eCATT – automatyczne testowanie rozwiązań SAP | All for One Poland

eCATT - automatyczne testowanie rozwiązań SAP

25/04/2019

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

eCATT (ang. Extended Computer Aided Test Tool) to zestaw integralnych narzędzi systemu SAP, umożliwiających tworzenie i automatyczne przeprowadzanie testów funkcjonalnych rozwiązań SAP.

Zapraszamy na webinar, podczas którego zaprezentujemy na żywo możliwości eCATT oraz przedstawimy korzyści z wykorzystania tego narzędzia.

Testy funkcjonalności są istotnym elementem warunkującym powodzenie każdego procesu wdrożenia rozwiązań SAP, zarówno w środowiskach, które dopiero są budowane, jak również tam, gdzie wdrożone funkcjonalności podlegają sukcesywnemu rozwojowi. Potrzeba zapewnienia szybkiego przetestowania poprawności działania pojawi się nie tylko we wdrożeniu SAP „od zera”, ale i w projekcie upgrade, gdzie kompleksowo należy sprawdzić działanie systemu po podniesieniu wersji, czy też w projekcie typu rollout, gdzie testom podlega już wcześniej wdrożone rozwiązanie referencyjne.

Narzędzie eCATT pozwala na tworzenie i automatyczne przeprowadzanie testów funkcjonalnych rozwiązania, dzięki czemu proces ten zostaje znacznie przyśpieszony. Dzięki automatyzacji, liczba scenariusz testowych może być większa co pozwala na  dokładniejszą weryfikację i wykrycie ewentualnych błędów.

eCATT to następcą niewspieranego już narzędzia CATT. Jako, że jest integralną częścią SAP, nie wymaga nakładu finansowego związanego z zakupem dodatkowej funkcjonalności czy wykupienia dodatkowej licencji.

eCATT pozwala na testy:

 • transakcji, raportów, programów dialogowych,
 • wywołań BAPIs oraz modułów funkcyjnych,
 • autoryzacji – profili użytkowników,
 • aktualizacji (bazy danych, aplikacje, GUI),
 • efektów zmian w dostosowywaniu ustawień,
 • komunikatów systemowych,
 • usług sieciowych,
 • aplikacji internetowych w technologii Webdynpro.

Korzyści wynikające z testów automatycznych przy wykorzystaniu eCATT to:

 • ograniczenie czasu testowania (co za tym idzie, zmniejszenie ryzyka projektowego, poprzez przyspieszenie gotowości rozwiązania do kolejnych czynności wdrożeniowych),
 • uwolnienie zasobów wewnętrznych, zaangażowanych w żmudne czynności testowania, na rzecz innych, istotniejszych i bardziej rozwojowych zadań projektowych,
 • redukcja ewentualnych kosztów zewnętrznych (związanych z zakupem usług konsultantów, zaangażowanych w testy),
 • zapewnienie jakości wdrażanych i rozwijanych aplikacji SAP, dzięki ograniczeniu błędów,
 • w przyszłości możliwość ponownego wykorzystania przygotowanych testów podczas rozwijania lub tworzenia nowych powiązanych funkcjonalności.

Webinar odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 13.00. Zapraszamy do rejestracji.

25/04/2019

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com