Hypercare Support po upgrade SAP | All for One Poland
PL EN
Najlepsze praktyki zarządzania usługami SAP

Dedykowana organizacja serwisowa All for One zapewnia jakość i ciągłość obsługi kontraktów SAP Managed Services. Pracujemy w oparciu o standardy ISO 20000 i ISO 27001. Posiadamy certyfikat PCoE - SAP Partner Center of Expertise.

Jesteśmy liderem rynku usług SAP w Polsce.
Zapewniamy pełen zakres wdrożeń, rozwoju i utrzymania systemów SAP. Dostarczamy usługi bezpieczeństwa IT i rozwoju oprogramowania. Wcześniej SNP Poland, a do 2017 - BCC.

Jesteśmy częścią Grupy All for One – wiodącego partnera SAP w Europie Środkowej.

Od 1995 roku zrealizowaliśmy z sukcesem setki projektów IT w Polsce i kilkudziesięciu innych krajach.

Nasi eksperci przedstawiają najciekawsze rozwiązania i nowości ze świata IT.

Zobacz archiwum nagrań z webinarów, zarejestruj się na kolejne edycje.

Jest nas niemal 500 – konsultantów SAP, programistów i specjalistów IT, kierowników projektów. Działamy w międzynarodowym środowisku, pracujemy w nowoczesnych technologiach, wdrażamy i tworzymy rozwiązania IT dla biznesu. Realizujemy ciekawe projekty dla liderów w swoich branżach. U nas rozwijasz się każdego dnia. Dołącz do nas!

Karl Dungs: Hypercare Support po upgrade SAP

Silne wsparcie systemów SAP po go-live projektu

Udostępnij
Drukuj:
Minimalizacja ryzyka, z jakim wiąże się dla pracy całej firmy upgrade systemów SAP – taki cel przyświecał niemieckiej firmie Karl Dungs, kiedy zdecydowali się na projekt aktualizacji platformy. Aby go zapewnić, SNP Poland zaoferowało usługę Hypercare Support – dodatkowego, intensywnego wsparcia po starcie produkcyjnym systemów.

Upgrade systemów informatycznych w firmie to jedno z tych przedsięwzięć, które są nie tyle potrzebne, co konieczne, po to, aby móc korzystać z serwisu producenta i mieć dostęp do nowych funkcjonalności i technologii. Im bardziej złożona instalacja SAP i większa firma, z tym większym potencjalnym ryzykiem wiąże się projekt upgrade’u. Dlatego też firmy decydując się na taki krok, bardzo dokładnie przygotowują się do tego projektu. Tak również było w firmie Karl Dungs.

Po pierwsze – aktualizacja platformy technologicznej SAP

Termin wsparcia dla poprzednich wersji OS/DB dobiegał końca, zatem firma Karl Dungs podjęła decyzję o zaktualizowaniu swojej platformy technologicznej SAP do najnowszej wersji. Zdecydowano również o wgraniu najnowszych rozszerzeń EHP do systemu SAP. Jako partnera w tym wymagającym projekcie wybrano firmę SNP, która ma ogromne doświadczenie w projektach tego typu.

SNP przeprowadziło upgrade środowiska SAP, obejmujący aktualizację systemu operacyjnego, bazy danych i wgranie najnowszego EHP do systemu SAP. Oprócz technicznej aktualizacji, firma SNP była również odpowiedzialna za dostosowania ABAP rozszerzeń klienckich w systemie Karl Dungs.

Upgrade to nie wszystko

To, co wyróżnia ten projekt od wielu innych zrealizowanych upgrade’ów to podejście klienta do kwestii wsparcia po zakończonym projekcie. Już na etapie specyfikacji projektowej firma Karl Dungs sprecyzowała oczekiwanie, że przez miesiąc po zakończeniu projektu, SNP powinno świadczyć wsparcie w trybie 24/7 w razie wystąpienia problemów w systemie.

System SAP w Karl Dungs, wykorzystywany jest przez dużą liczbę pracowników z całego świata, pracujących w różnych strefach czasowych, dlatego kluczowym elementem było wsparcie w takim trybie.

Hypercare Support – jeszcze lepsza opieka

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, SNP zaoferowało usługę Hypercare Support, polegającą na zapewnieniu wsparcia w trybie 24h/7 Centrum Outsourcingowego SNP z modułów BASIS i ABAP na wypadek wystąpienia zakłóceń biznesowych po zakończeniu projektu. Kluczowym aspektem usługi jest zapewnienie opieki przez osoby biorące udział w pracach projektowych, znających specyfikę klienta, potrafiących szybko odnaleźć przyczyny zagrożeń oraz przygotować rozwiązanie. W systemie SAP ERP procesy biznesowe trwają 24h/7 w różnych strefach czasowych stąd oczekiwanie zapewnienia najlepszej możliwej opieki. Centrum Outsourcingowe SNP na taką potrzebę biznesową Klienta odpowiedziało.

W uzgodnionym zakresie ustalono, że usługa będzie ważna przez miesiąc po go-live i będzie obejmowała moduły SAP Basis oraz wsparcie w zakresie ABAP.

Zdefiniowane również zostały warunki SLA – gwarantowane czasy reakcji i rozwiązania problemu liczone w pojedynczych godzinach dla problemów krytycznych.

