Grupa SNP specjalizuje się w projektach transformacyjnych SAP, w których wykorzystuje specjalistyczne oprogramowanie SNP CrystalBridge, pozwalające elastycznie, szybko i bezpiecznie prowadzić projekty SAP. SNP CrystalBridge to zestaw wielu narzędzi umożliwiających zautomatyzowaną analizę systemów SAP z wizualizacją wyników, transformację danych, automatyzację testowania i weryfikację wprowadzanych zmian, a także narzędzia pomagające utrzymywać system po starcie projektu IT.

Flagowym scenariuszem projektowym CrystalBridge jest migracja na platformę SAP S/4 HANA. Standardowo taką migrację wykonuje się albo jako nowe wdrożenie (greenfield), albo jako konwersję systemu podobną do upgrade’u (brownfield). Każde z tych podejść ma swoje zalety i wady. Rewdrożenie jest drogie i czasochłonne. Konwersja pozostawia system bez większych zmian i nie wiąże się z dostępem do nowych funkcjonalności.

Nasze podejście do migracji na S/4 HANA za pomocą CrystalBridge nazwaliśmy Bluefield, by podkreślić jego odmienność i unikalne możliwości, które wprowadza. Bluefield pozwala połączyć zalety obu standardowych podejść, zautomatyzować dużą część migracji na nową platformę i zapewnić większą swobodę wyboru skali zmian, jakie są wprowadzane w czasie takiego projektu. Dla przykładu, uruchomienie zarządzania Partnerem Biznesowym (zamiast osobno dostawcami i odbiorcami) można połączyć z wdrożeniem nowej księgi głównej z podziałem dokumentów finansowych, migracją na platformę S/4 HANA i przeniesieniem systemu do chmury. Jeden start produktywny z jednym krótkim czasem niedostępności wystarczy, by drastycznie zreorganizować system SAP.

Dodatkowo podejście SNP Bluefield daje możliwość migracji z selektywnym przekształcaniem danych (Selective Data Transition). To wyjątkowe rozwiązanie otwierające możliwość wybierania tych części SAP, które chcemy zmigrować do S/4 HANA. Pozwala to dużym przedsiębiorstwom migrować na nową platformę etapami, zmniejszając ryzyko projektu i ułatwiając wsparcie kolejnych startów nowego rozwiązania. Selektywna migracja pozwala także na pozbycie się balastu danych historycznych (np. starszych niż pięć lat). W rezultacie system docelowy jest „odchudzony”, wydajniejszy i umożliwia oszczędności.

Migracja nie musi być wykonywana na własnych serwerach (on-premise). Bluefield ułatwia migrację do chmury, na co decyduje się coraz więcej klientów. W zakresie selektywnego przekształcania danych ściśle współpracujemy z firmą SAP, rozwijając swoją ofertę w ramach inicjatywy SAP S/4 HANA Selective Data Transition.

Podejście Bluefield nie byłoby możliwe bez narzędzi z portfolio SNP CrystalBridge. To one ułatwiają automatyzację przejścia na S/4 HANA i otwierają nowe możliwe ścieżki takiego projektu. Pozwalają zwiększyć efektywność i zmniejszyć ryzyko oraz koszty. Dlatego jeśli myślą Państwo o migracji na S/4 HANA, zachęcamy do odszukania niebieskiego pola na kryształowym moście.