Co daje staż w BCC? | All for One Poland

Co daje staż w BCC?

Wakacje są po to aby odpoczywać. Zgodnie z definicją słownikową to „okres wolny od pracy i obowiązków”, a tymczasem co roku kilkanaście osób rezygnuje ze słońca na rzecz… no właśnie, czego? Przeczytajcie, co myślą nasi stażyści z rocznika 2014.

Janek, zespół Gospodarki Materiałowej i Magazynowej

„Na drugim roku studiów licencjackich dowiedziałem się co to SAP i stwierdziłem, że chciałbym pracować w tym środowisku. Po obronie licencjatu od razu wysłałem CV na staż do BCC i parę miesięcy później znalazłem się tu na stażu. Był to mój pierwszy kontakt z pracą, biurem czym na początku byłem zestresowany. Jak później się okazało niepotrzebnie, wszyscy byli bardzo mili i pomocni, a wiedza którą nabyłem podczas stażu była bardzo cenna i nie dałoby się jej zdobyć we własnym zakresie. Staż bardzo miło wspominam i wszystkim polecam.”

Łukasz, zespół Sprzedaż i Dystrybucja

„(…)"Kto pyta, nie błądzi"- to stwierdzenie wpasowuje się idealnie w tę firmę. Głównie przez ludzi, którzy tworzą BCC. Swoją wiedzą i pomocą zawsze mnie wspierali, przez co staż nabrał zupełnie innych kolorów i był dla mnie bardzo owocny. Sam nie oczekiwałem tego, że uda mi się nabyć tyle wiedzy w tak krótkim czasie. Honory muszę oddać także mojemu liderowi, który przez cały okres stażu nadzorował mój rozwój i pomagał mi osiągać wyznaczone cele. (…)”

Małgosia, zespół Finanse i Kontroling

„Rozpoczynając staż miałam już doświadczenie z systemem SAP, jednak tylko jako użytkownik. Przez okres stażu uzupełniałam swoją wiedzę o dane niezbędne konsultantom, jednocześnie pracując nad własnym tematem do prezentacji końcowej. Szczególnie doceniłam możliwość obserwacji kolegów przy ich pracy, ponieważ mogłam na własne oczy zobaczyć z czym wiąże się ten zawód i czy jestem w stanie wyobrazić sobie siebie na tym stanowisku. Miałam również szansę zadawać pytania, które ostatecznie rozwiały moje wątpliwości i obawy.”

Dorota, zespół Gospodarki Materiałowej i Magazynowej

Od samego początku musiałam wiele się nauczyć. W miesiąc nauki w BCC przyswoiłam zdecydowanie więcej informacji o programie SAP niż w ciągu jednego semestru na studiach – co nie było łatwe. Pozwoliło mi to jednak zrozumieć istotę działania „mojego” modułu, a co za tym idzie  przygotować się odpowiednio do wykonania powierzonego mi zadania. (…) Miłą niespodzianką był pomocny zespół, do którego trafiłam. Mogłam zwrócić się do każdego nawet z najmniejszą wątpliwością czy pytaniem. Aklimatyzację ułatwiało zwracanie się do wszystkich po imieniu – bez względu na wiek czy stanowisko. Było to zaskakujące, ale w bardzo pozytywny sposób – pomogło (nieraz!) przełamać bariery. Dużym plusem były szkolenia, w których uczestniczyłam podczas stażu. (…) Uważam, że staż był przygodą, ale też wyzwaniem i ciężką pracą. Nauczyłam się sporo, ale jednocześnie przekonałam się, że chcę nauczyć się więcej.”

Konrad, zespół e-HR

„Zbliżał się pierwszy dzień stażu w BCC, a ja miałem same obawy. Był to mój pierwszy kontakt z pracą w IT. Stres, stres i jeszcze trochę stresu. Rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzona w miłej atmosferze (…) Początek stażu upłynął pod wpływem takich słów jak „nowa”, „nowe”, „nowi”. Standardowo nie udało mi się zapamiętać imion wszystkich osób z działu przy pierwszym podejściu. Myślałem nawet o prowadzeniu notesu. Obyło się jednak bez niego. Nowa była także technologia, której miałem się uczyć. SAP i język programowania ABAP. Nie tyle, że nie miałem styczności z owymi zagadnieniami: ja nigdy o nich nie słyszałem! Po trzymiesięcznym stażu jest dużo lepiej, ale droga do perfekcyjnego programowania w ABAP-ie daleka… Jednak każdy kiedyś musiał od czegoś zaczynać. W owym zaczynaniu bardzo pomaga miła i w miarę luźna atmosfera w firmie. (…) Dano mi dużo czasu na naukę oraz tak potrzebny w takiej sytuacji spokój. Na wspomnianą już dobrą atmosferę z pewnością wpływa fakt, że wszyscy są ze sobą po imieniu. Od stażystów po członków zarządu. To pomaga, gdy szukamy pomocy. W końcu lepiej kogoś zapytać i ukraść tej osobie pięć minut, niż samemu stracić cały dzień.”

Ola, zespół CRM

„O firmie BCC dowiedziałam się od starszego kolegi z poprzedniej pracy, który postanowił przenieść się właśnie tutaj. Idąc za ciosem, ja również postanowiłam aplikować i voila, oto jestem! Już pierwszego dnia atmosfera i infrastruktura w firmie zaczęła mi się podobać, pomyślałam: Właśnie tak! To jest miejsce dla mnie! Podczas stażu koledzy i koleżanki z zespołu pomagali zgłębić moja wiedzę na temat konfiguracji i użytkowania systemu SAP. Na moje pytanie: A co z programowaniem JAVA i ABAP? Odpowiadali: Nic się nie martw, nauczymy Cię. Wartością dodaną była możliwość uczestnictwa wspólnie z pracownikami firmy w szkoleniach wewnętrznych (…) Pozwoliło to na zdobycie wiedzy nie tylko wiążącej się bezpośrednio z moim obszarem, ale również z innymi modułami SAP. Teraz, już po stażu, prowadzę samodzielny projekt biorąc udział w konsultacjach oraz działając na systemie klienta pod okiem mentora oraz prowadzę szkolenia wewnętrzne wiążące się ściśle z moim modułem.  Firma daje ogromne możliwości rozwoju oraz wolną rękę co do wyboru ścieżki kariery (…)”

Maciej, zespół Utrzymania Insfrastrustrktury

„Podczas stażu wielkie wrażenie wywarła na mnie panująca miła atmosfera, której można było zasmakować już na etapie rekrutacji. Zasada, że do każdego zwracamy się po imieniu przełamuje wszystkie lody, zwłaszcza na samym początku. Muszę powiedzieć, że ekipa ludzi BCC jest świetnie dobrana. Jak masz z czymś problem, zawsze możesz się do kogoś zwrócić. Dla ludzi obawiających się przełożonych – tutaj lider to właściwa osoba na właściwym miejscu. Czy mi się podoba tutaj? Sądzę, że wystarczy stwierdzenie, że wakacyjne 3 miesiące przeleciały tak błyskawicznie, że nawet nie zauważyłem kiedy, a obecnie czas nadal mija mi tu bardzo szybko.”

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com