Outsourcing administracji SAP | All for One Poland
PL EN
Najlepsze praktyki zarządzania usługami SAP

Dedykowana organizacja serwisowa All for One zapewnia jakość i ciągłość obsługi kontraktów SAP Managed Services. Pracujemy w oparciu o standardy ISO 20000 i ISO 27001. Posiadamy certyfikat PCoE - SAP Partner Center of Expertise.

Jesteśmy liderem rynku usług SAP w Polsce.
Zapewniamy pełen zakres wdrożeń, rozwoju i utrzymania systemów SAP. Dostarczamy usługi bezpieczeństwa IT i rozwoju oprogramowania. Wcześniej SNP Poland, a do 2017 - BCC.

Jesteśmy częścią Grupy All for One – wiodącego partnera SAP w Europie Środkowej.

Od 1995 roku zrealizowaliśmy z sukcesem setki projektów IT w Polsce i kilkudziesięciu innych krajach.

Nasi eksperci przedstawiają najciekawsze rozwiązania i nowości ze świata IT.

Zobacz archiwum nagrań z webinarów, zarejestruj się na kolejne edycje.

Jest nas niemal 500 – konsultantów SAP, programistów i specjalistów IT, kierowników projektów. Działamy w międzynarodowym środowisku, pracujemy w nowoczesnych technologiach, wdrażamy i tworzymy rozwiązania IT dla biznesu. Realizujemy ciekawe projekty dla liderów w swoich branżach. U nas rozwijasz się każdego dnia. Dołącz do nas!

Strauss Cafe Poland: Outsourcing administracji SAP

Zalety outsourcingu IT w firmie średniej wielkości

Udostępnij
Drukuj:
Czy pięciu informatyków w trzystuosobowej, dynamicznie rozwijającej się firmie to nie za mało? Nie – jeśli tylko mogą od kogoś „pożyczyć” niektóre kompetencje.

Jako pierwsi

Elite Cafe jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w branży, które jako pierwsze w Polsce zdecydowało się na wdrożenie SAP z wykorzystaniem systemu prekonfigurowanego SPRINT. Co na tym zyskali?

Szybko i stosunkowo tanio uruchomili szeroką funkcjonalność SAP (finanse i kontroling, zaopatrzenie i sprzedaż, kadry), a metodyka SPRINT, wraz z gotową dokumentacją i narzędziami projektowymi, wymagała niewielkiego zaangażowania czasowego pracowników Elite przy wdrożeniu. Wspierający strategiczne obszary przedsiębiorstwa system informatyczny, aby mógł sprawnie funkcjonować, wymaga stałego nadzoru nad dostępnością i wydajnością systemu oraz bezpieczeństwem danych. By robić to skutecznie, trzeba posiadać odpowiednie kompetencje i wiedzę.

Nawet najzdolniejszy administrator w firmie, który jest za to odpowiedzialny, musi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje w licznych szkoleniach związanych z utrzymaniem i rozwojem systemu ERP i innych elementów infrastruktury IT, które mają wpływ na jego funkcjonowanie.

Samemu trudniej

Przez ostatnie trzy lata Elite Cafe administrowało systemem SAP we własnym zakresie. BCC (od 2018 SNP Poland) świadczyło na rzecz spółki usługę wsparcia, polegającą m.in. na kilku w miesiącu zdalnych przeglądach systemu, czyli monitoringu funkcjonowania infrastruktury na poziomie aplikacyjnym, bazy danych, a także systemu operacyjnego. Dodatkowo klient miał zagwarantowane, limitowane do ustalonej ilości godzin w miesiącu, wsparcie telefoniczne konsultantów SNP przy rozwiązywaniu bieżących problemów administracyjnych.

„Z czasem jednak okazało się, że przy ograniczonym zespole informatyków pracujących w Elite, takie rozwiązanie ma pewne wady. Oprócz konieczności częstych szkoleń dedykowanej do obsługi systemu osoby, niepokoiło nas także ryzyko „ludzkie”, dotyczące np. nieprzewidzianych nieobecności czy urlopów pracownika” – powiedział Maciej Suliga, Główny Specjalista ds. Informatyki w Elite.

Realna była też groźba utraty dobrze wyszkolonego administratora na rzecz innej firmy. Ponadto, zasoby kadry informatycznej Elite zostały w pewnym sensie uszczuplone, gdyż samodzielne administrowanie systemem wymagało praktycznie całkowitej koncentracji pracownika na tym zadaniu.

Rozwiązaniem okazał się outsourcing – formuła współpracy o niższych lub porównywalnych kosztach do pierwotnego modelu samodzielnej administracji SAP. Jak to możliwe?

Pożyczone kompetencje

Po trzech latach samodzielnego nadzoru Elite zdecydowało się powierzyć SNP w outsourcing zdalną administrację systemem SAP. Co na tym zyskuje? To, czego nie da się przecenić – stały dostęp do ciągle podnoszonych kompetencji konsultantów technicznych SNP, którzy wspierali we wdrożeniu i utrzymaniu SAP kilkudziesięciu klientów. Prace te dotyczyły różnych wersji systemu i instalacji SAP na różnych platformach sprzętowych oraz programowych.

