
Apetyt na rozwój. Najnowsze rozwiązania ERP dla branży spożywczej
Zapraszamy na konferencję online 27 maja 2021
SNP i Portal Spożywczy zapraszają Państwa na konferencję online 27 maja, poświęconą najnowszym rozwiązaniom IT dla branży spożywczej. W oparciu o najnowszy system ERP SAP S/4HANA, zaprezentujemy scenariusze biznesowe dla firm spożywczych na różnym etapie rozwoju i o różnej skali działania.
Dla polskiego sektora spożywczego pandemia to zarazem wyzwanie, ale i szansa. Dzięki wdrożeniu nowych technologii i sposobów pracy, firmy spożywcze mogą być nie ofiarami, ale beneficjentami czasu zaburzeń.
SNP i Portal Spożywczy zapraszają Państwa na konferencję online, poświęconą najnowszym rozwiązaniom IT dla branży spożywczej. Eksperci, którzy na co dzień zajmują się digitalizacją i wdrażaniem efektywnych rozwiązań IT dla przedsiębiorstw, przedstawią jak można znieść bariery wzrostu firmy, niezależnie od skali działania przedsiębiorstwa.
W oparciu o najnowszy system ERP SAP S/4HANA, zaprezentujemy scenariusze biznesowe dla firm spożywczych na różnym etapie rozwoju i o różnej skali działania (MŚP, duże firmy i grupy kapitałowe), a także case studies. Nie zabraknie wystąpień firm spożywczych i pokazu działania aplikacji SAP.
Konferencja odbędzie się online 27 maja br. w godz. 10 do 12. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji
Agenda konferencji
Dyskusja panelowa o perspektywach rozwoju firm spożywczych

Andrzej Gantner
Wiceprezes, Dyrektor Generalny,
Polska Federacja Producentów Żywności

Adam Tubilewicz
Zastępca Redaktora Naczelnego,
Portal Spożywczy

Andrzej Moskalik
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Sprzedaży,
SNP
Wielowymiarowa analiza rentowności w SAP S/4HANA – w podziale na jednostki, linie biznesowe i grupy produktów. Raportowanie kosztów produktów, rentowność grup asortymentowych, analiza poszczególnych obszarów biznesowych.

Karol Ginter
Lider Zespołu Finansów i Kontrolingu,
SNP
Prognoza sprzedaży a plan produkcyjny – zintegrowane planowanie ERP w SAP S/4HANA. Zarządzanie partiami i terminami ważności. Traceability (śledzenie partii produktów i surowców w razie reklamacji i wycofania partii z obrotu).

Aleksander Patan
Lider Zespołu Planowania Produkcji,
SNP
Elastyczne zarządzanie cenami i cennikami (pricing).

Ireneusz Golon
Lider Zespołu Sprzedaż i Dystrybucja,
SNP
Współpraca ze stałymi odbiorcami, m.in. sieciami handlowymi (scenariusze EDI, e-fakturowanie). Integracja sprzedaży online z systemem ERP.

Tomasz Wojciechowski
Lider Zespołu Rozwoju Oprogramowania SAP,
SNP
Scenariusz automatyzacji obsługi skupu surowców na przykładzie warzyw i owoców (integracja wagi towarowej z ERP, obsługa przepustek dla dostawców, automatyzacja księgowań przyjęć i wycen towarów, selfbilling dla rolników).

Paweł Napadłek
Konsultant SAP,
SNP
Jak przygotować, realizować wdrożenie, by się udało? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów i porażek? Jak przebiega wdrożenie SAP, ile trwa i od czego zależą jego koszty?

Maciej Konat
Kierownik Projektów SAP,
SNP
Cele, wybór systemu i dostawcy. Przebieg wdrożenia i lessons learned.

Sławomir Malarczyk
Dyrektor Operacyjny,
Sokpol-Koncentraty
Po konferencji, zapraszamy zainteresowanych na webinar Udana migracja z SAP ERP/ECC do S/4HANA. Spotkanie przygotowane jest z myślą o przedstawicielach firm, które obecnie pracują na poprzedniej generacji systemu SAP (SAP ERP/ECC). Webinar odbędzie się 27 maja br. o godz. 13. Szczegóły i rejestracja
SNP - partner ekspert SAP dla sektora spożywczego
Od ponad 25 lat (do 2017 – jako BCC) pracujemy dla sektora spożywczego, zapewniając wdrożenie systemu ERP i funkcje branżowe (m.in. obsługa skupu surowców i kontraktacji, zarządzanie terminami ważności, zarządzanie paletami, produkcja seryjna i procesowa, zlecenia produkcji pomocniczej, integracja z sieciami handlowymi). Wśród naszych klientów są m.in.: producenci mięsa (czerwonego i białego), napojów alkoholowych i bezalkoholowych (w tym browary), przetworów warzywnych i rybnych, mleka i nabiału (m.in spółdzielnie mleczarskie), producenci kawy i herbaty, słodyczy a także firmy z sektorów cukrowniczego, tytoniowego oraz paszowego.