Dlaczego warto zostać stażystą w BCC? – część 2 | All for One Poland

Dlaczego warto zostać stażystą w BCC? – część 2

Znaczna część przerwy akademickiej już za nami – wraz z wakacjami kończy się również tegoroczna edycja programu stażowego w BCC.  Przeczytajcie, jak tę przygodę wspominają stażyści, którzy w ostatnich tygodniach mieli okazję pracować w Dziale Konsultingu i Serwisu Aplikacyjnego oraz w Dziale Usług IT.

 

Damian, zespół Serwisu Aplikacyjnego Gospodarki Materiałowej i Magazynowej

„Przychodząc na staż oczekiwałem możliwości rozwoju, poszerzenia swoich kompetencji oraz zebrania doświadczenia. Okres przepracowany podczas stażu w pełni spełnił moje oczekiwania. Początkowo otrzymywałem zadania, które miały mnie wdrożyć w nieznaną mi wcześniej technologię, a z czasem już właściwe projekty realizowane dla klientów BCC. Poziom trudności zadań był idealnie dopasowany do fazy stażu, w jakiej się w danej chwili znajdowałem. Zawsze mogłem liczyć na pomoc ze strony współpracowników, jak i opiekuna stażu. Po zakończeniu mojej pracy jako stażysta otrzymałem możliwość pozostania w BCC i z niej skorzystałem. Jeśli Twoje zainteresowania choć po części pokrywają się z profilem firmy, to w stu procentach polecam Ci aplikować na staż – nie pożałujesz.”

Paweł, zespół Zarządzania Efektywnością Organizacji

„Mój staż jako pierwszą styczność z pracą w IT oceniam bardzo dobrze. Na początku przerażał mnie brak znajomości systemów SAP, jednak dzięki przyjaznej atmosferze i zapewnionych szkoleniach moje obawy zostały rozwiane. Najlepszym punktem stażu była pełna dowolność dostępu do systemów BW. Dzięki temu szybko zdobyłem umiejętności potrzebne do zrealizowania zleconego projektu.”

Agata, zespół Sprzedaży i Dystrybucji

„Muszę przyznać, iż na początku stażu, oprócz radości i podekscytowania, towarzyszyło mi  wiele obaw związanych z nieznanym. Jednak atmosfera panująca w BCC sprawiła, że szybko one minęły, a ja poczułam się częścią zespołu. (…) Z perspektywy studentki, najistotniejsza była dla mnie możliwość zdobycia wiedzy poprzez przyglądanie się pracy członków zespołu nad poszczególnymi projektami oraz udział w licznych szkoleniach. Od pierwszych dni zostały mi powierzone ciekawe zadania, poprzez które mogłam stopniowo zapoznawać się ze specyfiką zadań i firmy, a możliwość samodzielnej pracy nad koncepcją wdrożenia dała mi ogromną satysfakcję. Staż w BCC był dla mnie wyjątkowym czasem, pełnym wyzwań, który pozwolił mi zdobyć nie tylko wiedzę oraz umiejętności, ale także nabrać pewności siebie.”

Jan, zespół Planowania Produkcji i Zarządzania Jakością:

„Atmosfera podczas odbytego przeze mnie stażu w BCC była bardzo przyjazna. Wiele się w tym czasie nauczyłem. Moim zadaniem było przygotowanie prezentacji dotyczącej modułu Planowania Produkcji w SAP, która będzie demonstrowana klientom. Wkrótce zostanę inżynierem, dlatego zdecydowałem się rozpocząć staż właśnie w BCC.  Otrzymałem dodatkową wiedzę, której nie da się zdobyć na studiach. Poznałem wiele bardzo interesujących i życzliwych osób, od których mogłem zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu Planowania Produkcji. Zawsze mogłem liczyć na pomoc lidera mojego zespołu, jak i też innych pracowników. Jestem bardzo zadowolony z czasu, który spędziłem w BCC. Czas ten był w pełni wykorzystany i owocny. Była to moja pierwsza praca. Gdy skończę studia, będę już wiedział, gdzie udać się do pracy.”

Mateusz, zespół Zarządzania Efektywnością Organizacji

„Staż w BCC był dla mnie nowym, niezapomnianym doświadczeniem. Jeżeli porównam sobie mój stan wiedzy sprzed rozpoczęcia stażu i teraz, widzę przeogromną różnicę 🙂 Jednakże pokazał mi też, jak dużo nauki w kierunku BI jeszcze przede mną.  Zadania w trakcie stażu były dopasowane do moich umiejętności i kompetencji, jednak stawiały poprzeczkę wysoko. Musiałem wykazać się samodzielnością w dążeniu do celu i szukaniu rozwiązań. Warto podkreślić, że w sytuacjach krytycznych, gdy już zabrakło mi pomysłów na rozwiązanie jakiegoś problemu, zawsze mogłem liczyć na wsparcie lidera zespołu oraz kolegów – nie było sytuacji, gdy byłem zostawiony sam sobie. (…) Staż w BCC to najlepsze co mogło mnie spotkać. Ukierunkował mnie na to, co chciałbym robić w życiu zawodowym.”

Michał, zespół Wsparcia IT

„Po rozpoczęciu stażu,  od razu uderzyła mnie miła atmosfera w zespole. To, że każdy mówi sobie tu po imieniu jest atutem, który przełamuje bariery i ułatwia komunikację. W podjęciu decyzji o rozpoczęciu współpracy pomogły mi na pewno elastyczne godziny stażu. Mogłem poznać jak wygląda praca w BCC i jakie zadania będę mógł wykonywać. Dzięki temu doświadczeniu, przychodząc do firmy już jako pracownik wiedziałem, czego się spodziewać :)”

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com