Szybka ścieżka do kompetencji SAP | All for One Poland

Akademia Konsultanta SAP

Szybka ścieżka
do kompetencji SAP

Akademia Konsultanta SAP działa już od roku, a czas wakacji to dobry czas na podsumowanie. Do tej pory kilkanaście osób ukończyło nasz program szkoleniowy i zdobyło certyfikat SAP, a kolejni uczestnicy mają zaplanowane egzaminy certyfikacyjne. Następna liczna grupa realizuje ścieżki szkoleniowe Akademii i zdobywa doświadczenie biznesowe. Łącznie programem było lub jest objętych blisko 40 konsultantów juniorów, a rekrutacje wciąż trwają.

Akademia Konsultanta SAP to unikalny program szkoleniowy All for One Poland przeznaczony głównie dla absolwentów i studentów ostatnich lat studiów, szczególnie kierunków informatycznych i ekonomicznych.

W ciągu kilku miesięcy intensywnej nauki i szkoleń nasi juniorzy zdobywają kompetencje w wybranym przez siebie obszarze funkcjonalnym SAP, jako analityk lub programista języka ABAP. Równocześnie poznają działanie biznesu – i to nie tylko w teorii, ale też podczas zadań praktycznych i spotkań z klientem, a w późniejszym etapie także prac projektowych.

 

 

TEORIA I PRAKTYKA

Jak podkreślają sami uczestnicy programu szkoleniowego, jego największą zaletą jest łączenie teorii – materiałów do czytania, prezentacji do przerobienia – z dużą dawką praktycznych ćwiczeń na systemie. Większość szkoleń z SAP to standardowe szkolenia z platformy edukacyjnej SAP Learning Hub, co jest mocno doceniane przez naszych „studentów”. Jednak, jak podkreślił jeden z absolwentów Akademii: „Najlepsza część szkoleń dotyczyła konfiguracji”. Z tą opinią zgadza się większość uczestników programu.

Kolejny zwrócił uwagę na inny aspekt: „Duży plus za rozwijanie również kompetencji miękkich. Bardzo ciekawym doświadczeniem było szkolenie z technik prezentacji”. W naszej opinii ten rodzaj umiejętności jest niezwykle ważny dla konsultantów SAP, którzy z natury rzeczy biorą udział w licznych spotkaniach z klientem, wspólnie z nim tworzą koncepcję rozwiązania, tłumaczą logikę systemu i często prowadzą szkolenia i warsztaty.

Za przygotowanie i następnie realizację indywidualnego planu rozwoju juniora odpowiada mentor. Jest to zwykle lider zespołu lub konsultant ekspert danego modułu. Pod jego okiem odbywa się nauka, pomaga też znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i decyduje, kiedy młody konsultant jest gotowy na pierwsze prace w projekcie dla klienta.

Nad przebiegiem szkoleń i terminarzem czuwa koordynatorka Akademii Aleksandra Jagielska-Kowalewicz. Do niej uczestnicy mogą się zgłaszać z wszelkimi kwestiami okołoadministracyjnymi, jak również w sprawach ogólnej orientacji i aklimatyzacji w firmie.

 

NA KONIEC – CERTYFIKAT

Zwieńczeniem nauki jest przystąpienie do egzaminu certyfikacyjnego SAP. Certyfikat jest nie tylko potwierdzeniem kompetencji konsultanta przez zewnętrznych ekspertów. Ma on także konkretną wartość rynkową dla pracownika i klientów zamawiających usługi SAP.

Niemal wszyscy absolwenci naszej Akademii mogą poszczycić się certyfikatami ze zrealizowanej specjalizacji. Kolejni czekają na terminy swoich egzaminów.

Program Akademii Konsultanta SAP jest dość intensywny. Pół roku od dowiedzenia się, czym jest SAP, do stania się certyfikowanym konsultantem, to naprawdę niewiele czasu. Jednak taka szybka, acz konkretna ścieżka jest korzystna dla wszystkich. Uczestnik w krótkim czasie z nowicjusza, staje się kompetentnym, certyfikowanym konsultantem. Firma rozwija swój potencjał realizacyjny, lepiej zarządza kompetencjami, a także podwyższa swoje notowania jako pracodawca, co ma duże znaczenie w branży, która obecnie konkuruje o kandydatów.

Nasi klienci chętniej zgadzają się na udział juniora w projekcie, wiedząc, że szybko wejdzie on w swoje zadania, wykorzystując posiadaną już wiedzę obszarową.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com

  This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.