Konsultant SAP Basis – wywiad z Przemysławem Zielonką | All for One Poland

Konsultant SAP Basis

Wywiad z Przemysławem Zielonką

Zarządzanie środowiskami SAP, różnorodność międzynarodowych projektów, rozwiązywanie skomplikowanych problemów. Jak wygląda praca Konsultanta SAP Basis? O tajnikach tej niezwykle istotnej roli w świecie technologii SAP, opowie Przemysław Zielonka – Konsultant SAP Basis w All for One Poland.

 

 

Cześć Przemku! Opowiedz jak długo z nami jesteś i czym się zajmujesz na co dzień.

Cześć! Dzięki za zaproszenie. Rozpocząłem swoją przygodę 2 lata temu w zespole Internal Helpdesk jako Administrator IT w Dziale Usług IT. Zajmowałem się obsługą zgłoszeń wewnętrznych m.in. od naszych pracowników. All for One umożliwia zmianę ścieżki kariery wewnątrz organizacji, dlatego po kilku miesiącach, postanowiłem spróbować swoich sił w zespole SAP Monitoring jako Konsultant SAP Basis. Cieszę się, że podjąłem tę decyzję.

Czym zajmuje się Twój zespół? Za co jesteś odpowiedzialny?

Z moim zespołem zajmujemy się zarządzaniem środowiskami systemów SAP w zakresie Basis, takimi jak instalacja, konfiguracja, zarządzanie danymi, monitorowanie i utrzymanie systemu. Do moich obowiązków należą także konfiguracje systemów SAP, zarządzanie użytkownikami i uprawnieniami, monitorowanie systemu pod kątem wydajności i bezpieczeństwa, oraz utrzymanie systemu poprzez aktualizacje oraz podnoszenie wersji systemów SAP jak i baz danych. Dodatkowo odpowiadam za rozwiązywanie problemów technicznych, takich jak awarie systemu czy problemy z wydajnością.

 Co poleciłbyś osobom, które chciałyby się rozwijać w tym kierunku? Jaka wiedza jest niezbędna i gdzie ją zdobyć?

Podstawową wiedzę m.in. na temat sieci komputerowych, języka SQL czy systemów operacyjnych Windows server nabyłem podczas studiów na Politechnice Poznańskiej. Poza tym, polecam dokształcanie się kursami i szkoleniami. Choć osobiście najwięcej nauczyłem się w praktyce, podczas pracy projektowej z klientami w All for One.

Czy zatem w Twojej pracy są także niezbędne certyfikaty SAP?

Zgadza się. W moim zespole przywiązujemy dużą wagę do zdawania certyfikatów. W związku z tym możemy pochwalić się ich znaczącą liczbą. Ja planuję podejście do certyfikatu z baz SAP HANA w drugiej połowie tego roku. Aktualnie posiadam certyfikat z SUSE Certified Administrator in SUSE Enterprise Server 15.

Co najbardziej podoba Ci się w pracy Konsultanta SAP Basis?

Każdy projekt jest inny i wiąże się z unikalnymi wyzwaniami. Nieustannie rozwijam swoje umiejętności i zdobywam nową wiedzę na temat systemów SAP. Rozwiązywanie skomplikowanych problemów daje mi ogromną satysfakcję. Co więcej, bardzo lubię atmosferę w moim zespole – wiem, że zawsze mogę liczyć na moje koleżanki i kolegów, a także Team Leadera. Dzięki pracy w międzynarodowym środowisku, mam szansę zdobywać doświadczenie w projektach dla klientów z różnych krajów.

Jak opisałbyś pracę w All for One w 5 słowach? 😊

Pokonasz wysoki próg wejścia do zawodu!

A co robisz po pracy? Czym się interesujesz?

Po pracy w moim życiu wkrada się małymi krokami siłownia oraz wycieczki rowerowe, które polecam każdemu. Dodatkowo ostatnio podczas urlopu rozpocząłem przygodę z nurkowaniem z akwalungiem i mam podejrzane wrażenie, że ta przygoda wciągnie mnie na dłużej!

Dzięki za rozmowę!

 

Chcesz dołączyć do naszego centrum kompetencyjnego technologii IT? Aktualnie to ponad 100 specjalistów i specjalistek – sieciowców, inżynierów, administratorów, ekspertów od cyberbezpieczeństwa.  Sprawdź najnowsze oferty pracy w tej ścieżce: https://www.all-for-one.pl/pl/kariera/sciezki-kariery/specjalista-it/

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com