Integracja SAP i SENT: dostosuj swój system do wymogów systemu monitorowania drogowego przewozu towarów | All for One Poland

Integracja SAP i SENT: dostosuj swój system do wymogów systemu monitorowania drogowego przewozu towarów

14/12/2017

Termin już minął!

Podczas webinara zaprezentujemy Państwu rozwiązanie „SNP SENT”, które umożliwia generowanie  z systemu SAP treści zgłoszeń, zgodnie z wytycznymi Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich wysyłkę do systemu SENT.

Zgodnie z wymaganiami ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, podmioty uczestniczące w przewozie tzw. „towarów wrażliwych” zobowiązane są do zgłaszania go do elektronicznego rejestru SENT oraz uzupełniania i aktualizacji zgłoszeń. Nowe wymagania weszły w życie 17 kwietnia 2017. Dla firm korzystających z systemu SAP oznacza to to konieczność dostosowania swoich systemów do generowania i wysyłki raportów do systemu SENT.

Obowiązkowi raportowania podlegają podmioty wysyłające  i  odbierające towary podlegające kontroli, jak również przewoźnicy i kierowcy. Za nieprzestrzeganie nowych wymagań, ustawa przewiduje kary pieniężne.

Tzw. pakiet przewozowy ma być narzędziem do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują tzw. „towarami wrażliwymi” bądź wyłudzają podatek od towarów i usług. Kontroli podlega przewóz m.in.

 • paliw silnikowych i ich pochodnych,
 • paliw opałowych,
 • olejów smarowych i preparatów smarowych, które mogą być wykorzystane jako dodatki do paliw silnikowych,
 • wyrobów zawierających alkohol etylowy (odmrażacze na bazie alkoholu etylowego, rozcieńczalniki i rozpuszczalniki),
 • alkoholu etylowego całkowicie skażonego,
 • suszu tytoniowego,
 • olejów roślinnych.

Webinar odbędzie się 14 grudnia o godzinie 11.00. Zapraszamy do rejestracji oraz do przekazania naszego zaproszenia również innym osobom z Państwa firm, które mogą być zainteresowane tematyką usprawnienia pracy z SAP.

Nasza oferta

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu BCC SENT

14/12/2017

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com