All for One Inflation Add-on to rozszerzenie standardu SAP w zakresie analizy aktualności cen sprzedawanych produktów w oparciu o wskaźniki inflacyjne. Rozwiązanie w jednym czytelnym raporcie dostarcza informacje potrzebne do korygowania cen z uwzględnieniem wskaźników inflacji w danym okresie. Rozszerzenie jest częścią rozwiązania All for One Pricing for Profit do zarządzania cenami w SAP. Połączenie możliwości obu narzędzi pozwala uruchomić proces akceptacji i aktualizacji cen bezpośrednio w SAP.
 

W okresie wysokiej inflacji przedsiębiorstwa borykają się z koniecznością częstszego dostosowywania cen towarów i usług, które oferują na rynku. Procesy inflacyjne zachodzą w sposób płynny, natomiast aktualizacja cenników w przedsiębiorstwach to proces „ręczny” i wymaga pojedynczych decyzji od osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki cenowej.

Zmiany cen w systemie SAP nie są łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli dotyczą dużej liczby produktów i/lub kontrahentów ze złożonymi modelami rabatów. Jeśli do tego dodamy zasadność uwzględnienia wskaźników inflacji, proces staje się jeszcze bardziej wymagający. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa rozwiązanie, które ten proces znacznie ułatwi.

Raport na inflację

Nasz dodatek do standardu SAP to w istocie czytelny raport, który dostarcza informacje potrzebne do korygowania cen z uwzględnieniem wskaźników inflacji w danym okresie. Inflation Add-on daje możliwość analizy cen w oparciu o historyczne odczyty wskaźników inflacyjnych. W jednym raporcie użytkownicy znajdą dane dotyczące tego, kiedy ceny były zmieniane oraz czy są aktualne w ujęciu do zmian inflacji.

Inflation Add-on umożliwia użytkownikom zarządzanie w SAP dowolnie wybranymi wskaźnikami inflacyjnymi miesiąc do miesiąca w rozbiciu na kraje, których dany wskaźnik dotyczy. Raz wprowadzone wskaźniki (import z pliku lub ręcznie za pomocą dedykowanej transakcji) mogą być dowolnie modyfikowane zgodnie z potrzebami biznesowymi.

Raport wynikowy Inflation Add-on pozwala na szeroką analizę cen w uwzględnieniem tak kluczowych wskaźników jak:

  • kiedy cena była zmieniania ostatni raz,
  • ile wzrosła/zmieniła się inflacja od momentu ostatniej zmiany ceny,
  • jaka jest rekomendowana cena uwzględniająca zmianę inflacji od momentu ostatniej zmiany.

Mając te wszystkie dane w jednym raporcie, użytkownicy kluczowi zarządzający cenami mogą w łatwy sposób wychwycić wszystkie ceny, które potencjalnie wymagają aktualizacji.

Inflation Add-on jest gotowym do użycia produktem. Po wgraniu zleceń transportowych i uzupełnieniu prostej konfiguracji użytkownicy mogą go używać od ręki. W ramach tej oferty zapewniamy:

  • przygotowanie i przesłanie plików transportowych;
  • (po zaimportowaniu ich przez Państwa pracowników do Państwa systemu SAP) weryfikację, czy rozwiązanie działa poprawnie;
  • niezbędną dokumentację.

All for One Pricing for Profit  

Inflation Add-on jest autonomiczną częścią większego rozwiązania – All for One Pricing for Profit, które kompleksowo wspiera zarządzanie cenami w SAP. Raport inflacyjny może działać samodzielnie, jednak pełnię swoich możliwości osiąga, gdy jest uruchamiany w ramach naszego narzędzia pricingowego.

All for One Pricing for Profit to cieszące się dużym zainteresowaniem rozwiązanie, ułatwiające planowanie, zarządzanie i kontrolę zmian cen w systemie SAP, umożliwiające podejmowanie bardziej trafnych decyzji cenowych. Narzędzie dostarcza w jednym miejscu pełnej informacji na temat warunków cenowych składających się na ostateczną cenę produktu w danej chwili. Rezultaty są przedstawione w czytelnym i przystępnym dla użytkownika raporcie ALV. Narzędzie umożliwia masową zmianę cen dopiero po ich akceptacji przez osoby uprawnione.

All for One Pricing for Profit jest pomocnym narzędziem dla każdego przedsiębiorstwa, które prowadzi aktywną politykę cenową. Przeznaczony jest dla wszystkich firm korzystających z SAP (ERP, S/4HANA), które potrzebują narzędzia dla szczegółowych i pełnych analiz dotyczących zmian cen. Jego użytkownikami są menedżerowie działów sprzedaży odpowiedzialni za kształtowanie polityki cenowej.

Firmy, które zdecydują się na uruchomienie obu narzędzi, zyskają możliwość bezpośredniego uruchomienia procesu aktualizacji cenników w SAP.