Faza Hypercare nastąpiła zaraz po go-live projektu i skupiała się na następujących obszarach:

 • wsparciu klienta (użytkownika końcowego),
 • integralności danych,
 • dostępności i wydajności systemu.

Klient mógł zgłaszać wszelkie problemy poprzez udostępnione specjalnie dla niego trzy kanały komunikacji:

 • aplikację serwisową, dostępną przez www,
 • dedykowany adres email, na który mógł przesyłać zgłoszenia,
 • numer telefonu, pod którym mógł zgłaszać problemy, również w trybie 24/7.

Z kolei, z perspektywy klienta, zabezpieczenie w postaci usługi Hypercare pozwoliło na zdecydowane obniżenie ryzyka, z którym wiąże się projekt upgrade’u systemu SAP.

Thomas Burza, Szef IT, Karl Dungs INC.

Hypercare Support odpowiedzią na nasze oczekiwanie
Firma Karl Dungs zatrudnia ponad 600 pracowników na całym świecie. Duża ich część to użytkownicy systemów SAP. Upgrade do najnowszych wersji SAP był koniecznością, jednak obawialiśmy się, czy nie spowoduje on przestojów w pracy systemów, a tym samym realnych strat. Wybierając partnera do przeprowadzenia upgradu, postawiliśmy warunek, że konieczne jest dla nas specjalne wsparcie po starcie systemów. Pracujemy w różnych strefach czasowych, zatem potrzebowaliśmy mieć dostęp do wyspecjalizowanych konsultantów 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. SNP zaproponowało nam usługę Hypercare Support, która była odpowiedzią na nasze oczekiwania. Uzgodniliśmy wszystkie szczegóły oferty: zakres, czasy reakcji i sposoby kontaktów. W przypadku wystąpienia problemu, natychmiastowa dostępność konsultanta o potrzebnej specjalizacji jest dużą wartością. Chcieliśmy mieć pewność, że podjęliśmy wszelkie kroki, żeby zminimalizować ryzyko związane z przestojami systemu spowodowanymi błędami w działaniu lub niedostępnościami systemu po upgradzie.
Nasze działania się opłaciły. Korzystając z usługi Hypercare Support, rozwiązywaliśmy problemy na bieżąco, nie komplikując pracy użytkownikom końcowym. Po zakończeniu tej fazy, nasze systemy pracowały stabilnie, a projekt upgradu systemów SAP mogliśmy uznać za zakończony sukcesem.
Thomas Burza, Szef IT, Karl Dungs Inc

Hypercare Support w SNP

SNP realizuje usługę Hypercare Support – intensywnego wsparcia serwisowego systemów SAP tuż po go-live projektu. Głównym celem tej usługi jest dokładne monitorowanie obsługi klienta, integralności danych i sprawnego funkcjonowania wdrożonego programu. Prace obejmują rozwiązywanie zapytań technicznych użytkowników końcowych, pracujących w systemie oraz wszelkich błędów i poprawek. Konsultanci zajmują się również integracją danych w systemach firmowych. Gdy kończy się ten etap, system jest stabilny, a działania wspierające przejmuje zespół po stronie klienta lub partner outsourcingowy.

Zakres usługi Hypercare każdorazowo dostosowywany jest do wymagań firmy – zarówno w zakresie merytorycznym, czasie trwania samego wsparcia, jak i parametrów SLA.

Korzyści z usługi Hypercare Support:

 • obniżenie ryzyka, z którym wiąże się projekt upgrade’u systemu SAP
 • wsparcie w trybie 24/7
 • stała dostępność konsultantów o potrzebnej specjalizacji
 • obsługa na podstawie zapisów SLA
 • monitorowanie środowiska SAP przez nowoczesne centrum monitoringu SNP
 • najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa danych
 • usługa ma charakter krótkookresowy, więc koszty związane z jej wykupieniem nie wpływają znacząco na całkowity koszt utrzymania (TCO) systemu SAP.

Karl Dungs – międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla branży ciepłowniczej i grzewczej specjalizujący się w komponentach i systemach do sterowania technologią spalania i sterowaniem. Współpracuje z wiodącymi dostawcami palników gazowych i kotłów kondensacyjnych na całym świecie. Posiada oddziały w Europie, Ameryce Północnej, Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firma została założona w 1945 roku w Niemczech, centrala znajduje się w Urbach.

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

Przejdź do bazy artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}

Formularz kontaktowy


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  Napisz maila lub zadzwoń

  E-mail: office.pl@snpgroup.com
  Tel. 61 827 7000

  All for One Poland sp. z o.o.

  Centrala:
  Złotniki, ul. Krzemowa 1
  62-002 Suchy Las k. Poznania

  Skontaktuj się z nami

  W czym możemy pomóc?
  Napisz do nas
  Wyślij email
  Zadzwoń


   1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
   2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
   3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
   4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
   5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
   6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
   7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

   Kontakt ogólny do firmy
   office.pl@snpgroup.com

   Pytania o produkty i usługi
   info.pl@snpgroup.com

   Pytania na temat pracy i staży
   kariera@snpgroup.com

   61 827 70 00

   Biuro jest czynne
   od poniedziałku do piątku
   w godz. 8:00 – 17:00