Tier 2 Consulting to firma programistyczna z Wielkiej Brytanii realizująca i rozwijająca zaawansowane rozwiązania informatyczne dla różnych branż, m.in. finansowej, ubezpieczeniowej, automotive, energetyki i farmacji. Jako pierwsza firma na Wyspach Brytyjskich uzyskała szczególne partnerstwo technologiczne – Red Hat Premier Middleware Partner. Co więcej, Tier 2 jest jednym z nielicznych partnerów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którym przyznano nagrodę Red Hat’s Container Platform Specialism w uznaniu wiedzy specjalistycznej w zakresie platformy kontenerowej OpenShift firmy Red Hat opartej na Kubernetes. W 2022 r. roku Tier 2 Consulting świętował dwudziestolecie działalności.

Współpraca z All for One Poland

W 2017 Tier 2 Consulting nawiązał współpracę z All for One Poland (wcześniej SNP) w zakresie body leasingu. Programiści All for One uczestniczą w projektach polegających na tworzeniu i rozwoju aplikacji oferowanych przez Tier 2 jej klientom, stając się częścią zespołów programistycznych pracujących zgodnie z zasadami zwinnego wytwarzania oprogramowania i regułami frameworku Scrum.

Tier 2 Consulting zatrudnia wysokiej klasy programistów fullstack (głównie Java i JavaScript) i tego samego oczekuje od partnerów, z którymi razem tworzy zespoły dla swoich klientów. Dzięki tej owocnej współpracy nie tylko wspieramy Tier 2 naszymi kompetencjami, ale mamy również okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z podejściem do zarządzania projektami zwinnymi. Obserwacja specjalistów Tier 2 Consulting przy pracy daje nam dużo satysfakcji. Wiele się dzięki tej współpracy nauczyliśmy, a część rozwiązań zaadaptowaliśmy do naszych projektów programistycznych.

Andrew Kennedy, Managing Director, Tier 2 Consulting

Andrew Kennedy, Managing Director, Tier 2 Consulting

Od ponad pięciu lat programiści z All for One uzupełniają nasze zespoły agile development. Cenimy sobie tę współpracę głównie ze względu na wysokie kompetencje naszych kolegów z Polski oraz ich zaangażowanie w zadania, które im powierzamy. Zaletą długoterminowej współpracy jest to, że programiści All for One dobrze rozumieją nasze podejście programistyczne i preferowane produkty technologie. To znacznie skraca czas potrzebny na transfer wiedzy i upraszcza komunikację. Jesteśmy w tej samej strefie czasowej, tak samo rozumiemy słowo deadline, podobnie jak zaangażowanie i jakość pracy. Dobrze się dogadujemy na co dzień. Nearshoring usług rozwojowych IT to dla nas dobry sposób na uzyskanie poziomu i zakresu kompetencji, których potrzebujemy w danej chwili do danego projektu przy zachowaniu wysokiej efektywności kosztowej.

All for One Software House

All for One Software House dysponuje ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju aplikacji w złożonym środowisku biznesowym, korzystając z zaawansowanych procesów i narzędzi. Przygotowujemy rozwiązania zarówno szyte na miarę dla klientów (tzw. custom development), jak i bazujące na standardowych platformach. Tworzymy i rozwijamy aplikacje webowe, mobilne i desktopowe. Realizujemy także usługi zapewnienia jakości aplikacji (quality assurance). Do naszych klientów należą głównie producenci oprogramowania, a także działy IT dużych korporacji, rozwijające oprogramowanie na wewnętrzne potrzeby grupy.

Uczestniczymy w projektach w różnych rolach. Możemy zaoferować zespół programistów z oczekiwanymi kompetencjami (od poziomu juniora po eksperta) do konkretnego zadania (programiści, testerzy, architekci i kierownicy projektów) lub pojedynczych programistów (body leasing). Nasi specjaliści uzupełnią zespół rozwoju oprogramowania klienta – niezależnie od tego, czy jest to korporacyjny dział IT, producent oprogramowania dla biznesu, czy inny software house.

Pracujemy w następujących technologiach: Java, .Net, SAP. W rozwoju własnych produktów i produktów naszych klientów wykorzystujemy metodyki zwinne (Agile). W naszym zespole są doświadczeni scrum masterzy i kierownicy projektów.

Obecnie All for One Software House to ponad 100 programistów (głównie React, Java i .NET), testerów, specjalistów UI/UX i DevOps.

Tier 2 Consulting to zespół doświadczonych programistów, którzy dostarczają niestandardowe oprogramowanie przy użyciu zwinnego, natywnego podejścia w chmurze. Tier 2 współpracuje z klientami, aby zrozumieć ich wyzwania biznesowe i dostarczać rozwiązania przy użyciu nowoczesnych technologii open source. Firma posiada formalne akredytacje w technologiach Red Hat Middleware, Open-Shift i Ansible i jest uznawana za ekspertów w wybranych przez siebie technologiach. W swoim portfolio ma klientów z różnych branż i sektorów, w tym ubezpieczeniowej i motoryzacyjnej.

Tier 2 jest spółką zależną należącą w całości do Prolifics Application Services Inc. Prolifics to firma zajmująca się inżynierią cyfrową i konsultingiem, która pomaga klientom w poruszaniu się po drodze cyfrowej transformacji i przyspieszaniu jej.