Team Lead Platform Experience Development – wywiad z Janem Śmiełowskim | All for One Poland

Team Lead Platform Experience Development

Wywiad z Janem Śmiełowskim

All for One Software House to już ponad 100 ekspertów i ekspertek, skupionych na budowie i rozwoju oprogramowania dla biznesu. Tworzymy własne produkty oraz realizujemy zlecenia klientów. Wykorzystujemy najnowsze technologie i zwinne metodyki. Dziś przedstawiamy wam Jana Śmiełowskiego – Team Lead Platform Experience Development w All for One Poland.  Jak przebiegała jego ścieżka kariery? W jakich technologiach pracuje? A czym zajmuje się po pracy? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w naszym wywiadzie.

 

 

Cześć Janku! Jak rozpoczęła się twoja przygoda z All for One i czym się zajmujesz?

Cześć! Ponad 3 lata temu rozpoczynałem na stanowisku Sofware Developera w Dziale Rozwoju Oprogramowania. Dziś jako Team Lead Platform Experience Development, skupiam się przede wszystkim na kierowaniu niezależnymi projektami, a także koordynowaniu pracy zespołów programistów, specjalistów DevOps i projektantów UX/UI. Moja praca często wiąże się z współpracą z klientami z Niemiec i USA, a także nadzorowaniem wdrażania aplikacji internetowych.

 

W jakich technologiach pracujecie na co dzień?

W All for One tworzymy aplikacje, wykorzystując różnorodne technologie i języki. W większości przypadków korzystamy z języka Java i technologii Spring do architektury back-endowej. Jednak coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania, takie jak Node.js i Nest. W warstwie wizualnej używamy języka TypeScript i biblioteki React, a także coraz częściej Next.js.

 

Co jest dla Ciebie najważniejszym osiągnięciem w pracy w All for One?

Jednym z moich największych osiągnięć jest stworzenie i rozwinięcie zespołu specjalistów UX/UI, którzy pomagają nam w tworzeniu użytecznych i przyjemnych dla oka aplikacji internetowych. Dzięki wprowadzonym przepływom i doświadczeniu zespołu, projektujemy strony o wysokiej dostępności, zgodnie ze standardami. I oczywiście przyjazne każdemu użytkownikowi.

 

A jaki projekt był dla Ciebie najbardziej wymagający?

Najbardziej wymagającym projektem z jakimi się zetknąłem, było stworzenie aplikacji typu SPA dla ogromnej, monolitycznej platformy do analizy danych SAP. Projekt zakładał wyodrębnienie nadrzędnej warstwy zarządzania aplikacją i powiązanych mikroserwisów, a także odizolowanie i wydzielanie warstwy wizualnej w celu utworzenia spójnego mechanizmu nawigacji po stronach. Największym wyzwaniem okazało się zagłębienie się w tysiące linii przestarzałego i złożonego kodu, co było kluczowe do opracowania właściwego rozwiązania. Projekt został pomyślnie zrealizowany i nadal funkcjonuje jako istotny moduł platformy.

 

Jak opisałbyś pracę w All for One w 5 słowach?

Wyzwania, profesjonalizm, empatia, zaangażowanie, współpraca

 

Co najbardziej podoba Ci się w twojej pracy?

W swojej pracy najbardziej cenię sobie wyzwania, atmosferę i ludzi, z którymi mam okazję pracować. Jesteśmy w pracy, ale w kuchni pijemy kawę, jak dobrzy znajomi. I chociaż rzeczy, z którymi przychodzi nam walczyć na co dzień, często nie są łatwe, to jednak dzięki naszej sile jesteśmy w stanie to wspólnie przezwyciężyć. Mamy ten „drive”, który nas napędza i zarażamy nim siebie nawzajem i naszych klientów.

 

A co lubisz robić w wolnym czasie? 😊

Jak można się domyślić, zapał do informatyki i technologii wypełnia dużą część mojego życia. Z zamiłowania jestem programistą i często wykorzystuję swoje umiejętności w prywatnych projektach, które z przyjemnością rozwijam. Mam też drugą twarz – interesuję się muzyką rockową i gram na wielu instrumentach, w tym na gitarze elektrycznej, basie i perkusji.

 

Dzięki za rozmowę!

 

Chcesz rozwijać swoje umiejętności w naszym Dziale Rozwoju Oprogramowania? Sprawdź najnowsze oferty pracy

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.