SNP Sugar Tax – opłaty od napojów słodzonych i alkoholowych w systemie SAP | All for One Poland

SNP Sugar Tax – opłaty od napojów słodzonych i alkoholowych w systemie SAP

28/04/2020

Termin już minął!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

Opłata od napojów słodzonych i alkoholowych została wprowadzona Ustawą z dnia 14 lutego 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. Obejmuje 2 grupy produktów:

 • napoje słodzone, soki, dodatki do wody lub alkoholu, smakowe piwa bezalkoholowe, napoje energetyczne
 • alkohol sprzedawany w opakowaniach o objętości do 300 ml (tzw. „małpki”).

Tzw. „opłatę cukrową” wnosi się raz w miesiącu, opłatę od „małpek” – dwa razy w roku. Podmioty, których dotyczą nowe przepisy to: producenci, importerzy, sieci hurtowe, franczyzodawcy, zlecający produkcję pod marką własną (w tym sieci detaliczne, stacji benzynowych i in.).

Zapraszamy na webinar, podczas którego zaprezentujemy rozwiązanie SNP Sugar Tax – dodatek do systemu SAP (ERP/ECC, S/4HANA), umożliwiający naliczanie i raportowanie nowych opłat z poziomu systemu SAP.

Podstawowy zakres funkcjonalności:

 • prowadzenie ewidencji danych napojów podlegających opłatom
 • analityka w zakresie obrotu w integracji z SAP z możliwością edycji
 • generowanie raportów o wprowadzonych do obrotu napojach oraz wynikających z tego opłatach
 • wymiana plików XML z systemem PUESC– integracja systemu SAP z systemami Ministerstwa Finansów

Webinar odbędzie się 28 kwietnia 2020 o godzinie 11.00. Zapraszamy do rejestracji.

Nasza oferta

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu SNP Sugar Tax

28/04/2020

Termin już minął!

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email


  1. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest All for One Poland sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach, ul. Krzemowa 1 62-002 Suchy Las. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: dpo.pl@all-for-one.com.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna, ale niezbędna w celu kontaktu. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem
  4. Dane będą przetwarzane do realizacji określonych powyżej celów i do momentu wycofania niniejszej zgody, a dostęp do danych będą miały tylko wybrane osoby posiadające stosowne upoważnienie do ich przetwarzania.
  5. Każda osoba podając dane osobowe ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych.
  6. Każda osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  7. Dane osobowe mogą być udostępniane innym jednostkom należącym do grupy kapitałowej, do której należy All for One Poland sp. z o.o. – również znajdujących się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, w celach marketingowych. All for One Poland zapewnia, że dane przekazywane tym podmiotom są właściwie zabezpieczone, a osoba, której dane są przetwarzane, ma prawo do uzyskania kopii udostępnionych danych oraz informacji o miejscu udostępnienia danych.

  61 827 70 00

  Biuro jest czynne
  od poniedziałku do piątku
  w godz. 8:00 – 17:00

  Kontakt ogólny do firmy
  office.pl@all-for-one.com

  Pytania o produkty i usługi
  info.pl@all-for-one.com

  Pytania na temat pracy i staży
  kariera@all-for-one.com