Podsumowanie programu stażowego 2013 | All for One Poland

Podsumowanie programu stażowego 2013

Koniec roku to czas bilansów, zestawień, oceny salda i innych żmudnie brzmiących rzeczy. Poddaliśmy się trochę tej fali, ale we własnym stylu – czas na podsumowanie tegorocznego programu stażowego. Z szerokim uśmiechem.

W roku 2013 przyjęliśmy na staż do BCC 16 osób. Niemal 90% z nich otrzymało od nas propozycję dalszej współpracy. Jak wspominają staż nasi aktualnie już pracownicy? Do czytania jest dużo, ale ciekawie.

Adam, staż w zespole Rozwiązań Portalowych:

„Staż zaliczam do niewątpliwie udanych. Największe obawy miałem co do osób, z którymi miałem współpracować. Jednak początkowy etap utwierdził mnie w przekonaniu, że trafiłem do wspaniałego zespołu. Pomoc, a także wiedza osób z którymi współpracuję, sprawiła na mnie piorunujące wrażenie. Zadawałem sobie tylko pytanie, jak będąc studentem, poradzę sobie z obowiązkami, lecz (…) dzięki elastycznemu systemowi czasu pracy, zdołałem pogodzić obie rzeczy.”

Dorian, staż w zespole Wsparcia IT

„Staż ten był moim pierwszym prawdziwym zetknięciem się z „dorosłym” światem pracy. Skończył się dla mnie wtedy czas beztroskiego studenckiego życia. Pierwszy raz w życiu spędziłem wakacje inaczej, niż śpiąc do południa, czy też spędzając całe dnie nad mazurskimi jeziorami leżącymi dookoła miasta, z którego pochodzę.

Szybko okazało się, że wszelkie moje obawy były przesadzone. Trafiłem na ekipę naprawdę zgranych oraz ciekawych ludzi potrafiących z dystansem podejść do otaczającego ich świata. Jeśli potrzebowałem pomocy w którymś z powierzonych mi zadań wystarczyło, że o nią poprosiłem. Jest tak zresztą i do teraz.

Podczas stażu nauczyłem się, że najważniejszą rzeczą, jaką muszę u siebie rozwinąć, jest umiejętność improwizacyjnego rozwiązywania problemów na poczekaniu. Tempo rozwoju osobistego, w które wkroczyłem podczas tych kilku miesięcy, było wręcz oszałamiające. Mój mózg pracując na najwyższych obrotach potrafił pochłaniać ogromną ilość wiedzy. Dzięki temu godziny spędzane w pracy mknęły z zawrotną prędkością.

Niestety, w każdej beczce miodu musi być również przysłowiowa łyżka dziegciu. Tak było i tym razem, a dotyczyła braku możliwości wyjazdów podczas wakacji do mojego domu. Nie żałuję jednak swojej decyzji, gdybym miał  taki wybór, ponownie chciałbym odbyć staż w naszej firmie.”

Szymon, staż w zespole Utrzymania Systemów:

„Staż odbywałem w sierpniu i był dla mnie całkowicie nowym doznaniem. Był to dla mnie wielki krok ku rozpoczęciu pracy w dziedzinie, którą zawsze będę nazywał pasją.  (…) Na stażu zająłem się rzeczami, które o zarządzanie systemami się ocierają i powiem szczerze:  jestem zadowolony. Wrzucono mnie w zadania, za które sam z siebie bym się nie zabrał nigdy 🙂 Ale w ten sposób wiele zrozumiałem. (…)

Co mnie w BCC zaskoczyło? Na pewno atmosfera i podejście do ludzi, konwencja  mówienia „cześć” do liderów czy kierowników działu. Miłym doznaniem był również fakt, że w BCC nikt nie ma wiedzy na wyłączność. Wiele osób – po zadaniu przez mnie pytania – długo opisywało rzeczy, o które pytałem, w taki sposób, bym mógł je zrozumieć.  (…)

Co mi się nie podobało na stażu? Szczerze, to nic. Staż okazał się dla mnie nie tylko możliwością na zdobycie nieco doświadczenia, ale również furtką do rozpoczęcia pracy w rozwijającej się firmie, którą teraz i ja reprezentuję. Całkowicie też zmienił moje podejście do korporacji, jaką jest BCC, oraz do pracy samej w sobie. Oczywiście ma na to też wpływ fakt, że to co robię w pracy jest moją pasją, którą rozwijam od dzieciaka, ale w BCC zrozumiałem i całkowicie odmieniłem swoje podejście do rozwoju.”

Adam, staż w zespole SAP Sprzedaż i Dystrybucja:

„Nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia, podejścia do stażu na zasadzie „nie przejmuj się, masz się uczyć, popełniać błędy”. Mogłem spokojnie uczyć się i jednocześnie robić swój pierwszy projekt (konfigurację na bazie koncepcji). Każdy kolejny krok, każda działająca transakcja w systemie to olbrzymia satysfakcja, szczególnie dla laika.”

