Poznaj zespół, który automatyzuje pracę klientów All for One | All for One Poland

Poznaj zespół, który automatyzuje pracę klientów All for One

Jak wygląda praca w zespole Automation? Czym zajmuje się ten obszar, jakie są codzienne zadania oraz największe wyzwania? Na te pytania odpowie Maciej Kraśny, Koordynator Prac Programistycznych w All for One.

 

CZYM ZAJMUJE SIĘ ZESPÓŁ AUTOMATION?

Zespół Automation koncentruje się na automatyzacji procesów biznesowych, wsparciu technologicznym klientów i rozwoju narzędzi RPA (Robotic Process Automation). W skrócie, tworzymy rozwiązania, które pomagają zautomatyzować rutynowe zadania, takie jak przetwarzanie danych, generowanie raportów, obsługa klienta czy zarządzanie dokumentacją. Jako główny partner Runbotics, jednego z narzędzi RPA, zajmujemy się również jego rozwojem i wdrożeniami.

JAK TAKA PRACA WYGLĄDA NA CO DZIEŃ?

Pracujemy w stabilnym, kameralnym (około 6-8 osobowym) składzie. Zgodnie z metodyką Scrum dzień zaczynamy od spotkania daily, na którym krótko omawiamy postępy w projektach i plany na dany dzień. Następnie każdy zajmuje się swoimi zadaniami. Zespół składa się zarówno z konsultantów odpowiedzialnych za automatyzacje procesów, jak i programistów odpowiedzialnych za rozwój Runbotcs – m.in. integracje, research i planowanie architektury. Niektórzy chętnie dzielą czas między oba te obszary. Jako Koordynator Prac Programistycznych zarządzam zespołem i projektami, kontaktuję się z klientami, a wraz z ekspertami planuję długofalową wizję i architekturę oprogramowania.

JAK PLANUJECIE PRACĘ?

Robimy to wspólnie. Słuchamy swoich pomysłów i zastanawiamy się, które z nich warto wdrożyć. Razem planujemy też sprinty, starając się zmaksymalizować ich efektywność. Co kwartał organizujemy też warsztaty stacjonarne, gdzie planujemy bardziej długofalowo. Korzystamy wówczas ze strategii Walta Disneya i wcielamy się w 3 role: marzycieli, realistów i krytyków. Wszystko odbywa się w luźnej atmosferze i przy dobrym jedzeniu – jest to też więc świetna okazja do integracji.

JAKIE PROJEKTY REALIZUJECIE I JAK WSPIERACIE BIZNES KLIENTÓW?

Automatyzacja generalnie niesie wiele korzyści dla biznesu. Należy do nich m.in. większe zadowolenie pracowników, którzy dzięki niej nie muszą wykonywać monotonnych, powtarzalnych czynności, a mogą skupić się na ciekawszych i bardziej kreatywnych zadaniach. Prowadzi ona również do redukcji kosztów pracy. Poza samą automatyzacją procesów zajmujemy się także rozwojem Runbotics, który jako rozwiązanie open source pozwala zaoszczędzić klientom na kosztach licencji. Automatyzacja przynosi klientom tyle korzyści, że współpraca zazwyczaj nie kończy się na jednym procesie i za chwilę są nam powierzane kolejne.

Jeśli chodzi o szczególnie ważne lub innowacyjne projekty, ostatnio współpracowaliśmy np. z Raiffeisen Bank. Dla tego klienta wdrożyliśmy automatyzację procesu, który odbywał się w tradycyjnej aplikacji desktopowej, co pomogło wyeliminować wiele błędów i zredukować koszty, a inwestycja w automatyzację szybko się zwróciła. Jako część działu R&D zajmujemy się też m.in. rozwojem chatbotów, które umożliwiają uruchamianie różnych automatyzacji za pomocą dowolnego komunikatora tekstowego. Jest to bardzo intuicyjne i znacznie ułatwia codzienną pracę.

Z JAKICH NARZĘDZI KORZYSTACIE?

Jeśli chodzi o development mamy nowoczesny stack technologiczny – React, TypeScript, Node.js i Ansible. W automatyzacjach nie ograniczamy się jednak do konkretnego narzędzia – zawsze dobieramy platformę i metodę do konkretnego klienta i z myślą o sprecyzowanych potrzebach. Używamy m.in. Automation Anywhere, SAP Build Process Automation, UiPath, MS Power Automate czy wspomniane RunBotics.

JAKIE KOMPETENCJE SĄ NAJBARDZIEJ POŻĄDANE W TYM OBSZARZE?

W tej dziedzinie przydają się przede wszystkim umiejętności analityczne i zdolność do rozwiązywania problemów. Jest to ważne, bo o ile wiedzę techniczną można dość łatwo uzupełnić, tak trudno jest z dnia na dzień zmienić czyjś mindset i podejście do pracy. Staramy się nie sugerować rozwiązań czy podawać gotowej instrukcji albo listy kroków do wykonania – wolimy samodzielnie przeanalizować zadanie oraz znaleźć rozwiązanie problemu. Z jednej strony jest to spore wyzwanie, ale z drugiej – ogromna zaleta, zwłaszcza dla osób, które cenią elastyczność i swobodę w wykonywaniu zadań.

CO NAJBARDZIEJ PODOBA CI SIĘ W TEJ PRACY?

Bardzo doceniam to, że nie mamy z góry ustalonych zadań – sami definiujemy funkcje i zmiany, jakie warto wdrożyć w projektach. Działamy zespołowo – każdy może swobodnie dzielić się swoimi pomysłami i wywierać wpływ na przebieg i efekt końcowy. Cieszy mnie też to, że pracujemy na nowoczesnym stacku technologicznym.

Mam okazję rozmawiać ze specjalistami z różnych obszarów i pełniących różne role biznesowe. W ten sposób dużo uczę się o innych branżach, w których automatyzujemy procesy i dowiaduję się, jak wyglądają od środka. Bywa to naprawdę fascynujące, gdyż często okazuje się, że z pozoru proste procesy w rzeczywistości są bardzo złożone, chociaż ich automatyzacja nie stanowi dla nas wyzwania.

 

Dziękujemy za rozmowę.

Maciej Kraśny

Doświadczony Koordynator Prac Programistycznych w firmie All for One Poland od 2019 roku. Swoje pierwsze kroki w firmie stawiał jako programista, dziś łączy również swoje wykształcenie z zakresu zarządzania projektami, szeroką wiedzą techniczną i umiejętności biznesowe w roli koordynatora. W swojej pracy na co dzień pracuje i wdraża oprogramowanie dla klientów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Chętnie wdraża nowinki techniczne, które zwiększają innowacyjność i konkurencyjność na rynku.

Interesują Cię oferty pracy w obszarze rozwoju oprogramowania?

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.