Nie tylko dla informatyka | All for One Poland

Nie tylko dla informatyka

Każdy zawód i każda dziedzina nauki rządzi się własnymi prawami oraz posługuje specjalistycznym słownictwem i żargonem. Specjaliści IT bynajmniej nie są od tej reguły wyjątkiem. Chociaż w BCC mniej niż 24% osób ma wykształcenie czysto informatyczne, dzisiaj z przymrużeniem oka, krótka lekcja języka IT, w relacji specjalisty nie-IT.

Przechodząc raz korytarzem doszło do moich uszu dość osobliwe zdanie „zmerdżuj brancza na tranku”, które też automatycznie i bezwiednie spowolniło moje kroki. Gnana niezdrową ciekawością, zajrzałam niepewnie do pokoju będącego źródłem owej zagadki. Koledzy-programiści z zapałem zaczęli wyjaśniać mi pojęcie używając coraz to mniej zrozumiałych słów. Poddałam się ostatecznie, kiedy doszliśmy do omawiania kwestii generowania warów i parsowania stringów. Upewniłam się oczywiście, że w słowie „parsowanie” litery „a” i „r” stoją we właściwej kolejności – uporczywie bowiem cisnęły mi się przed oczy obrazy zgoła inne niż linijki programistycznego kodu a związane raczej z… żelazkiem.

Dowiedziałam się również, że można być zwolnionym z konieczności dezalokacji pamięci (czyjej i jakiej, nie zdołałam niestety pojąć). Wiem natomiast, że podobne magiczne właściwości posiada garbage collector… Co więcej, stertę niezarządzaną można zwolnić poprzez zaimplementowanie FINALIZATORA klasy. Jak dla mnie – nic dodać, nic ująć!

A podczas towarzyskiej pogawędki w kuchni o minionym meczu piłki nożnej, jeden z konsultantów IT przyznał, że nie oglądał go zbyt uważnie. Zapytany o powód, wyjaśnił beztrosko „Migrowałem hosty”. Postanowiłam, że nie będę gorsza. Jeszcze tego samego wieczora, jedząc na kolację grzanki i przenosząc je z talerza do ust, pomyślałam dumnie „Ja też migruję… tosty”. Jakąż bowiem różnicę czyni jedna litera?

Zofia Galasińska, Zespół Zarządzania Kadrami, Grupa BCC

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com