Bezpieczeństwo systemu SAP – antywirus w SAP | All for One Poland

Bezpieczeństwo systemu SAP - antywirus w SAP

27/10/2016

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

W ramach BCC DemoRoom zapraszamy Państwa na webinar "Bezpieczeństwo systemu SAP – antywirus w SAP".

Wraz z rozszerzeniem zakresu działania złośliwego oprogramowania wymagania względem aplikacji antywirusowych wzrastają. Tym samym pojawia się ryzyko zagrożenia dla samego systemu SAP.

Ponad 50% not dotyczących bezpieczeństwa (security) publikowanych przez firmę SAP dotyczy luk, które mogą umożliwić zalogowanie się do systemu. Wirusy atakujące SAP mogą przykładowo wykradać hasła wprowadzane przez użytkowników, jak i inne poufne informacje, zablokować dostęp do stron internetowych, uszkodzić system operacyjny lub sektory startowe. Systemy SAP są podstawowymi i najbardziej krytycznymi w zapewnieniu ciągłości biznesu systemami w organizacjach i podobnie jak inne aplikacje, wymagają częstych poprawek w celu optymalizacji procesów. To z kolei wiąże się z potrzebą nadania uprawnień do systemu osobom trzecim i tym samym ze zwiększeniem ryzyka przechowywania i rozprzestrzeniania się niepożądanego oprogramowania na systemach SAP.

Ochrona SAP przed złośliwym oprogramowaniem to jedno z ważniejszych zadań administratorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo firmowego systemu. Do integracji wybranego arsenału programów antywirusowych z platformą SAP NetWeaver służy dostarczany przez producenta systemu interfejs SAP NetWeaver Virus Scan Interface. Otwartość SAP na współdziałanie z różnymi aplikacjami skanującymi pozwala podnieść stopień bezpieczeństwa przy zachowaniu pełnej wydajności systemu.

Agenda webinara:

1. Wprowadzenie
2. Wymagania oraz wspierane systemy operacyjne
3. Polityka SAP dotycząca wyboru oprogramowania antywirusowego.
4. Omówienie poziomów zabezpieczeń:

 • ochrona lokalna
 • ochrona bazy danych
 • ochrona danych SAP

5. SAP NetWeaver Virus Scan Interface
6. Zalety zastosowania programów antywirusowych z platformą SAP NetWeaver

Zobacz również artykuł Integracja oprogramowania antywirusowego z SAP.

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na webinar, który rozpocznie się 27 października o godzinie 11.00.

27/10/2016

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email

  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: iod@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com