Wsparcie migracji z technologii SAPscript na Adobe Document Service – ADS | All for One Poland

Wsparcie migracji
z technologii SAPscript
na Adobe Document Service - ADS

Adobe Forms (określane też jako PDF-based print forms), bazujące na ADS (Adobe Document Service) to podstawowa technologia generowania wydruków w nowych wersjach systemów SAP. ADS pozwala w krótkim czasie opracować efektowne formularze dla wydruków lub automatycznych maili generowanych z systemu.

Jest to rekomendowane podejście dla S/4HANA (w edycji Private Cloud i on-premise), a także  – jedyny dostępny mechanizm w przypadku SAP S/4HANA Public Cloud. Dla nowych funkcji, które SAP rozwija w swoich systemach, już nie ma (lub wkrótce nie będzie) możliwości generowania wydruków SAPScript (np. nota SAP 3270781 dotycząca wydruków PIT-11 w HCM).

W związku z tym organizacje korzystające z formularzy SAPScript lub Smartforms powinny rozpocząć planowanie migracji do Adobe Forms. Z jednej strony uprości to utrzymanie systemów – zamiast 3 różnych podejść technicznych (SAPScript, Smartforms, Adobe Forms), wybieramy jedno: najbardziej przyszłościowe i najprostsze w obsłudze. Z drugiej strony – pozwoli to dostarczać użytkownikom biznesowym nowe funkcje systemu (tam gdzie Adobe Forms są już jedynym dostępnym sposobem generowania wydruków).

ADS można zainstalować na istniejącym systemie SAP NetWeaver Java. Jeżeli Klient nie ma w swoim środowisku SAP NetWeaver Java, należy zainstalować osobny system i połączyć go z systemem SAP. Nie jest wymagana osobna licencja.

Dowiedz się więcej

Jak zmigrować z SAPscript na Adobe Document Service? Zobacz nagranie webinara, prowadzonego przez naszego eksperta.

Migracja na ADS - nasze wsparcie

All for One Poland wspiera migrację na ADS, dostarczając:

 • zestaw prekonfigurowanych formularzy wydruków, ułatwiający przejście na nową technologię
 • wdrożenie dowolnych formularzy wydruków z SAP w technologii Adobe Forms na ADS
 • instalacji SAP NetWeaver Java z SAP ADS wraz z konfiguracją połączenia z SAP; a także utrzymania (hostingu) SAP NetWeaver Java wraz z SAP ADS

Prosimy o kontakt w celu ustalenia zakresu naszego wsparcia dla Państwa firmy.

Wydruki e-Deklaracji/PIT-11

Temat jest najpilniejszy dla obszaru HR i e-Deklaracji/PIT-11. Formularz w Adobe dla PIT-11 w wersji 29 jest ostatnią wersją wydaną przez SAP, która umożliwia wykorzystanie wycofywanej metody wydruku poprzez Smartforms. Każda kolejna wersja będzie wspierana wyłącznie przy użyciu usług Adobe Document Services. Nota SAP wprowadzająca formularze Adobe dla PIT i wskazująca na konieczność instalacji usługi Adobe Document Service to nota ‘3169544 – Version 29 of PIT-11 tax form for year 2022’.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.