Migracja stanu zapasów magazynowych za pomocą Posting Engine | All for One Poland

Migracja stanu zapasów magazynowych za pomocą Posting Engine

DTC: Doświadczenia w transformacjach SAP

Podczas migracji z systemu SAP ECC każde przedsiębiorstwo musi wprowadzić swoje stany zapasów magazynowych do nowego systemu S/4HANA. Klasyczna metoda jest dość czasochłonna. Wykorzystywane w Digital Transformation Center All for One Poland podejście Bluefield i narzędzia z platformy transformacyjnej CrystalBridge pozwalają ten proces zautomatyzować i skrócić.

Podczas migracji z systemu SAP ECC każde przedsiębiorstwo musi wprowadzić swoje stany zapasów magazynowych do nowego systemu S/4HANA. Klasyczna metoda jest dość czasochłonna. Wykorzystywane w Digital Transformation Center All for One Poland podejście Bluefield i narzędzia z platformy transformacyjnej CrystalBridge pozwalają ten proces zautomatyzować i skrócić.

W podejściu Bluefield migrację stanów magazynowych można wykonać na dwa sposoby:

 • migrując historię ruchów materiałowych oraz informacje o stanach zapasów magazynowych z tabel agregacyjnych, a następnie dokonać konwersji danych do nowych tabel MATDOC oraz MATDOC_EXTRACT,
 • wprowadzić początkowy stan zapasu magazynowego za pomocą ruchów 561, 563 oraz 565.

Wprowadzanie stanu zapasowego za pomocą ruchów 561, 563 oraz 565 jest klasycznym podejściem stosowanym również w projektach Greenfield, ale należy podkreślić, że ta metoda jest bardzo czasochłonna. Warunkiem koniecznym takiego podejścia jest ekstrakcja informacji o stanach zapasów magazynowych z systemu SAP ECC i przygotowanie plików wsadowych, które następnie będą używane jako źródło danych w narzędziu użytym do wprowadzenia początkowego stanu zapasów magazynowych (LSMW, S/4HANA Migration Cockpit). Kroki te należy wykonać przy każdej testowej migracji w projekcie oraz podczas go-live.

Narzędzia transformacyjne CrystalBridge firmy SNP, z których All for One Poland korzysta w projektach transformacyjnych systemów SAP, pozwalają takie podejście zautomatyzować, eliminując całkowicie potrzebę przygotowania plików wsadowych. Dodatkowo zyskujemy możliwość zastosowania tych samych reguł transformacyjnych użytych przy migracji pozostałych danych podstawowych i transakcyjnych.

Narzędzie Posting Engine będące częścią modułu Transformation na platformie CrystalBridge, pozwala także na:

 • wyksięgowanie stanu magazynowego na systemie źródłowym,
 • wprowadzanie stanu początkowego zapasu jednocześnie w systemie WM/EWM.

W projekcie migracji do SAP S/4HANA u klienta z branży Oil & Gas oprócz przyjęcia stanów magazynowych ruchami 561, 563 oraz 565 wymagane było dokonanie dodatkowych ruchów materiałowych 110 oraz 412Q. Ponadto wszystkie dane podstawowe materiału nie miały być migrowane narzędziami transformacyjnymi CrystalBridge, lecz replikowane z systemu SAP Master Data Governance, a wycena materiału przed dokonaniem ruchów materiałowych w walutach jednostki gospodarczej, grupy oraz lokalnej miała być zmigrowana z Księgi Materiałowej systemu źródłowego.

Dzięki doświadczeniu naszych konsultantów migracyjnych oraz elastyczności narzędzi transformacyjnych z jakich korzystamy w All for One Poland takie skomplikowane scenariusze możemy zaimplementować i przygotować, tak by całą migrację wykonać w jeden weekend.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.