SAP Screen Personas – personalizuj ekrany w SAP | All for One Poland

SAP Screen Personas – personalizuj ekrany w SAP

16/12/2015

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

W ramach BCC DemoRoom zapraszamy Państwa na webinar "SAP Screen Personas – personalizuj ekrany SAP".

SAP Screen Personas to zestaw narzędzi i technologii, które umożliwiają szybką personalizację oprogramowania SAP pod indywidualne potrzeby użytkownika. Rozwiązanie pozwala tworzyć przyjazne interfejsy – intuicyjne, uproszczone, a tym samym bardziej dostosowane do potrzeb osób pracujących z SAP oraz umożliwia dostęp do SAP za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Od strony technicznej Screen Personas jest dodatkiem do SAP, który po zainstalowaniu pozwala na edycję ekranów, ich personalizację, a także uruchamianie przygotowanych skryptów, które mogą zautomatyzować szereg typowych czynności wykonywanych przez użytkownika. Każdy ekran SAP, od Easy Access, czyli menu początkowego, składa się z warstw, które to użytkownik w nowym narzędziu może niemal dowolnie edytować i dostosowywać.

Użytkownik (o ile zostaną mu przyznane uprawnienia) może modyfikować: sposób rozmieszczenia poszczególnych pól, zakładek, ikon; kolory, czcionki, opisy ikon, pól, zakładek, tytułu transakcji itp. Może też usuwać/ukrywać niepotrzebne pola, zakładki, a także całe sekcje ekranu.

Dodatkowo użytkownik może: dodawać własne komentarze, pola tekstowe i opisowe; importować obrazy i ikony; dodawać przyciski z wywołaniem transakcji SAP; dodawać przyciski i przypinać do nich specjalne akcje, tzw. skrypty (zobacz listę możliwych komend skryptu w tabeli); dodawać kontrolki HTML; dodawać przetwarzanie, przekształcanie danych w skrypcie za pomocą Java Script; dodawać reguły dla zestawień w raportach (np. automatyczne zaznaczanie wierszy na wybrany kolor w raporcie sprzedaży, jeśli dane pozycje będą miały założoną wartość), co ułatwi analizę danych i szybkie odnajdywanie informacji.

Głównym zadaniem nowej technologii jest ułatwienie pracy z SAP i zwiększenie użyteczności rozwiązania. Działając na zasadzie "drag and drop" rozwiązanie umożliwia modyfikację wielu standardowych ekranów. W praktyce, pozwala pracownikom ograniczyć powtarzalne czynności (np. dzięki zmniejszeniu liczby kliknięć), a organizacji umożliwia zwiększyć produktywność i wydajność w nowym obszarze. I wszystko to za darmo – SAP nie pobiera za Screen Personas dodatkowych opłat.

Podczas webinara nasz ekspert pokaże Państwu, jak wykorzystać SAP Screen Personas do personalizacji interfejsów użytkownika, m.in. poprzez dodawanie własnych grafik, przygotowanie skrótów do najczęściej używanych funkcji, zmniejszeniu liczby zakładek w widokach poszczególnych procesów biznesowych itp. Zobaczycie Państwo, o ile łatwiejsza może być praca z SAP.

Webinar odbędzie się 16 grudnia o godzinie 11.00. Zapraszamy do rejestracji oraz do przekazania naszego zaproszenia również innym osobom z Państwa firm, które mogą być zainteresowane tematyką usprawnień SAP.

16/12/2015

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com