Politechnika Poznańska i BCC rozpoczynają współpracę w ramach Studia Rozwoju Oprogramowania | All for One Poland

Politechnika Poznańska i BCC rozpoczynają współpracę w ramach Studia Rozwoju Oprogramowania

W Studiu Rozwoju Oprogramowania, działającym w Instytucie Informatyki poznańskiej uczelni, studenci uczestniczą w projektach informatycznych, koordynowanych m.in. przez Centrum Badań i Rozwoju BCC.

Studio, utworzone na Politechnice Poznańskiej w 1998 roku, pozwala studentom zdobywać doświadczenie praktyczne w zakresie tworzenia i rozwoju oprogramowania. Każdego roku realizuje kilkanaście projektów we współpracy z ośrodkami naukowymi i firmami komercyjnymi.

W każdym projekcie uczestniczy ośmioro studentów informatyki: 4 osoby z trzeciego roku studiów, 2 z czwartego i 2 z piątego. Studenci trzeciego roku pracują w obszarze projektowania i programowania, czwartego – w zakresie zarządzania przedsięwzięciem i analizy wymagań, natomiast studenci piątego roku koncentrują się na doborze architektury systemu i zapewnianiu jakości.

W ramach współpracy BCC ze Studiem Rozwoju Oprogramowania rozpoczęły się pierwsze projekty rozwojowe z wykorzystaniem technologii i produktów SAP. Studenci Politechniki pod opieką konsultantów BCC, biorą udział w przygotowaniu rozwiązań wielokryterialnego wspomagania decyzji zarządczych, a także w rozwoju narzędzi wspierających komunikację wewnątrz firmy, z wykorzystaniem technologii Java, WAS i ABAP.

Profesor Jerzy Nawrocki, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej i opiekun specjalności Inżynieria Oprogramowania, w ramach której funkcjonuje Studio Rozwoju Oprogramowania stwierdza: „Dla studentów praca w Studiu jest unikalną okazją do zdobycia praktycznych doświadczeń zawodowych. Udział w projektach firmy BCC pozwala im rozwinąć swoje kompetencje i sprawia, że rośnie ich doświadczenie i wartość na rynku pracy”.

Michał Jasiński, Kierownik Centrum Badań i Rozwoju BCC, komentuje: „Współpraca z Politechniką Poznańską jest dla nas bardzo ważna. Studenci wnoszą do naszych projektów rozwojowych duże umiejętności, entuzjazm i świeże spojrzenie na wiele praktycznych problemów. Najzdolniejsi i najaktywniejsi będą mieli dużą szansę, by rozpocząć karierę zawodową w BCC”.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com