Warto zauważyć, że kompetencje te są stale powiększane przez szkolenia, nowe wdrożenia, czy wreszcie przez projekty wewnętrzne, związane ze zdobywaniem wiedzy o wprowadzanych na rynek nowych technologiach i rozwiązaniach.

Wszystko to eliminuje sytuacje zaskoczenia i nieumiejętności rozwiązania nietypowych zdarzeń, które mogą się pojawiać w trakcie administrowania systemem. Trzeba podkreślić, że umowa zobowiązuje SNP do udostępniania klientowi nie pojedynczej osoby, ale zespołu konsultantów IT, co jest bardzo cenne w kontekście obaw o ryzyko związane np. z nieobecnością pracownika odpowiedzialnego za nadzór nad systemem.

„Zyskujemy nie tylko wsparcie techniczne, ale przede wszystkim dostęp do wiedzy i doświadczenia konsultantów SNP Polandoraz gwarancję bezpieczeństwa naszych zasobów informatycznych, za które oni odpowiadają” – zauważył Maciej Suliga.

Nie bez znaczenia jest cena usługi, która okazała się być porównywalna do kosztów poprzedniego modelu, wymagającego inwestycji takich jak szkolenia pracowników. „W aspekcie długookresowym to rzeczywiście mniejsze koszty niż utrzymanie wewnętrznego działu obsługi systemu dla zapewnienia identycznego poziomu obsługi” – potwierdza Maciej Suliga. Szybko zmiany jakościowe odczuli informatycy Elite, a zwłaszcza kierownictwo IT. Dzięki wsparciu SNP, zamiast poświęcać dużo czasu na bieżące prace administracyjne związane z SAP, mogą oni koncentrować się na pracy nad rozwojem rozwiązań IT w kierunku jak najlepszego zaspokojenia potrzeb biznesowych.

„Dzięki outsourcingowi i współpracy z zewnętrznym dostawcą usług, kierownik IT zostawia w rękach podwykonawcy najbardziej żmudne i czasochłonne zadania. Sam nadzoruje tylko jakość wykonywanych usług, a swoją wiedzę, doświadczenie i czas przeznacza na bardziej twórcze zadania. Jest menedżerem, którego praca ma wymiar strategiczny dla firmy” – powiedział Waldemar Sokołowski, Dyrektor IT SNP Poland.

Przewidywalność i bezpieczeństwo

Usługi wsparcia technicznego SNP są realizowane na podstawie stałej umowy i opłaty miesięcznej o wysokości zależnej od zakresu wsparcia. W Elite to administracja SAP.

W ramach usługi udostępniane jest zdalne połączenie do systemów klienta, także poprzez łącza zapasowe, które eliminują przestoje w monitorowaniu zasobów klienta. Na podstawie zdefiniowanego harmonogramu dni i godzin dyżuru, konsultant administruje zdalnie systemem klienta, informując go dwa razy dziennie o stanie infrastruktury.

W razie awarii systemu u klienta musi pojawić się konsultant gotowy do rozwiązywania problemów – w określonym w umowie maksymalnym czasie od zgłoszenia.

Konsultanci typują także potencjalne obszary usprawnień lub rozwoju systemu odnoszące się np. do wydajności sprzętu czy zwiększenia bezpieczeństwa całej infrastruktury. Wszelkie sugestie i adnotacje są przekazywane klientowi w formie uzupełnianego codziennie Dziennika Administratora oraz protokołów z prowadzonych prac.

„Usługi wsparcia technicznego oferowane w modelu outsourcingu to solidna gwarancja bezpieczeństwa przetwarzanych informacji, wydajności oraz dostępności systemu, który jest w rękach fachowców” – podsumowuje Waldemar Sokołowski.

 

Elite Cafe jest  jednym z największych producentów kawy w Polsce (m.in. marki Pedro’s, Optima, Fort) i wyłącznym dystrybutorem włoskiej kawy Lavazza. Na rynku gastronomicznym Elite Coffee Services jest największym dostawcą kawy (kawy Elite i Lavazza) oraz urządzeń do parzenia kawy. Kawy Elite produkowane są w palarni w Swadzimiu k. Poznania, jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie.

Lepszy Biznes

magazyn klientów All for One

Przejdź do bazy artykułów
Udostępnij
Drukuj:
#}

Formularz kontaktowy


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  Napisz maila lub zadzwoń

  E-mail: office.pl@snpgroup.com
  Tel. 61 827 7000

  All for One Poland sp. z o.o.

  Centrala:
  Złotniki, ul. Krzemowa 1
  62-002 Suchy Las k. Poznania

  Skontaktuj się z nami

  W czym możemy pomóc?
  Napisz do nas
  Wyślij email
  Zadzwoń


   1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
   2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@snpgroup.com.
   3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
   4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
   5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
   6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
   7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

   Kontakt ogólny do firmy
   office.pl@snpgroup.com

   Pytania o produkty i usługi
   info.pl@snpgroup.com

   Pytania na temat pracy i staży
   kariera@snpgroup.com

   61 827 70 00

   Biuro jest czynne
   od poniedziałku do piątku
   w godz. 8:00 – 17:00