SNP Transformation Days w Polsce: relacja z konferencji | All for One Poland

SNP Transformation Days w Polsce: relacja z konferencji

3 miasta, 200 uczestników z ponad 70 organizacji – w dniach 16-29 maja – w Krakowie, Poznaniu i Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce seria konferencji poświęconych migracji do najnowszych rozwiązań SAP – S/4HANA, a także cloud, BI i SuccessFactors.

 

Obejrzyj relację z konferencji: 

 

W Polsce po raz pierwszy

SNP Transformation Days to coroczna globalna inicjatywa SNP, forum wymiany wiedzy między ekspertami od transformacji środowisk SAP i klientami na całym świecie. Miejsca spotkań w 2019 roku to nie tylko Europa (Wiedeń, Zurych), ale także inne kontynenty (m.in. Buenos Aires, Kuala Lumpur i Sydney). Kulminacją cyklu jest listopadowa centralna konferencja SNP Transformation World w Heidelbergu.

Przygotowaliśmy agendę polskich SNP Transformation Days ze świadomością, że przejście na S/4HANA jest głównym wyzwaniem IT, przed którym stoi każda firma korzystająca z systemu SAP ERP (ECC). Firma SAP przestanie wspierać starsze wersje systemów ERP w końcu 2025 roku. Oznacza to, że w skali świata niemal 40 tysięcy organizacji będzie musiało wykonać migrację do S/4HANA. Taka skala projektów migracyjnych nieuchronnie oznacza pojawienie się prędzej czy później niedoborów specjalistów. Szacuje się, że 2021 rok może być już tym, w którym popyt na nich przekroczy podaż!

W przypadku Polski temat migracji na S/4 dotyczy tysięcy firm – uwzględniając zarówno lokalne instalacje SAP, jak i wykorzystywane przez polskie spółki, systemy korporacji międzynarodowych. Ciekawe jest przy tym to, że polskie oddziały są często w awangardzie zmian w koncernach i to one bywają typowane jako te, w których powinno powstać i zostać wdrożone modelowe rozwiązanie S/4HANA.

Uczestnicy spotkań podkreślali, że dotychczas nie było w Polsce tak kompleksowego przedstawienia tematu przejścia do najnowszej generacji rozwiązań SAP. Jako eksperci od transformacji środowisk SAP, planujemy kolejne wydarzenia, wystąpienia i webinary na ten temat. Pierwsze już we wrześniu.

SNP S/4HANA Conversion Set po raz pierwszy

Majowe spotkania w Polsce były wyjątkowe nie tylko pod względem frekwencji. Była to również premiera najnowszego certyfikowanego przez SAP pakietu SNP, otwierającego szybką, bezpieczną i przewidywalną ścieżkę przejścia z ECC/SAP ERP do S/4HANA.

SNP S/4HANA Conversion Set to kompleksowy pakiet metodyki, usług i narzędzi, które umożliwiają konwersję środowiska ERP/ECC na S/4HANA – w sposób szybki, bezpieczny i przewidywalny, za z góry ustaloną cenę (już od 104 000 EUR – wersja Standard). Pakiet przeznaczony jest dla środowisk systemowych o relatywnie niskiej i średniej złożoności, które stanowią przeważającą część lokalnych instalacji SAP w Polsce.

Pierwsi z certyfikatem SAP

Przygotowany przez SNP Poland, SNP S/4HANA Conversion Set to pierwszy pakiet migracyjny zakwalifikowany przez SAP w regionie Środkowej i Wschodniej Europy. Certyfikat SAP-Qualified Partner-Packaged Solution potwierdza, że to kompleksowe rozwiązanie, pozwalające w bezpieczny sposób migrować środowiska SAP, w z góry ustalonym czasie, zakresie i budżecie.

 

Świadomość konieczności przejścia na S/4 – to jedno, a wiedza, jaki model migracji wybrać dla danej organizacji – to inna sprawa. Dlatego premierowa prezentacja SNP S/4HANA Conversion Set została umieszczona w szerszym kontekście omówienia różnych dostępnych scenariuszy migracji.

Migracja z SAP ERP na S/4HANA jest możliwa na różne sposoby, a wybór optymalnej ścieżki zależy od wielu czynników, w tym od złożoności użytkowanego środowiska SAP, rodzaju i zakresu zmian do wykonania, a także – na ile dane historyczne ze starego systemu mają być dostępne w nowym. Oprócz wsparcia dla dwóch najczęściej spotykanych strategii migracji (Greenfield, Brownfield – z SNP S/4HANA Conversion Set), SNP oferuje unikalne podejście SNP Bluefield.

Nie tylko o S/4HANA

Oczywiście, nie samą migracją do S/4 żyje środowisko użytkowników SAP. Tematem poniekąd potencjalnie powiązanym z przejściem na S/4HANA jest migracja systemów SAP do chmury. I tu również nasz ekspert zarysował różne scenariusze i dostępne na rynku możliwości.

Fala innowacji wkracza nie tylko na obszar ERP, ale także do systemów HR i Business Intelligence. Dlatego przygotowaliśmy dla klientów wystąpienia prezentujące przegląd innowacji w zakresie aplikacji  analitycznych i raportowych, a także – w obszarze HR cloud, SuccessFactors i samoobsługi pracowniczej.

We wszystkich tych obszarach, tak jak dla migracji do S/4HANA, przygotowujemy dla Państwa kolejne wydarzenia z udziałem naszych specjalistów – już od jesieni.

Niezależnie od planowanych konferencji i webinarów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia się na dedykowane spotkanie. Nic nie zastąpi indywidualnego spotkania z ekspertem.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com