SNP Partner Checker – weryfikuj dane kontrahentów bezpośrednio w SAP | All for One Poland

SNP Partner Checker – weryfikuj dane kontrahentów bezpośrednio w SAP

28/08/2019

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

SNP Partner Checker to autorski dodatek do standardu SAP, umożliwiający weryfikację danych kontrahentów (tzw. biała księga podatników, numery rachunków bankowych, numery NIP) w bazach Krajowej Administracji Skarbowej i bazach UE, bezpośrednio z poziomu systemu SAP.

1 września 2019 r. wejdą w życie znowelizowane przepisy Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, w myśl których zostaje wprowadzony nowy wykaz podatników VAT (tzw. „biała księga podatników”) zawierająca niezbędne informacje o podatnikach VAT. Baza ta będzie prowadzona w formie elektronicznej przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) i docelowo zastąpi inne funkcjonujące aktualnie wykazy, służące do weryfikacji kontrahentów. Wprowadzenie wykazu podatników ułatwi weryfikację potencjalnych kontrahentów, jednak będzie się także wiązało z dodatkowymi obowiązkami dla podatników, np. w postaci każdorazowej weryfikacji zgodności danych numeru rachunku bankowego podanego na przelewie z numerem rachunku umieszczonym w wykazie.

W SNP Poland już od 2018 roku opracowujemy i rozbudowujemy rozwiązania weryfikacji danych partnerów biznesowych, w miarę pojawiania się i uszczegóławiania kolejnych regulacji prawnych, w tym zwłaszcza nowelizacji dotyczącej tzw. „białej księgi podatników”.

Zapraszamy na webinar, podczas którego zaprezentujemy możliwości narzędzia SNP Partner Checker, w zakresie weryfikacji następujących danych:

 • Weryfikacja statusu kontrahenta w rejestrze podatników VAT (w celu wykrycia np. kontrahentów nieaktywnych lub zwolnionych z VAT)
 • Sprawdzanie numerów NIP i VAT-UE (m.in. celem uniknięcia rejestracji dokumentów w systemie SAP z niepoprawnym numerem NIP/VAT-UE kontrahenta)
 • Weryfikacja bankowych rachunków rozliczeniowych kontrahenta (w celu uniknięcia wykonania zapłaty za dostarczone materiały oraz usługi na inne rachunki bankowe, niż umieszczone w wykazie prowadzonym przez KAS i tym samym uniknięcia konsekwencji przewidzianych w ustawie – wyłączenia z kosztów podatkowych tej części płatności, która nie została zrealizowana w wykorzystaniem właściwego rachunku bankowego.

Oferta

Dowiedz się wiecej o rozwiązaniach SNP do weryfikacji kontrahentów w SAP

28/08/2019

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com