SNP PPK w SAP – Pracownicze Plany Kapitałowe w systemie SAP | All for One Poland

SNP PPK w SAP – Pracownicze Plany Kapitałowe w systemie SAP

26/09/2019

Termin już minął!

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę, przeznaczony docelowo dla ok. 11,5 mln osób zatrudnionych. Ustawa z 4 X 2018 roku o PPK nakłada na pracodawców nowe wymogi, przedsiębiorcy nadal mają jednak sporo wątpliwości, m.in.:

 • jak wybrać instytucję PPK,
 • kto podpisuje umowę o zarządzanie, a kto umowę o prowadzenie PPK,
 • jak będziemy komunikować się w celu przekazania składek do instytucji PPK
 • jak dostosować systemy kadrowo-płacowe do obsługi PPK.

Żeby umożliwić naszym klientom przygotowanie odpowiednich zmian na czas,  już od października 2018 rozwijamy SNP PPK dla SAP – pakiet funkcji, umożliwiających dostosowanie systemów HR SAP (SAP HR/SAP HCM, SAP SuccessFactors) do wymogów nowych przepisów.

Zapraszamy na kolejną edycję webinaru, podczas której:

 • przedstawimy najważniejsze obowiązki Pracodawcy wynikające z ustawy o PPK, mające wpływ na procesy kadrowo-płacowe,
 • zaprezentujemy na żywo najnowszą wersję rozwiązania SNP PPK dla SAP, wzbogaconą o funkcjonalności istotnie ułatwiające i przyspieszające obsługę procesów PPK,
 • pokażemy system raportowania na potrzeby wewnętrze i zewnętrzne,
 • opowiemy w jaki sposób dostosować system SAP do zawartej przez Pracodawcę umowy o zarządzanie PPK,
 • przedstawimy Monitor PPK – moduł aplikacji, ułatwiający pracę specjalistom kadrowo-płacowym,
 • pokażemy obsługę procesu PPK od zawarcia umowy o zarządzanie PPK, przez zawarcie umowy o prowadzenie PPK, naliczenie składek w module HR-PY, kończąc na wysłaniu składek do Instytucji Finansowej,
 • odpowiemy na najczęściej zadawane przez klientów pytania,
 • zaprezentujemy aktualizację sytuacji prawnej, wynikającą z bieżącej analizy najnowszych i informacji i aktów wykonawczych prowadzonej przez nasz zespół PPK.

Podstawowy zakres funkcjonalności SNP PPK dla SAP to:

 • prowadzenie ewidencji PPK w integracji z SAP,
 • obsługa procesów PPK (pracownik-pracodawca) w systemie,
 • rozliczanie składek na liście płac w SAP Payroll,
 • wymiana plików z instytucjami PPK.

SNP PPK jest rozwijany w miarę pojawiających się informacji i aktów wykonawczych w zakresie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Eksperci SNP uczestniczą również w pracach Grupy Roboczej ds. Pracowniczych Planów Kapitałowych. Celem prac jest wypracowanie formatu wymiany danych miedzy pracodawcami a instytucjami finansowymi świadczącymi usługi PPK. Dzięki standaryzacji , wdrożenie nowych procedur w firmach będzie sprawniejsze.

Webinar odbędzie się 26 września o godzinie 13.00. Zapraszamy do rejestracji.

Nasza oferta

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu SNP PPK dla SAP

26/09/2019

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com