Marek, staż w zespole SAP Sprzedaż i Dystrybucja:

„Możliwość odbycia stażu w BCC pojawiła się dość niespodziewanie, szczególnie ze względu na odległość siedziby firmy od mojego stałego miejsca zamieszkania. Jednak nie stanowiło to żadnego problemu, dzięki wielkiej pomocy w postaci udostępnionego na czas stażu mieszkania służbowego.

Trzy miesiące wystarczyły, żeby pozyskać sporą dawkę nowej wiedzy związanej z pracą konsultanta SAP. Dzięki wsparciu i cierpliwości kolegów z działu SD, poznałem podstawy działania systemu SAP, procesy związane ze sprzedażą i dystrybucją oraz najważniejsze reguły konfiguracji systemu w obrębie modułu SD. Nauka opierała się głównie na praktycznych ćwiczeniach z systemem, w którym miałem możliwość dokonania symulacji wdrożenia konfiguracji według wcześniej opracowanej koncepcji, co jest o wiele efektywniejsze od mozolnego wczytywania się w teorię. A wszystko to odbywało się w bardzo przyjaznej atmosferze w zespole ludzi, z którymi nie dało się nudzić.

Mogę szczerze powiedzieć, że staż w BCC, który zakończył się zatrudnieniem jako konsultant, przewyższył moje początkowe oczekiwania.”

Tomek, staż w zespole e-HR

„Przed rozpoczęciem stażu byłem zwykłą osobą, która zakończyła swoje kształcenie na studiach. Po obronie pracy magisterskiej uważałem, że pozostała mi jedynie nudniejsza część życia związana z powtarzalną do znudzenia pracą. Pierwszy dzień stażu wypadł w moich oczach bardzo pozytywnie. Lider mojego zespołu powitał mnie z uśmiechem przedstawiając kolejno wszystkich członków mojego zespołu. Zaskakujący był dla mnie fakt, że wszyscy pracownicy firmy (niezależnie od stanowiska jakie zajmują) mówią sobie po imieniu! (…)

Wszyscy powtarzali mi: „Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało, nie wstydź się ” i tak właśnie robiłem. Warto czasami zapytać bardziej doświadczonej osoby i zająć jej minutę, niż spędzić cały dzień nad rozmyślaniem, dlaczego to nie działa tak jak powinno. (…) Mój staż zakończył się samodzielnym wykonaniem zadania, które zostało zauważone i pozytywnie ocenione.  Pracuję w firmie BCC do dzisiaj i uważam, że bardzo dobrze wybrałem. Staż to kolejny etap sprawdzenia siebie i dowiedzenia się czym tak naprawdę zajmuję się dana firma. Z szczerym sumieniem polecam odbycie stażu w firmie BCC, nie znam osoby, która by tego żałowała 🙂 ”

Michał, staż w zespole Innowacji CRM-SD

„Jak dla mnie staż był zupełnie innym doświadczeniem niż się spodziewałem. Pomimo ciekawego planu stażu, zostałem przypisany do realizacji zadania, którym zajmował się inny pracownik. Plan stażu nie został w sumie zrealizowany; na szczęście zadanie okazało się na tyle ciekawe i rozbudowane, że czas stażu zakończył się szybko. (…) Miła atmosfera i przyjazne nastawienie wszystkich pracowników było dużym plusem”

Wojtek, staż w zespole Zarządzania Efektywnością Organizacji

„Sam sposób w jaki dostałem się na staż okazał się interesujący. Gdy szedłem na rozmowę w biurze w BCC w Warszawie, mijał już ponad tydzień od momentu zaproponowania mi pracy przez konkurencję. Zależało mi jednak na tym, żeby decyzję podjąć dopiero po rozmowie w BCC i w razie pozytywnego jej rozstrzygnięcia mieć możliwość wyboru. I stało się – dostałem się na staż w BCC. Czekała mnie bardzo trudna decyzja. Postanowiłem zaryzykować i postawiłem na BCC. Gdyby się nie udało, miałbym sobie co zarzucać. (…) Mój cel był jasno zdefiniowany – nauczyć się jak najwięcej w module BW oraz Business Objects. Minęły dwa miesiące. Dostałem zatrudnienie i najwyraźniej czegoś się nauczyłem, ponieważ dokładnie zaraz po stażu trafiłem na projekt. Cel osiągnięty. Wątpliwości minęły, decyzja okazała się słuszna. Polecam staże. To dobry sposób na rozpoczęcie kariery”

Mateusz, staż w zespole Serwisu Aplikacyjnego SAP Sprzedaż i Dystrybucja

„Staż w BCC był dla mnie bardzo intensywnym okresem. Jestem zaskoczony ile można nauczyć się w tak krótkim przecież czasie. Ale to wszystko dzięki życzliwości i chęci pomocy osób, z którymi pracuję. Te trzy miesiące stażu zapoczątkowały nie tylko moją karierę w SAP, ale i nowe znajomości.”

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com