BCC obchodzi dziesiątą rocznicę działalności na rynku wdrożeń rozwiązań SAP | All for One Poland

BCC obchodzi dziesiątą rocznicę działalności na rynku wdrożeń rozwiązań SAP

BCC zarejestrowało swoją działalność dokładnie 10 lat temu, 23 czerwca 1995 r. – w tym samym czasie, gdy działalność w Polsce rozpoczął SAP. Obecnie BCC jest najbardziej liczącą się firmą na rynku wdrożeń systemu wspomagającego zarządzanie SAP w Polsce i szacuje swój udział w nim w ostatnich latach na 25%.

Dziesiąty rok działalności był bardzo pomyślny dla rozwoju firmy. W całym 2004 r. BCC odnotowało wzrost przychodów wynoszący ponad 40% w stosunku do roku poprzedzającego. Istotny wpływ na wzrost przychodów BCC miały usługi w zakresie nowych produktów SAP – rozwiązań Business Intelligence, zarządzania relacjami z klientami mySAP CRM oraz platformy integracyjnej SAP NetWeaver. Szybko rosnący udział w przychodach BCC stanowią usługi outsourcingowe – pod koniec 2004 r. wyodrębniony został Dział Usług Outsourcingowych, który obsługuje obecnie 15 klientów.

W ciągu 10 lat liczba klientów, którzy skorzystali z usług BCC, przekroczyła 100 firm (na ponad 300 firm w Polsce, które wdrożyły system SAP). Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy BCC rozpoczęło lub znacząco rozszerzyło współpracę m.in. z Grupą Metro (sieci marketów real i Praktiker), Polkomtelem, Grupą Żywiec, Zakładami Aparatury Chemicznej Chemet, Grupą Knauf, Berker Polska, Isuzu Motors, DEC.

Specjalizacją BCC są usługi SAP dla dużych przedsiębiorstw. W 2004 roku, chcąc zwiększyć dostępność rozwiązań SAP dla firm średniej wielkości, BCC zdecydowało się utworzyć nową firmę – 7milowy sp. z o.o. Firma ta wdraża system SAP w oparciu o rozwiązania prekonfigurowane SPRINT, pozwalające klientom uruchomić szeroki zakres systemu SAP przy znacznie zredukowanym czasie i kosztach wdrożenia.

Dla wielu klientów BCC realizuje nowatorskie przedsięwzięcia w takich obszarach jak Business Intelligence (wdrożenia SAP BW i SAP SEM), SAP NetWeaver, mySAP CRM. Poznańska spółka jest partnerem ekspertem SAP we wszystkich tych dziedzinach, a w zakresie SAP NetWeaver posiada największe w Polsce centrum kompetencyjne. Realizowane przez BCC wdrożenia należą często do pierwszych w Polsce projektów w swojej kategorii. Mając to na uwadze, na początku br. BCC utworzyło Centrum Badań i Rozwoju (CBiR), którego zadaniem jest koordynacja wszystkich prac rozwojowych w BCC, związanych z tworzeniem własnych produktów opartych o system i technologię SAP.

Minione 12 miesięcy wiązały się też ze znaczącą (o ok. 40%) rozbudową kadr. Obecnie BCC zatrudnia ponad 100 osób, przy czym zespół konsultantów wdrożeniowych i serwisowych SAP liczy ponad 70 osób (łącznie z zespołem firmy 7milowy – ponad 80 konsultantów). Konsultanci BCC świadczą usługi dla klientów w całej Polsce, w oparciu o placówki w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy.

„Pozycja wiodącej firmy wdrożeniowej SAP w Polsce to powód do satysfakcji. Jednak najbardziej cieszy mnie fakt, że nasi klienci coraz częściej postrzegają nas jako partnera w rozwoju ich firm. Realizując niełatwe i złożone przedsięwzięcia, wpływamy na sposób prowadzenia biznesu w przedsiębiorstwach będących często liderami na swoich rynkach”. – powiedział Michał Jankowski, Prezes BCC.

Nasze referencje

Poradniki

Aktualności

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com