Integracja SAP i KseF – kolejne kroki | All for One Poland

Integracja SAP i KseF – kolejne kroki

Aktualne informacje w sprawie KSeF:

 • 16 listopada 2021 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wdrażającą w Polsce Krajowy System e-Faktur (KSeF).  E-fakturowanie w 2022 r. ma być dobrowolne. Obowiązkowe stanie się od stycznia 2023 r.
 • 1 października br. po akceptacji przez Radę Ministrów,  Sejm przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (o wprowadzeniu Krajowego Systemu e-Faktur i wystawianiu faktur w formie ustrukturyzowanej). Decyzja była podjęta niemal jednogłośnie, co oznacza, że prawie pewne jest ostateczne wejście w życie ustawy.
 • 7 października br. została opublikowana długo oczekiwana specyfikacja API do wysyłki e-faktur z systemów SAP w formie kompatybilnej z KSeF. Równoczesne udostępnienie testowej platformy KSeF daje wreszcie nam możliwość pełnego przetestowania (i ewentualnego dostosowania) rozwiązań zawartych w pakiecie SNP KSeF. Nasz plan pozostaje niezmienny: najszybciej jak to tylko możliwe udostępnić naszym Klientom w pełni przetestowane rozwiązanie integrujące SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

SNP KSeF to dostępna jako SaaS platforma, umożliwiająca przesyłanie faktur z systemu SAP w formie ustrukturyzowanej do Krajowego Systemu e-Faktur. Ponadto SNP KSeF zapewnia obsługę faktur zakupowych – użytkownicy SNP KseF będą mieli dostęp do e-faktur przesłanych przez ich dostawców do platformy KSeF. Ponadto:

 • dodatkowa korzyść dla firm korzystających z SNP JPK to szybsza i tańsza implementacja pakietu KSeF (ponieważ SNP KSeF wykorzystuje mechanizmy zawarte w SNP JPK i integruje się z nimi),
 • klienci poszukujący rozwiązania dla generowania JPK w SAP, bazując na SNP KSeF, mogą zaimplementować SNP JPK dużo szybciej i taniej.

Jeśli są Państwo zainteresowani integracją z Krajowym Systemem e-Faktur, już teraz rekomendujemy zakup rozwiązania SNP KSeF w przedsprzedaży. Pozwoli to uniknąć w przyszłości problemów w finalizacji  integracji SAP z KSeF, z uwagi na duże zainteresowanie firm i ograniczone zasoby ludzkie. Zachęcamy do wykorzystania naszego doświadczenia, zdobytego w ponad 200 implementacjach SNP JPK i przełożenie ich na realne usprawnienie procesu generowania faktur ustrukturyzowanych w Państwa firmie!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com