ZSMOPL a SAP – zagadnienia prawne, wyzwania IT | All for One Poland

ZSMOPL a SAP – zagadnienia prawne, wyzwania IT

12/10/2017

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

Zapraszamy na webinar „ZSMOPL a SAP: zagadnienia prawne, wyzwania IT”. Prezentację poprowadzą: ekspert z Kancelarii Prawnej Domański Zakrzewski Palinka oraz architekt rozwiązania „BCC Integracja SAP i ZSMOPL”.

Aby ułatwić Państwu przygotowanie na czas systemów SAP do nowych wymagań prawa farmaceutycznego, przygotowaliśmy wspólnie z Kancelarią Domański Zakrzewski Palinka (DZP) webinar, podczas którego przedstawimy aktualne zagadnienia prawne i informatyczne.

Zgodnie z projektem nowelizacji Prawa farmaceutycznego, przedsiębiorcy będę musieli raportować do ZSMOPL od 1 stycznia 2018 r. Oznacza to konieczność dostosowania systemu SAP do przesyłania danych do ZSMOPL do 31 grudnia 2017. Obowiązki raportowe dotyczą m. in. MAH (zwalnianie serii produktu deficytowego, planowanie dostaw, stany magazynowe oraz zbycie produktu) oraz hurtowni farmaceutycznych (transakcje i stany magazynowe). Raportowanie jest dzienne.

Brak raportowania do ZSMOPL wiąże się z ryzykiem nałożenia kary finansowej przez GIF – do 50 000 zł dziennie. Tymczasem temat ZSMOPL jest związany z wieloma kontrowersjami, wynikającymi z nieprecyzyjnych przepisów, braku rozporządzenia wykonawczego Ministerstwa Zdrowia (MZ), zakresu specyfikacji technicznej i ciągle procedowanej nowelizacji.

Agenda webinara

 • Nowe przepisy prawa farmaceutycznego – nowe wyzwania dla firm (Walery Arnaudow, DZP)
 • Zagadnienia prawne związane z wdrożeniem ZSMOPL,
 • Typowe problemy prawne z jakimi zmagają się nasi Klienci,
 • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Jak dostosować system SAP do nowych wymagań (Grzegorz Kęstowicz, BCC)
 • Ile czasu zajmie dostosowanie systemu SAP do nowych wymagań,
 • Jak przygotować się do projektu dostosowania SAP do wymagań ZSMOPL,
 • Prezentacja narzędzia „BCC Integracja SAP i ZSMOPL”.
 • DZP ma duże doświadczenie we wdrażaniu ZSMOPL dla firm farmaceutycznych – zarówno z perspektywy MAH, jak i hurtowni.
 • Prawnicy DZP reprezentowali INFARMA na spotkaniach roboczych w CSIOZ z przedstawicielami MZ, GIF, URPL i organizacji branżowych, podczas których dyskutowano poszczególne pozycje w specyfikacji technicznej ZSMOPL w kontekście przepisów PF i planowanych zmian.

W BCC już od jesieni 2016 r. pracuje specjalny zespół projektowy, który opracował pakiet „BCC Integracja SAP i ZSMOPL”, umożliwiający przygotowanie komunikatów ZSMOPL oraz ich transfer do systemu CSIOZ. Pakiet jest na bieżąco wzbogacany i rozbudowywany, w oparciu o kolejne informacje z MZ, precyzujące wymagania co do zawartości i struktury komunikatów.

12/10/2017

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com