Nowe prawo farmaceutyczne i ZSMOPL a firmy handlowe | All for One Poland

Nowe prawo farmaceutyczne i ZSMOPL a firmy handlowe

20/06/2018

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

Zgodnie z nowymi przepisami prawa farmaceutycznego, podmioty prowadzące obrót produktami leczniczymi, środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobami medycznymi, będą zobowiązane przesyłać codziennie do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) dane o przesunięciach i stanach magazynowych, a także o planowanych dostawach i zgłoszonych brakach.

Obowiązek dobowego raportowania obrotu produktami leczniczymi do ZSMOPL wejdzie w życie najprawdopodobniej 1 października 2018 roku. Firmy objęte nowymi wymaganiami muszą się spieszyć z przystosowaniem swoich narzędzi informatycznych, aby rozpocząć wymagane raportowanie zgodnie z prawem. 

Wymóg codziennego raportowania może dotknąć także firmy handlowe, posiadające w obrocie środki objęte wymogiem raportowania. Transakcje hurtowni farmaceutycznych z tymi firmami będą bowiem objęte obowiązkiem raportowania.

Aby ułatwić Państwu przygotowanie na czas systemów SAP do nowych wymagań prawa farmaceutycznego, przygotowaliśmy webinar, podczas którego przedstawimy aktualne zagadnienia prawne i informatyczne wynikające z nowych przepisów dla firm z sektora handlowego. Prezentację poprowadzą: ekspert z Kancelarii Prawnej Domański Zakrzewski Palinka (DZP) oraz architekt rozwiązania „SNP Integracja SAP i ZSMOPL”.

Agenda webinara:

 • Nowe przepisy prawa farmaceutycznego – nowe wyzwania dla firm handlowych,
 • Których firm z sektora handlowego dotyczą nowe wymagania,
 • Zagadnienia prawne związane z wdrożeniem ZSMOPL,
 • Typowe problemy prawne z jakimi zmagają się nasi Klienci,
 • Jak dostosować system SAP do nowych wymagań,
 • Ile czasu zajmie dostosowanie systemu SAP do nowych wymagań,
 • Jak przygotować się do projektu dostosowania SAP do wymagań ZSMOPL,
 • Prezentacja narzędzia „SNP Integracja SAP i ZSMOPL”.

DZP ma duże doświadczenie we wdrażaniu ZSMOPL. Prawnicy DZP reprezentowali organizacje branżowe na spotkaniach roboczych w CSIOZ z przedstawicielami MZ, GIF i URPL, podczas których dyskutowano poszczególne pozycje w specyfikacji technicznej ZSMOPL w kontekście przepisów Prawa farmaceutycznego i planowanych zmian. Zespół Life Sciences DZP specjalizuje się również w kompleksowym doradztwie dla firm działających na rynku spożywczym – zarówno dla producentów jak i sieci handlowych.

SNP Poland oferuje pakiet gotowych funkcji, umożliwiających dostosowanie systemu SAP do przesyłania danych do ZSMOPL. Pakiet „SNP ZSMOPL i SNP ZSMOPL TRANSFER” pozwala generować i przechowywać w systemie SAP wymagane prawem dane, służące do przygotowania komunikatów  oraz pozwala na automatyczne ich  wysyłanie do centralnego repozytorium danych ZSMOPL. Na ofertę SNP w zakresie ZSMOPL zdecydowało się już kilkunastu klientów.

Webinar odbędzie się 20 czerwca 2018 o godzinie 14.00. Zapraszamy do rejestracji.

Nasza oferta

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu „SNP Integracja SAP i ZSMOPL”

20/06/2018

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com