP Poland
15:20 – 16:00 Lunch i zakończenie

Informacje organizacyjne

Spotkanie odbyło się 18 października (piątek) 2019 r. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 45). Jeśli są Państwo zainteresowani poruszonymi tematami, prosimy o kontakt z nami.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com