Krajowy System e-Faktur i SAP – aktualizacja | All for One

Krajowy System e-Faktur i SAP – aktualizacja

Aktualne informacje w sprawie KSeF i pakietu do integracji SAP i KSeF:

 • 26 kwietnia 2024 r. zostały ogłoszone wyniki audytu KSeF. Minister Finansów ogłosił, że KSeF będzie obowiązkowy od 1 lutego 2026 r. dla firm, których wartość sprzedaży przekroczy w 2025 r. 200 mln zł, a dla pozostałych przedsiębiorców od 1 kwietnia 2026 r. Więcej na ten temat…
 • 19 stycznia 2024 r. podczas briefingu prasowego Minister Finansów zapowiedział, że obowiązek korzystania z KSeF nie wejdzie w życie zgodnie z zapowiadaną datą – 1 lipca 2024 r. Co więcej, MF twierdzi, że w 2024 r. obowiązkowego KSeF na pewno nie będzie. MF nie wskazuje jednak nowej daty wejścia w życie obligatoryjnego KSeF. MF poinformowało o planowanym audycie rozwiązania. Jednocześnie MF deklaruje, że nie przewiduje modyfikacji struktury FA(2). Powodem przemawiającym za pozostawieniem obecnej struktury są koszty po stronie przedsiębiorców związane z wdrożeniem rozwiązań, które już zostały poniesione.
 • 2 lutego 2023 r. Ministerstwo Finansów poinformowało o planowanych zmianach w regulacjach, m.in. zakłada się, że:
  • obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie 1 lipca 2024 r.
  • faktury konsumenckie (B2C) nie będą objęte obowiązkowym KSeF
 • 1 grudnia 2022 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Rozpoczęły się także konsultacje publiczne ustawy wprowadzającej e-fakturę jako powszechny system rozliczania oraz konsultacje podatkowe struktur logicznych FA(2) i FA_RR.
 • 17 czerwca 2022 r. Rada Unii Europejskiej ogłosiła projekt, zgodnie z którym fakturowanie elektroniczne w Polsce byłoby obowiązkowe od 1 stycznia 2024 r.
 • 18 maja 2022 r. – udostępnienie przez Ministerstwo Finansów wersji produkcyjnej aplikacji podatnika KSeF – zarządzanie uprawnieniami KSeF
 • 30 marca 2022 r. – zgoda Komisji Europejskiej na obowiązkową e-fakturę w Polsce. Dokument zawiera dwie istotne kwestie, które dotychczas były w większości pomijane. Zostały wskazane wyłączenia podmiotowe – podmiotów zagranicznych oraz podmiotów zarejestrowanych do celów VAT niemających siedziby w Polsce (występują tutaj kwestie sporne tłumaczenia z jez. ang. „siedziby”).
 • 16 listopada 2021 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wdrażającą w Polsce Krajowy System e-Faktur (KSeF).  E-fakturowanie w 2022 r. ma być dobrowolne. Obowiązkowe stanie się od stycznia 2023 r.
 • 1 października 2021 r. po akceptacji przez Radę Ministrów,  Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (o wprowadzeniu Krajowego Systemu e-Faktur i wystawianiu faktur w formie ustrukturyzowanej). Decyzja była podjęta niemal jednogłośnie, co oznacza, że prawie pewne jest ostateczne wejście w życie ustawy.
 • 7 października 2021 r. została opublikowana długo oczekiwana specyfikacja API do wysyłki e-faktur z systemów SAP w formie kompatybilnej z KSeF. Równoczesne udostępnienie testowej platformy KSeF daje wreszcie nam możliwość pełnego przetestowania (i ewentualnego dostosowania) rozwiązań zawartych w pakiecie KSeF

Przygotuj Twój system SAP do integracji z KSeF

All for One KSeF to dostępna jako SaaS platforma, umożliwiająca przesyłanie faktur z systemu SAP w formie ustrukturyzowanej do Krajowego Systemu e-Faktur.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.