Wdrożenie rozwiązań SAP Business Intelligence | All for One Poland
PL EN
Najlepsze praktyki zarządzania usługami SAP

Dedykowana organizacja serwisowa All for One zapewnia jakość i ciągłość obsługi kontraktów SAP Managed Services. Pracujemy w oparciu o standardy ISO 20000 i ISO 27001. Posiadamy certyfikat PCoE - SAP Partner Center of Expertise.

Jesteśmy liderem rynku usług SAP w Polsce.
Zapewniamy pełen zakres wdrożeń, rozwoju i utrzymania systemów SAP. Dostarczamy usługi bezpieczeństwa IT i rozwoju oprogramowania. Wcześniej SNP Poland, a do 2017 - BCC.

Jesteśmy częścią Grupy All for One – wiodącego partnera SAP w Europie Środkowej.

Od 1995 roku zrealizowaliśmy z sukcesem setki projektów IT w Polsce i kilkudziesięciu innych krajach.

Nasi eksperci przedstawiają najciekawsze rozwiązania i nowości ze świata IT.

Zobacz archiwum nagrań z webinarów, zarejestruj się na kolejne edycje.

Jest nas niemal 500 – konsultantów SAP, programistów i specjalistów IT, kierowników projektów. Działamy w międzynarodowym środowisku, pracujemy w nowoczesnych technologiach, wdrażamy i tworzymy rozwiązania IT dla biznesu. Realizujemy ciekawe projekty dla liderów w swoich branżach. U nas rozwijasz się każdego dnia. Dołącz do nas!

KGHM Polska Miedź: Wdrożenie rozwiązań SAP Business Intelligence

7 razy krótsza droga do decyzji

Udostępnij
Drukuj:
Rozwiązania Business Intelligence oparte na hurtowni danych SAP ułatwiają menedżerom w KGHM Polska Miedź SA monitorowanie efektywności, wspierają podejmowanie decyzji i 7-krotnie skracają raportowanie.

Firma KGHM Polska Miedź SA poinformowała o zakończeniu projektu wdrożeniowego w zakresie monitorowania efektywności organizacji, wspieranego rozwiązaniem SAP SEM (Strategiczne Zarządzanie Przedsiębiorstwem), które bazuje na hurtowni danych SAP BW.

Jest to jeden z pierwszych tego typu projektów w Polsce. Uruchomiony w KGHM Kokpit Zarządzania wraz z Hurtownią Danych SAP pozwalają jednemu z największych producentów miedzi i srebra na świecie na sprawne monitorowanie kluczowych parametrów kosztowych i znaczące zwiększenie możliwości analitycznych. Nowo wdrożone rozwiązania oferują też intuicyjny dostęp do dokładnych informacji w krótszym czasie.

Miliony informacji

Od kilku lat KGHM z powodzeniem eksploatuje system SAP R/3, który obsługuje większość procesów biznesowych. Przez ten czas nagromadzonych zostało wiele milionów rekordów informacji.

Wdrożenie rozwiązań klasy Business Intelligence otworzyło nowe możliwości w zakresie szybkiego docierania do informacji istotnych z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem wydobywczym, mającym skomplikowany, przebiegający fazowo, proces produkcyjny.

Wdrażanie rozwiązań Business Intelligence w technologii SAP pozwoliło na znaczne skrócenie czasu projektu, a na etapie bieżącej pracy z narzędziem będzie pozwalało na elastyczne dostosowywanie systemu do zmieniających się potrzeb informacyjnych.

Rzutem oka

Zakończony pod koniec 2004 roku pierwszy etap wdrożenia Hurtowni Danych oraz Kokpitu Zarządzania pozwolił na przekazanie najwyższej kadrze menedżerskiej – Zarządowi i Dyrektorom Oddziałów – intuicyjnego narzędzia, które na bieżąco prezentuje wszystkie kluczowe dla każdego z decydentów parametry efektywności.

Narzędzie prezentuje informacje w formie graficznej oraz tabelarycznej. Ustawienia grafik zostały przygotowane w taki sposób, aby użytkownik Kokpitu Zarządzania w „pierwszym rzucie oka” na ekran zwrócił uwagę na te parametry, które wymagają działań wyjaśniających bądź korygujących.

Poprzez szczegółowe zestawienia w hurtowni danych, system umożliwia prowadzenie analiz wielowymiarowych dla tych parametrów, które odbiegają od wartości zaplanowanych.

W kolejnym etapie KGHM zamierza prowadzić rozwój obecnie już eksploatowanych narzędzi Business Intelligence w kierunku planowania i budżetowania oraz sprawozdawczości operacyjnej.

