Konsultantka Wdrożeniowa – wywiad z Martyną Fraszczyk | All for One Poland

Konsultantka Wdrożeniowa

Wywiad z Martyną Fraszczyk

All for One Poland to ponad 25 lat doświadczenia, biura w 6 różnych lokalizacjach, 500 pracowników…

Na co dzień działamy w środowisku międzynarodowym, realizując tysiące projektów, które wspierają rozwój innych biznesów.

Na rozwój postawiliśmy również na naszym firmowym podwórku. Dzisiaj poruszymy wątek rozwoju/zmiany z jakiego mogą skorzystać nasi pracownicy. Tylko przez ostatnie 2 lata 40 osób doskonaliło nowe talenty i zmieniło zespół lub dział w wewnętrznych strukturach firmy – rozwijając nową ścieżkę kariery.

O tym jak wyglądała zmiana ścieżki kariery w All for One Poland opowie Martyna Fraszczyk – Konsultantka Wdrożeniowa w Zespole Beeoffice.

 

Cześć Martyna, czy zechciałabyś opowiedzieć jak długo pracujesz w All for One Poland i jakie były Twoje początki?

Martyna: Cześć, pewnie! Z All for One jestem już od ponad 3.5 roku, zaczynałam w Dziale Wsparcia Biznesu jako Specjalistka ds. Administracji. Moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe i pierwsze prace były zorientowane właśnie wokół spraw administracyjnych.

Jestem osobą lubiącą dużą dynamikę pracy i z „dużym głodem wiedzy”, dlatego potrzebowałam nowych wyzwań i zdecydowałam z się rozwijać dalej.

Dlaczego podjęłaś decyzję o zmianie zespołu i ścieżki kariery wewnątrz tej samej firmy, a także dlaczego wybrałaś akurat konsulting i Beeoffice?

Myślę, że gdzieś po roku podjęłam decyzję, żeby spróbować swoich sił i zacząć się rozwijać w trochę bardziej technicznym kierunku. W tamtym momencie dość prężnie rozwijał się Zespół Beeoffice w Dziale Rozwoju Oprogramowania. Jako pracownik administracyjny w swojej codziennej pracy miałam do czynienia z tym systemem. Także można powiedzieć, że miałam doświadczenie jako „key user”, wiedziałam jakie możliwości ma produkt, jakie modyfikacje mogę wykonać samodzielnie. Zdecydowanie przyspieszyło to w późniejszym czasie moje wdrażanie do nowej roli.

Nie chciałam zmieniać firmy, ponieważ atmosfera pracy i ludzie z jakimi miałam przyjemność pracować bardzo mi odpowiadały.

Czy zechciałabyś opowiedzieć jak wyglądał cały proces zmiany, od momentu podjęcia decyzji, złożenia aplikacji i przejścia do nowego działu? A także ile to trwało?

Na początku sprawdziłam jakie oferty prac są dostępne na stronie karier All for One Poland. Moją uwagę przykuł wakat w zespole Beeoffice. Tak jak wspomniałam po zapoznaniu się ze specyfiką pracy, zdecydowałam się porozmawiać z Liderką zespołu. Chciałam dowiedzieć się więcej na temat tego, jak faktycznie wygląda dzień pracy konsultanta wdrożeniowego i jakie umiejętności musiałabym podsiadać na początku. Po wstępnej rozmowie zaczęłam przygotowywać się z dostępnych materiałów, aby spróbować przenieść się do innego działu. Otrzymałam dostęp do filmików instruktażowych jak tworzyć workflow, podstawy JavaScript itp., także zaplecze merytoryczne było dość pomocne.

Dlatego po wstępnym rozeznaniu się jak wygląda praca w tym obszarze, zdecydowałam się zaryzykować i złożyć swoją aplikację.

Była to dość spora zmiana, zważywszy na mój ówczesny background zawodowy, jakim była administracja. Tu miałam możliwość sprawdzenia się w roli bardziej technicznej.

Z racji tego, że byłam już w firmie, sporą część szkoleń dostępnych dla pracowników odbyłam w pierwszym okresie zatrudnienia.

Oczywiście każda chęć zmiany musi zostać zakomunikowana obecnemu przełożonemu, wszystkie zmiany personalne dokonywane są w formie otwartej komunikacji. Jest to duży plus, bo nie ma tzw. „hamulca” i strachu przed przyblokowaniem tematu zmiany zespołu.

Dlatego z moją ówczesną przełożoną przygotowałyśmy się do tych zmian. Ja do zmiany zespołu, a moja przełożona do wypełniania wakatu i przygotowania przekazania informacji stanowiskowych nowej osobie.

Całość procesu trwała kilka miesięcy – myślę, że ok. 4, ale odbywało się to etapami i z odpowiednią przestrzenią na rozwój i przygotowanie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do rozwoju, jak wyglądał Twój początek w nowym zespole do którego przeszłaś?

Przejście do nowego zespołu odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. Tak jak w przypadku nowej osoby z zewnątrz, otrzymałam mentora do którego mogłam zwrócić się o pomoc. Sam zespół również okazał mi bardzo dużo wsparcia, szczególnie w pierwszych tygodniach. Na co dzień z resztą cały czas odbywa się regularna wymiana wiedzy pomiędzy członkami zespołu. Oprócz tego mamy dostęp do wewnętrznych materiałów szkoleniowych i zgłaszania własnych potrzeb rozwojowych.

Czy umiejętności zdobyte w ramach pierwszego stanowiska, pomogły Ci na obecnym stanowisku pracy?

Zdecydowanie dużym plusem była umiejętność obsługi klienta i już wspomniana wiedza związana z wewnętrznym systemem którego używaliśmy, czyli Beeoffice. Znacznie szybciej zaczęłam dołączać na spotkania z klientami, często wizualizując sobie potencjalne rozwiązania danego tematu, bądź problemu. Łatwiej przychodziło mi również zdobywanie kolejnych umiejętności, ponieważ znane było mi typowe słownictwo systemowe i jego funkcjonalności. Wejście na poziom ekspercki zajęło mi mniej czasu, niż gdybym musiała uczyć się systemu i możliwości produktu od zera.

Z perspektywy czasu, jak oceniasz swoją decyzję i przejście do innego działu?

Bardzo pozytywnie! Widzę po sobie jak dużo się nauczyłam i jak wiele nowych umiejętności nabyłam przez ten czas. Wspólnie z moją obecną przełożoną Agnieszką wyznaczyłyśmy cele na mój dalszy rozwój, począwszy od kontynuacji nauki programowania, a w niedalekiej przyszłości rozpocznę inne kursy. To wszystko pozwoli mi być jeszcze bardziej samodzielną i decyzyjną podczas realizacji kolejnych projektów.

Czy masz jakąś dobrą radę, dla osób które myślą o zmianie ścieżki kariery?

Jeżeli pojawi się w naszej głowie pomysł zmiany, to znaczy tylko jedno… że podświadomie pragniemy ruszyć dalej. Dlatego należy pomóc sobie, żeby ta zmiana się zadziała. Najważniejsze są chęci, część umiejętności jesteśmy wstanie przyswoić z czasem. Tu liczy się wewnętrzna motywacja!

Podsumowując, zmiana wewnątrz tej samej firmy jest ok?

Zdecydowanie! Jeżeli tylko czujemy, że jest to dobre miejsce dla nas. Myślę, że łatwiej jest zacząć rozmowę o przejściu do innego działu, znamy już większość ludzi, znamy organizację itp. Dlatego warto próbować!

 

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w dalszej ścieżce rozwojowej!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.