Gdzie chcieliby pracować studenci? | All for One Poland

Gdzie chcieliby pracować studenci?

Został przygotowany już raport podsumowujący wyniki badania ankietowego w ramach partnerskiego projektu BCC i AIESEC „Pracodawca na piątkę”, który miał na celu poznanie oczekiwań studentów wobec przyszłych pracodawców.

Badanie było przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku 2011 – udział w nim wzięło niemal 2000 studentów ostatnich lat studiów uczelni wyższych w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Lublinie i Toruniu.  Analiza wyników dostarczyła wielu ciekawych wniosków. Poniżej ich wielki skrót.

Studenci podczas wyboru przyszłych pracodawców poszukują raczej wybranych cech, niż konkretnych firm. Ważne jest zatem, aby pracodawca po prostu spełniał oczekiwania. Jakie? Przede wszystkim są to: satysfakcjonujące wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy i możliwości awansu. Dodatkowo istotne są bezpieczeństwo zatrudnienia i rozwój zawodowy. Jako najbardziej odpowiednie w tym zakresie  postrzegane są firmy średniej wielkości.

Pomimo pogłębiającej się internetyzacji społeczeństwa, więzi interpersonalne są wciąż bardzo ważne – najczęściej i najchętniej wybierany tryb pracy zakłada bowiem częsty kontakt z innymi ludźmi. Nasi respondenci cenią sobie też urozmaicenie w pracy w postaci podróży służbowych.

Z kolei w naszym badaniu nie znalazły odzwierciedlenia rekordy popularności portali społecznościowych. Okazuje się, że nie jest to miejsce, gdzie studenci chcieliby się spotykać z firmami, dla których potencjalnie mogą w przyszłości pracować. Zdecydowanie chętniej spotykają się natomiast z przedstawicielami firm na Targach Pracy lub  odwiedzają firmowe strony www. Dlatego… zapraszamy do lektury materiałów na www.bcc.com.pl.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com