Zespół projektowy

Projekt zrealizowany został przez blisko 30-osobowy Zespół wdrożeniowy KGHM. Ze względu na specyfikę projektu Zespół wdrożeniowy KGHM składał się ze ściśle współpracujących ze sobą osób z działów merytorycznych (Departamenty Finansowe) oraz Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI), który w KGHM jest centrum kompetencyjnym m.in. w zakresie rozwiązań SAP. Od strony systemowej projekt prowadzony był przez konsultantów SAP Polska, przy wsparciu konsultantów SNP.

Zarządzanie wartością firmy

Równolegle z wdrożeniem rozwiązań do monitorowania parametrów kosztowych, KGHM prowadzi projekt w zakresie zarządzania wartością firmy. Od strony systemowej zarządzanie wartością jest w KGHM wspierane również za pomocą funkcjonalności SAP SEM obsługujących zarządzanie strategiczne zgodnie z ideą Strategicznej Karty Wyników.

Wspieranie różnych obszarów zarządzania strategicznego i operacyjnego, przez kolejne funkcjonalności jednego systemu BI, bazującego na jednej hurtowni danych, daje gwarancję właściwego przepływu informacji pomiędzy różnymi aplikacjami (np. z planowania do karty wyników) oraz pozwala na znacznie obniżenie kosztów wdrożenia i eksploatacji systemu.

7 razy szybciej

Rozwiązanie SAP SEM-CPM (Monitorowanie Efektywności) jest wykorzystywane przez KGHM w bieżącej pracy już od kilku miesięcy. Czas ten pozwala na ocenę korzyści, jakie implementacja narzędzi SEM-CPM przyniosła firmie. Najważniejszą korzyścią wskazywaną przez pracowników KGHM jest znaczne skrócenie czasu przygotowania comiesięcznej informacji dla Zarządu oraz Rady Nadzorczej. Czas ten został skrócony z 14 do 2 dni.

Dane prezentowane za pośrednictwem hurtowni danych oraz Kokpitu Zarządzania charakteryzują się znacznie większą wiarygodnością niż dane, które dotychczas podlegały przygotowaniu przez Oddziały oraz konsolidacji przez Biuro Zarządu za pośrednicwem MS Excel.

System SAP SEM oraz SAP BW daje pracownikom KGHM znacznie większe możliwości analityczne, co w połączeniu ze znacznym skróceniem czasu na ich przygotowanie pozwala na dużo bardziej efektywne wykorzystanie potencjału ludzkiego.

Co jest naprawdę ważne we wdrożeniach BI

Krzysztof Siwiec, Starszy Konsultant w Zespole Business Intelligence w SNP był jedną z osób uczestniczących we wdrożeniu w KGHM. „Najważniejsze, co może osiągnąć firma taka jak KGHM – duża organizacja o złożonej strukturze – to wiarygodność danych pozyskiwanych z jednego źródła, powiązanego ściśle z danymi gromadzonymi w innych systemach firmy (np. ERP). Przy budowaniu koncepcji rozwiązań nawet najmniejszego wycinka BI trzeba od razu wziąć pod uwagę szeroki aspekt działalności firmy, gdyż potrzeby raportowe przedsiębiorstwa wzrastają lawinowo proporcjonalnie do sprawności".

KGHM Polska Miedź SA to jeden z największych koncernów na świecie zajmujących się produkcją miedzi rafinowanej i srebra. Firma należy do najbardziej znaczących przedsiębiorstw w polskiej gospodarce i jest też jednym z największych polskich eksporterów. KGHM dysponuje własnymi złożami rud i własną zintegrowaną strukturą produkcyjną, od wydobycia po finalny, najwyższej jakości produkt. W produkcji srebra KGHM zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie.

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

Przejdź do bazy artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}

Formularz kontaktowy


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  Napisz maila lub zadzwoń

  E-mail: office.pl@snpgroup.com
  Tel. 61 827 7000

  All for One Poland sp. z o.o.

  Centrala:
  Złotniki, ul. Krzemowa 1
  62-002 Suchy Las k. Poznania

  Skontaktuj się z nami

  W czym możemy pomóc?
  Napisz do nas
  Wyślij email
  Zadzwoń


   1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
   2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
   3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
   4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
   5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
   6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
   7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

   Kontakt ogólny do firmy
   office.pl@snpgroup.com

   Pytania o produkty i usługi
   info.pl@snpgroup.com

   Pytania na temat pracy i staży
   kariera@snpgroup.com

   61 827 70 00

   Biuro jest czynne
   od poniedziałku do piątku
   w godz. 8:00 – 17:00